PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725060}

Syn Szawła

Saul fia
6,9 31 176
ocen
6,9 10 1 31176
8,1 35
ocen krytyków
Syn Szawła
powrót do forum filmu Syn Szawła

Szaweł to oszołom, maniak idei pochowania dziecka za wszelką cenę, życia swoich kompanów, życia innych ludzi przywożonych do obozu. Co mnie uderzyło - nie obchodzi go piekło rozgrywające się na jego oczach (scena rozstrzeliwania nowo przybyłych Żydów, gdyż piece nie dają rady), nagie kobiety i dzieci gnane na rzeź, on szuka tylko rabina, aby pochować dziecko. Nie przyjmuje i nie kupuje takiego skrzywienia. Fabuła jest idiotyczna i nieprawdziwa. A poza tym wszystkim Szaweł pozostaje zimny jak ryba - nie wzrusza go nic, prze jak taran do celu, nie zwraca uwagi na żadną scenę z tego piekła.
Sposób kręcenia filmu znakomicie natomiast oddaje szaleństwo sytuacji w obozie - powoduje nasz dyskomfort i brak tchu, klaustrofobię i złość.
Ludzie ludziom zgotowali ten los. To były czarne czasy w historii ludzkości. Oby się nie powtórzyły.
A co do Żydów. Manipulują rzeczywistością i przekłamują fakty i kiedyś będzie im za to odpłacone. To, co robią Żydzi z Palestyńczykami, niewiele się różni od działań arabskich ugrupowań terrorystycznych. Tak, tak, wiem, zaraz spadną na mnie pałki, Trudno.
Co do Polaków, mamy swoje za uszami i oburzanie się, że ktoś przedstawia prawdę o nas, to obłuda wynikająca z naruszenia tabu, że nagle się okazuje, że nie jesteśmy tacy święci, czyści i bezinteresowni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones