PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725060}

Syn Szawła

Saul fia
6,9 31 176
ocen
6,9 10 1 31176
8,1 35
ocen krytyków
Syn Szawła
powrót do forum filmu Syn Szawła

Przeczytałem komentarze "znawców" prawdy o Auschwitz.
Ja sobie daruje ...i zacytuje 93 letniego członka Sonderkommando, powiedział, że nigdy wcześniej nikomu nie udało się tak dobrze oddać jego obozowych doświadczeń.

http://www.entertheroom.pl/life/22-wywiady/5899-wywiad-syn-szawla

ocenił(a) film na 8
robbob

Swietny wywiad, warto przeczytac, dzieki!

robbob

W tym filmie widać ze czytał ,, Opowiadania Borowskiego,,

ocenił(a) film na 8
ewaannafalkin

Też pomyślałem o opowiadaniach Borowskiego...Jak byłem młody:):) jego opowiadania zrobiły na mnie najwiękasze wrażenie i tak pozostało. Nikt nigdy tak realistycznie nie uruchomił mojej wyobraźni.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
robbob

Ma tak samo, powiadania Borowskiego czytane w młodości, w swoim realizmie i tragizmie nie zdołały przebić ani "Pianisty", ani "Listy Schindlera".

ocenił(a) film na 1
robbob

Super, że tak bardzo znany i poczytny portal jak entertheroom.pl służy jako źródło wiedzy nieskazitelnej. Szekle działają cuda. A ci wypasieni Żydzi strasznie głośno walili w drzwi komór gazowych - jak za przeproszeniem kibice Legii na meczu. No ale co ja tam mogę wiedzieć. W końcu byle filmowi Oskarów nie dają. Ważne, że lud polski znowu wie komu ma spłacać długi za swe niecne czyny.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

Twoja odpowiedź nijak się ma do mojego krótkiego wpisu i cytatu.
Myślę, że nie mamy o czym rozmawiać (pisać)...różnice w ocenianiu filmów wyjaśniają wszystko:):)
Twoje oceny na 10; Psy II: Ostatnia krew, Ściśle tajne, Ściągany, Hot Shots 2...itd....gratuluję i nie zazdroszczę gustu:)
Koniec i proszę o brak odpowiedzi. Pozdrawaim

ocenił(a) film na 1
robbob

No to po co piszesz do mnie!? Jakbyś naprawdę nie chciał gadać to byś nic nie napisał a ja nie maiłbym na co odpisywać. A tak to wrzuciłeś granat i uciekasz udając, że ty tamtędy tylko przechodziłeś. Ale granat wrzuciłeś do mojego ogródka.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

A tak w ogóle to o co ci chodzi?Jak już chcesz się podzielić z nami swoją nienawiścią do Żydów to zrób to w jakiś uporządkowany sposób.

ocenił(a) film na 1
keirametz

Znam Żydów i niektórych nawet bardzo lubię. Nie trawię holokaustowej kinematografii bo zwykle pokazuje propagandę a nie ówczesne realia. No ale w tym filmie przekroczyli granice fantazji i wyszła nudna komedia. Gdyby w Auschwitz panował taki burdel jak pokazano w filmie to by do dzisiaj musieli palić zwłoki a jak wiemy z historii to jednak udało im się bardzo skutecznie zgładzić i spalić mnóstwo ludzi. Do tego postać upośledzonego głównego bohatera, który całkiem zwariował od tej roboty i nawet kiedy chowa się przed strzelającymi Niemcami to ma na plecach zwłoki chłopaka. Scenarzysta musiał fajczyć kilogramy trawy podczas tworzenia. No chyba, że to taki symbol żydowskiego Chucka Norrisa, który za nic ma niemieckie kule i poczucie zagrożenia życia. Do tego te polskie teksty poganiaczy. Jakby nie można było zapytać jakiegoś Polaka jak się po polsku zachęca do wytężonej pracy. Musiało wyjść sztucznie jak w "Nasze matki, nasi ojcowie". Czekałem na ten film z nadzieją, że zobaczę perełkę ale niestety perełka okazała się bezwartościową wydmuszką.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

Acha czyli do Żydów nic nie masz.Drażni cię tylko ,że z filmu wynika iż Niemcy jednak nie byli tak świetnie zorganizowani jak przyjęło się uważać.Przyznaję interesujący punkt widzenia.Widzisz gdybyś liznął trochę literatury historycznej to wiedziałbyś,że III Rzesza to był jeden wielki bałagan i chaos.I nie zmienia tego faktu zamiłowanie hitlerowców do biurokracji. Ponadto "jak było naprawdę" wiedzą tylko ci co przeżyli obozy koncentracyjne i jestem przekonany,że tego nie da się opisać słowami ani nawet ogarnąć rozumem.Można tylko próbować.

ocenił(a) film na 1
keirametz

Przeczytaj "Państwo Hitlera" Aly Gotz to zmienisz zdanie na temat tamtego okresu i rzekomego burdelu. Gdyby II Rzesza była takim chaosem to reszta Europy musiała być krajami ósmego świata, że tak łatwo została przez nich podbita. Jeśli Niemcy to chaos i burdel to jak określisz sytuację we Francji? Republika afrykańska!? Właśnie dlatego, że interesuję się ekstremalnymi zachowaniami ludzkimi to namiętnie czytam i oglądam wywiady z tymi co przeżyli. Żaden nie opisywał tamtych dni w sposób jak scenarzysta "Syna Szawła" próbuje to pokazać. Szczególnie polecam relację Żyda Henryka Mandelbauma z sonderkommando - ten jak opowiadał to aż przyjemnie słuchać ;-) Można znaleźć na jutubie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones