PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31652}

Szepty i krzyki

Viskningar och rop
7,8 13 tys. ocen
7,8 10 1 12834
7,4 21 krytyków
Szepty i krzyki
powrót do forum filmu Szepty i krzyki

dla mnie film jednak o samotnosci
a ta samotnosc powstaje wlasnie przez niewyrazanie wlasnych uczuc...
ktorych wedlug mnie nigdy nie warto skrywac, tylko zze to cholernie trudne.
Karin byla z tego zupelnie wyprana, miala chwile przeblysku ale bardzo sie tego przestraszyla i znowu zamknela...
jedynie agnieszka zdawala sie byc sercem calego rodzenstwa ale bardzo cierpiala przez chorobe...
moze ta choroba dala jej prawo do wyrazania uczuc - byla chora i cierpiaca i nie bala sie potepiania przez otoczenie za ich wyrazanie...

troche jakby jej siostry kojarzyly uczucia z cierpieniem i zamkney sie na nie zupelnie... baly sie ?

straszne i odrazajace meskie postacie - wyprane z wszelkich uczuc jeszcze bardziej niz karin... ksiadz i maz karin... po prostu czuc lodem... okropne...

calosc w epoce wiktorianskiej ktora sie wlasnie cechowala takim brakiem wyrazania uczuc i kultem umyslu...

taak bergman jest mistrzem w pokazywaniu uczuc ( tutaj niby skrywanych ale klebiacych sie w bohaterkach pod gigantycznym cisnieniem )...

nawet tak sobie teraz mysle ta scena kiedy karin sie rozbiera - tyle roznych warstw, tyle krepujacych zasad, i regul

nie wiem tylko o co chodzi z ta masturbacja szklem?

bardzo poruszajacy film...
bardzo

ocenił(a) film na 10
przemek2001q

"nie wiem tylko o co chodzi z ta masturbacja szklem?" - to raczej nie była masturbacja, tylko samookaleczenie, które było wynikiem chorobliwej niechęci Karin przed dotykiem (chwilę wcześniej zrobiła służącej awanturę z tego powodu). Coś w rodzaju takiego widowiskowego manifestu przed mężem, którego nieznosiła.