PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707}
7,2 4 113
ocen
7,2 10 1 4113
6,8 4
oceny krytyków
Szabla od komendanta
powrót do forum filmu Szabla od komendanta

Sentymenty użytkowników zasłaniają największy feler filmu, jakim jest durnota. Wyjątkowo prosty, pozbawiony oryginalności scenariusz z żałosnymi surrealistycznymi wstawkami (gargantuiczne owoce) pomieszany z gagami rodem z Benny Hilla (unicestwienie Iwanka) okraszone żenującym, w domyśle absurdalnym poczuciem humoru (przywiązywanie kury do stołu). Nie spełnia wymogów komedii, bo nie ma w tym filmie dosłownie nic śmiesznego. Nie spełnia wymogów kina egzystencjalno-filozoficznego, bo nie ma w nim nic mądrego. Typowy bękart kina lat 90-tych. Tylko na aktorów żal było patrzeć.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Prawdopodobnie niedługo otrzymasz odpowiedzi na temat swojego komentarza .I raczej nie będą pochlebne.A swoja drogą to naprawdę musisz mieć przechlapane życiu.Ludzie prędzej pomogą kulawemu psu niż takiej zgorzkniałej, złośliwej personie jaką ty mi się wydajesz być.

ocenił(a) film na 2
kalifkol

To, że nie śmieszy mnie idiotyzm, nie oznacza żem zgorzkniała. Ty za to nie kreuj się na wszechwiedzącego, bo wiesz, tyle co zjadłeś i wypróżniles. Skoro już bawisz się w sędzie, to wiedz żeś jest niesprawiedliwym, pozbawionym empatii człowiekiem, skoro na temat komentarza wyrabiasz sobie o kimś opinię. To taki kulturalny faszyzm. "wszyscy muszą myśleć tak samo". Ja się odnoszę do filmu, Ty atakujesz mnie ad personam. Jak mam w ogóle brać Twój komentarz na serio i przejąć się nim, albo jakoś sensownie odnieść? Nie stanowisz dla mnie żadnego dyskutanta. Jesteś tylko małym chłopczykiem, co pluje z balkonu. Nic poza tym.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Nie każda komedia ma zadanie by widz turlał się ze śmiechu po podłodze,to po pierwsze.Szabla od komendanta jest filmem lekkim ,ciepłym, z takim "czechosłowackim" klimatem,film na odprężenie ,i to po drugie. A po trzecie ,właśnie po komentarzach można wyrobić sobie opinie na temat innych ludzi,po części także z ocenianych filmów .O tobie mam już wyrobione zdanie.Problemów emocjonalnych ,kompleksów i kij wie co więcej ,w twojej główce tyle się nawaliło, ze małemu chłopczykowi by zabrakło śliny do plucia z balkonu.Nic poza tym.

ocenił(a) film na 2
kalifkol

Znam definicję filmu komediowego. Ten nie jest w stanie sprawić nawet, abym się uśmiechnęła, a miast "ciepła" czuję jedynie irytację. Nie zmienia to faktu, że wygłaszanie zdania na temat innego człowieka na podstawie jego krytyki filmu jest buractwem. Masz rzecz jasna prawo tworzyć w swojej główce teorie, ale szufladkowanie kogoś ze względu na odmienne gusta i wyliczanie rzekomych problemów na forum świadczy o braku taktu, kultury i lekko faszyzujacym usposobieniu. Z pewnością skazuje Cię to na ograniczenie poznawcze, bo otaczasz się ludźmi myślącymi tak samo i lubiącymi to samo. Jeżeli osoby, które nie trawią filmu słyszą o swoich "emocjonalnych, problemach i kompleksach", to raczej podziękują za wątpliwą przyjemność nawiązania takiej relacji. Wobec tego, możesz otaczać się jedynie potakiwaczami i kulturalnymi kloniskami. Przykre, bo jedynie zawężasz swój horyzont, a ludzie z zawężonymi horyzontami cechują się brakiem empatii i zrozumienia.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Mam dylemat ,od czego by tu zacząć.Jadę od góry.
"Wyjątkowo prosty, pozbawiony oryginalności scenariusz",a jaki chciałabyś scenariusz ? A'la Miasteczko Twin Peaks czy Filadelfia?Bo nie rozumiem.
"Nie spełnia wymogów komedii, bo nie ma w tym filmie dosłownie nic śmiesznego." Tylko według ciebie ,przejrzałem wszystkie wpisy na temat tego filmu.Dziwne .Zgadnij co się okazało.
"Nie spełnia wymogów kina egzystencjalno-filozoficznego"To co k.. ,Tranformersi mają spełniać? Obejrzyj filmy Altmana ,Antonioniego ,lub Coenow tam znajdziesz te "wymogi".
"Typowy bękart kina lat 90-tych. Tylko na aktorów żal było patrzeć". Żal powiadasz ?To może gumisie miały grac w tym filmie?
"Wygłaszanie zdania na temat innego człowieka na podstawie jego krytyki filmu jest buractwem". Raczej inteligencji .Czasami w realu niektórym ludziom wystarczy 5 minut rozmowy aby wiedzieć z kim mają do czynienia.A słowa pisane są jeszcze szybsze,ponieważ człowiek przekazuje co myśli,co czuje ,wydając mu się ze jest anonimowy. I tu można odczytać jego kompleksy ,problemy emocjonalne,jędzowatość,zgorzkniałość,"jednym słowem ",oburzenia na świat i innych ludzi,(czytaj w domyśle o kogo chodzi).
"Taki kulturalny faszyzm. wszyscy muszą myśleć tak samo"
" Szufladkowanie kogoś ze względu na odmienne gusta i wyliczanie rzekomych problemów na forum świadczy o braku taktu, kultury i faszyzującym usposobieniu". Coś mi tu śmierdzi czosnkiem.Dwa razy napomknęłaś o faszyzmie.Trauma z poprzedniego życia?
"Możesz otaczać się jedynie potakiwaczami i kulturalnymi kloniskami". To w stronę tych "bohaterów" z Wiejskiej raczej powinno być kierowane. Więc wybaczam.
". Przykre, bo jedynie zawężasz swój horyzont, a ludzie z zawężonymi horyzontami cechują się brakiem empatii i zrozumienia". Moje horyzonty poznawcze nie zawężają się. Mają się dobrze.Nie bój, nie bój.A propos ,czy to nie aby "szufladkowanie"?
Gdyby nie empatia i zrozumienie oraz wyczulony "węch" na Gargamelki XXI wieku ,nie odpisałbym na twój pierwszy post. Zaatakowałaś ten film w sposób, którego nie trawie. Jakbyś kopnęła małego kotka który zrobił ci kupkę na perski dywan.

ocenił(a) film na 2
kalifkol

Odpowiem tylko na ostatni "argument", bo jest najbardziej oryginalny przy pozostałych, rzucanych bez ładu i składu. Film małym kotkiem nie jest, jest formą twórczości, ktoś go produkuje i na niej zarabia, wobec czego ten, kto kupuje bilet ma prawo podjąć się krytyki, tak samo jak masz prawo skrytykować kupiony mebel, zaserwowaną usługę, tudzież inne dobro. Artysta musi godzić się na krytykę, bo sztukę pokazuje się dla kogoś, a jeżeli oczekuje iż wszyscy będą głosić na jego cześć peany, to ma problem z rozdętym ego. Powinien mieć to gdzieś i Kolski pewnie ma, czytając wpis "Gargamelka". Ty za to nadymasz się jak napompowana purchawa, nie wiadomo w jakim celu, chcesz mi coś udowodnić? A już wiem, żem mało inteligenta. Na szczęście nie należysz do komisji egzaminacyjnej intelektu, a jedynie wydaje Ci się w swej próżności, że potrafisz po kilku minutach zważyć czyjeś pokłady. Czyt. "nie podoba Ci się to co mnie, jesteś idiota". Widzisz, gdybyś normalnie skrytykował moją krytykę, a nie zaczynając od wypominania kompleksów, to może i traktowałabym Cię poważnie, tak to nadal jesteś plującym z balkonu chłopcem, który zaraz wyrzuci z siebie fragmenty płuc.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Nie uważam , ze jesteś nieinteligentną osobą czy mało inteligentną .Chyba ze słuchasz discopolo,wtedy to zmienia postać rzeczy ,ale myślę ze nie jesteś fanką Zenków i innych takich.Zauważyłem natomiast ze w ostatnim poście spuściłaś trochę z tonu,(nie licząc purchawy i plujaka balkonowego).Co nie zmienia faktu ze borykasz się z problemami mentalnymi.Wyluzuj ,odpuść trochę,a zobaczysz ze lepiej będziesz się czuć. W nagrodę ze zmniejszyłaś dawkę jadu ,polecam ,sugeruje wysłuchać paru mów Ajahna Brahma (YT).Taki wujek Dobra Rada XXI wieku.

ocenił(a) film na 2
kalifkol

Bez obaw. Osoby bez poczucia humoru, takie jak ja, raczej nie gustują w rytmach disco polo. Popracuję nad swoją żółcią. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
przewrotnie

Także pozdrawiam ,i mam nadzieje ze dziś położysz się spać z uśmiechem na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones