PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 424
oceny
2,3 10 1 50424
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Mam taki zwyczaj, że nie oceniam filmów, zanim ich nie obejrzę. Jestem osobą całkowicie apolityczną, więc zarazem jestem też obiektywny. Ale ten film to po prostu... Nie wiem co i jak napisać, bo to tragedia w najczystszej postaci. Ilością absurdów przebija wszystkie filmy SI-FI klasy nawet nie B, a G i H razem wzięte. Tak, czy owak, polecam obejrzeć każdemu, aby wyrobić sobie zdanie o tej produkcji.

ocenił(a) film na 1
Noble88

Po prostu jestem pilotem, ale ty nie jesteś w stanie tego ogarnąć. Ty nawet nie jesteś w stanie ogarnąć tego, że nie każdy kto nie modli się jak ty do obrazka Jarka zaraz musi być za po.
Nawet głosujący za PiS piloci łapią się za głowy słysząc te wszystkie dyrdymały, ale komu ja to tłumacze.

ocenił(a) film na 8
tomash148

Słuchaj może jesteś pilotem paralotni i miałeś wypadek. Uderzyłeś się mocno w głowę i dlatego piszesz takie kompletne głupoty. Idioto klęczący na kolanach przed mordercą Putinem i folksdojczem Tuskiem nie ma możliwości, żeby samolot, który spada z wysokości 200 metrów w błoto rozleciał się na 20 tysięcy części na przestrzeni 1200 metrów tak jak mówił raport polskich archeologów. Nie ma możliwości żeby brzoza o grubości 40 cm urwała skrzydło samolotu, który wazy 100 ton. Jesteś pożytecznym idiotą Moskwy i zdrajcą.

ocenił(a) film na 1
Noble88

Wiesz co, po pierwszym twoim poście uznałem, że to chyba tylko jakaś prowokacja, bo nie da się być takim… brak slow. Ale teraz zaczynam wierzyć, że ty tak na poważnie. Nie masz kompletnie najmniejszego pojęcia o budowie i strukturze samolotu, zwłaszcza tak starej konstrukcji. Serio, jeśli piszesz to na poważnie, to szkoda mi nawet trochę ciebie.

ocenił(a) film na 8
tomash148

Słuchaj pachołku Putina i Tuska. Zdrajco na usługach Moskwy. Ostatnio pełnomocnik marszałka Geblewicza został skazany za pedofilie i serwowanie narkotyków nieletnim. Był działaczem a jakże organizacji LGBT i Twoja telewizja TVN 24, która po mordcie smoleńskim reprezentowała interesy Putina i która jest Twoim głównym źródłem informacji dlatego jesteś taki ograniczony na ten temat nie zabrała nawet głosu. Smoleńsk i afera pedofilska w Zachodniopomorskim PO są dowodami jak antypolską telewizją jest TVN 24 a Ty jak idiota łykasz jak pelikan wszystko co tam pokazują. Teraz przejdźmy do kolejnych kwestii. Kpt. Więckowski, który przelatał wiele godzin na Tupolewach w przeciwieństwie do Ciebie idioto. Możesz mu co najwyżej wylizać deskę klozetową w kiblu pachołku. Przypomniał, że według jego pierwszej teorii załoga utraciła możliwość sterowania samolotem. – To dalej wykazywał, j, gdy poznał szereg innych materiałów, one wskazywały, że przy normalnym uderzeniu o ziemię z taką prędkością nie powinno dojść do tak wielkiego rozczłonkowania tego samolotu – mówił.

Artur Wosztyl: pilot Jaka 40 o 10.04.10. Słyszałem Trzaski, huki oraz detonacje. Te detonacje były tak silne, że aż było czuć tą falę dźwiękową. Pamiętam potem dzwięk milknącego silnika.

Jeszcze weź pod uwagę, że krytykujący śledztwo Sławomir Petelicki nie żyje, Krzysztof Zalewski, który prowadził pismo dotyczące lotnictwa krytykujące śledztwo smoleńskie nie żyje, Remigiusz Muś technik pokładowy nie żyje. Co nagle wszyscy tak zechcieli się powiesić ?? Masz brutalną i barbarzyńską wojnę na Ukrainie wywołaną przez Putina. Co jeszcze musi się wydarzyć żęby tacy idioci jak Ty zaczęli używać mózgu i wyciągać trafne wnioski??? Ruska rakieta ma w Twój dom uderzyć ??

ocenił(a) film na 8
Noble88

Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Krajem tym rządzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu – bandyci i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu i przez lata popełniali inne potworności. Po upadku Związku Sowieckiego Polska – w oczach Moskwy – miała czelność zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę. Wszystko to było dla Rosji zniewagą :

Uważam, że Rosja mogła stać za katastrofą, w której zginął polski prezydent, najwyżsi oficerowie, wysocy urzędnicy państwowi i inni ludzie, chcący upamiętnić rocznicę wymordowania przez Rosjan tysięcy niewinnych Polaków.

Ale po eliminacji polskiej głowy państwa automatycznie wytworzyłaby się próżnia, w wyniku czego władzę przejąć mógłby marszałek sejmu i jego prorosyjscy, nastawieni wrogo do NATO doradcy. Rosja nie mogła zmarnować takiej szansy, nawet jeśli miałaby się posłużyć ohydną, zorganizowaną katastrofą. Coś, co trzeba by szybko zamieść pod dywan. W historii bez trudu znaleźć można przykłady nikczemnych działań Moskwy wobec mniejszych sąsiadów lub przeciwników: wobec „białych“ Rosjan w 1920 r., wobec Ukrainy w latach 20. XX w., wobec Polski w 1939 r., zbrodnię katyńską w 1940 r., agresję na Czechosłowację w 1968 r., atak na Gruzję w 2008 r., setki zbrodni wobec osób, które Kreml uznał za przeciwników lub krytyków.

W Smoleńsku Rosja miała wszystko podane na tacy – całą znienawidzoną delegację w jednym samolocie. Wprawa Rosjan w powodowaniu katastrof lotniczych poprzez wprowadzanie w błąd załogi pozwoliła im wykorzystać doskonałą okazję, by w jednym, starannie zorganizowanym wypadku lotniczym wyeliminować wszystkich uczestników delegacji i rozwiązać wiele problemów.

Eugene Poteat ukończył inżynierię elektryczną w wojskowej szkole The Citadel. Pracował w laboratoriach firmy Bell, a także w ośrodku lotów kosmicznych Cape Canaveral. Był analitykiem wysokiego szczebla amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), w której pracował w latach 1960-1980. Został odznaczony Medalem Zasługi swojej agencji oraz nagrodzony za zasługi w rozwoju satelitarnych systemów szpiegowskich USA. Poza Stanami Zjednoczonymi pełnił służbę również w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich. Kierował programami rozwoju specjalnych samolotów wysokich pułapów i dalekich zasięgów, wykorzystywanych do celów wywiadowczych. W latach 1980-1993 kierował niezależną grupą badawczo-analityczną Petite, zajmującą się technologią wywiadowczą, a następnie założył specjalny zespół ds. technologii tzw. wojny elektronicznej. Jest autorem licznych publikacji związanych z wywiadem i służbami specjalnymi. Od 2000 roku jest prezesem Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu.

Powtarzam tomash 148 to Putin i Tusk zgwałcili Cię intelektualnie

ocenił(a) film na 1
Noble88

O w mordę, czyli ty tak na poważnie… szok i przerażenie. Szkoda na ciebie czasu, ale powtórzę po raz ostatni. Niektórzy mają swój rozum, nie potrzebują ani TVN, ani TVP. Wyłącz tv, włącz myślenie, chociaz po co…

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Noble88

Inwektywami to ty raczej nikogo nie przekonasz. Co więcej, raczej nie za dobrze o to ie świadczą. Powtarzasz jak mantrę jedynie tempą propagandę, rodem z TVP czy TVN właśnie. Plujesz jadem na lewo i prawo, nawet nie czytając co ktoś do ciebie pisze. Nie wiem, taki przekaz dnia, czy co?
Ale coś ci wytłumaczę. Uwaga, będzie technicznie, więc dla ciebie pewnie niezrozumiale. Otóż ten lot, z racji iż lotnisko w smolensku nie dysponowało systemem ILS , odbywał się na zasadach VFR, a nie IFR. Lot VFR oznacza trzymanie się konkretnych zasad, min tych dotyczących widzialności minimalnej, wysokości podstawy chmur itd. Ta tragedia NIGDY nie wydarzylaby się , gdyby dowódca samolotu nie zszedł poniżej minimalnej decyzyjnej, zwyczajnie nie miał takiego prawa. Dlaczego to zrobił, wszyscy wiemy. Gruzja krótko wcześniej. Doczytaj teraz w necie o zasadach lotu VFR, jakie warunki mają być spełnione i przestań bić pianę, bo nikt poważny tego nie kupi. I przestań wyzywać ludzi w sieci, bo nie jesteś tu tak anonimowy jak ci się wydaje.

ocenił(a) film na 8
tomash148

CHłopie w Gruzji była rozmowa na lotnisku Prezydenta w samolocie nikt nie naciskał na pilotów. Później Prezydent po wylądowaniu wypowiedział się, że nie jest zadowolony i tylko tyle. Forsujesz kłamliwą wersję rzekomego nacisku Prezydenta na pilotów tak jak Anodina. Zachowujesz się jak zwykły zdrajca, ruska agentura, ruska onuca. Druga sprawa piloci chcieli odejść na drugi krą i nie chcieli nigdy lądować !! W tym czasie zostały odpalone ładunki wycuchowe i doszło do eksplozji. Człowieku jesteś taki cienki aż ręce opadają. Nie odniosłeś się do zagadkowych śmierci wielu osób związanych z tą sprawą. Mam naprawdę uwierzyć, że twórca GROM Petelicki, który krytykował śledztwo i to co robiła ekipa PO, czyli zdrajcy których polecenia tutaj wykonujesz na 3 dni przed meczem z Czechami na EURO 2012 o wyjście z grupy akurat wtedy popełnił samobójstwo. Człowieku przecież oczywiste jest to, że zostało zrobione to akurat w tym momencie kiedy cała Polska była skupiona na Mistrzostwach Europy. Naprawdę jesteś aż tak niekumaty czy opłaca cie PO lub Moskwa. Nie odniosłeś się do wypowiedzi kpt. Więckowskiego, który latał Tupolewem wiele godzin ani do oficera CIA, nie odniosłeś się do remontu u ruskich u oligarchy współpracującego u Putina Deripaski i jeszcze jedno jakby to był zwykły wypadek to oddaliby wrak i czarne skrzynki, a tak się nie stało. Wrak jak wiesz był niszczony, a do orginałów czarnych skrzynek nikt z Polaków nie miał dostępu. Z całą pewnością doszło do zamachu. Skoro Putin zrobił wojnę na Ukrainie to dlaczego nie mógłby zrobić zamachu? Twoje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z prawdą i logiką. Kolejna kwestia:
włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów, do którego przesłano próbki do badań, wykryło na nich materiały wybuchowe. Ekspertom z Rzymu przekazano do analizy ślady zabezpieczone podczas sekcji zwłok i pochodzące z foteli polskiego tupolewa. Po badaniach w Rzymie wiadomo, że są na nich ślady trotylu oraz RDX (heksogenu). To potwierdzenie badań brytyjskich prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL) w Kent, o których pisano w prasie w 2019 roku. Powiem Ci coś jeszcze przed katastrofą była atak hakerski na serwery Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Banki w Polsce między innymi PKO i Alior Bank. Naprawdę argumentów nie masz żadnych jesteś tubą propagandową Kremla. Kończe z Tobą bo szkoda czasu na takich naiwnych i nie mających żadnej wiedzy ludzi jak ty.

ocenił(a) film na 1
Noble88

Jesteś zwykłym płatnym trolem i teraz to wiem na pewno. Tak szczerze, to nie sądziłem że może być ktoś aż tak nawiedzony. Nawet Polska prokuratura, co przyznali sami kilka dni temu, nie znalazła na zwłokach śladów materiałów wybuchowych. Nie było nacisków? A czy to przypadkiem któryś z ministrów publicznie w radio skrytykował pilotów nazywając ich tchórzami? Dlaczego macierewicz z całym aparatem państwa próbuje zablokować dokumenty przedstawiające pełen raport Amerykanów, a nie tylko pasujące do teorii wycinki? Weź poszukaj sobie podobnych, choć mam nadzieje, że takiego oszołomstwa nie ma za wiele. A chcesz wyzywać? Powiedz mi to w twarz. Co za bydło, jasny gwint…

ocenił(a) film na 8
tomash148

Gościu po pierwsze nie było żadnych nacisków to jest wymysł Anodiny, kóry tutaj rozpowszechniasz. Nie ma możliwości żeby taki samolot z taką wagą i taką rozpiętością skrzydeł zrobił pół- beczke czyli odwrócił się brzuchem do góry po uderzeniu w Brzózkę 5 metrów nad ziemią to jest niemożliwe. Po raz kolejny nie odniosłeś się do wypowiedzi kpt. Więckowskiego, Eugena Poteata oficera CIA, nie odniosłeś się do niszczenia wraku i do tego że nie oddano nam tego co nam się należy czyli właśnie wraku i czarnych skrzynek. Później mój drogi po katastrofie myto wrak i nawieziono na miejsce zamachu piachu i układano płyty betonowe co jest niedopuszczalne. Nie odniosłeś się do zagadkowych śmierci ludzi, którzy mieli inne zdanie w tej sprawie niż Ty i formułowali je publicznie i nie żyją dziś. Milczysz o wojnie. Gdyby po 2008 roku posłuchano Lecha Kaczyńskiego nie byłoby tej wojny, gwałtów, trupów i masowych grobów ludności cywilnej w Irpieniu, Buczy i innych miastach Ukrainy. Putin wydał polecenie mordowania i niszczenia ludności cywilnej Ukrainy. Nie mam żadnych wątpliwości, że jeżeli był wstanie wydać taki rozkaz to nie miałby problemu ze zorganizowaniem zamachu. Poczytaj sobie o ludobójstwie w Czeczenii, o wysadzeniu w bloku w Rosji z ludźmi zeby oskarżyć fałszywie Czeczeńców i móc wywołać wojnę w Czeczenii. Poczytaj o Aleksandrze Litwinience, o Annie Politkowskiej i o wojnie w Gruzji w 2008 roku to może zmądrzejesz. Oszołomstwo i bydło to służy dziś Putinowi. Kończę z tobą bo argumentów nie pokazałeś żadnych, a moich nie byłeś wstanie obalić. To Ty zachowujesz się jak ruski płatny troll i jak wychodzisz z domu to zakładaj czapkę z czerwoną gwiazdą albo sierpem i młotem bo tym panom z Moskwy służysz. Koniec bez odbioru.

ocenił(a) film na 1
Noble88

Ostatnia prośba. Nie pisz czego samolot nie może wykonać, a co może, bo nie masz takiego prawa. Ile masz nalotu ogólnego? Na typie? Nie jesteś pilotem, nie masz prawa formułować takich tez. Koniec, bez odbioru.

ocenił(a) film na 8
tomash148

Słuchaj kpt Janusz Więckowski zaprzecza temu w swojej wypowiedzi, który po raz kolejny powtarzam ma setki godzin wylatanych na Tupolewie i prawa fizyki zaprzeczają temu ignorancie. Rozumiem że 2 miałeś z fizyki w tym gimnazjum, które kończyłeś i pewnych rzeczy nie ogarniasz. Życzę Ci wyjazdu i pozostania w Moskwie na zawsze. Bez Odbioru

Noble88

Nobie88 to przykład PiS-owego trolla, który na rzeczową argumentację tomash148 reaguje obraźliwymi inwektywami.

Poza tym mamy tutaj typowe dla PiS-u kłamliwe stwierdzenia i fałszowanie rzeczywistości. Niestety część osób uwierzy, że samoloty są latającymi czołgami. Gdy tupolew był taki jakim przedstawia go ten troll, to nie mógłby unieśc się w powietrze.

Trzeba jakoś kłamstwami odwracać uwagę od licznych afer PiS-u. Ostatni PiS nie pozwala na kontrolę Orlenu przez PiS, co potwierdza fnansowy przekręt. PiS majstruje przy ordynaci wyborczej, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Takie postępowanie PiSu budzi wątpliwości co do uczciwego przeprowadzenia przez niego wyborów

Bekemam

*Ostatnio PiS nie pozwala na kontrolę Orlenu przez NIK

ocenił(a) film na 1
Bekemam

Wiesz co, odpuściłem sobie. W tej podkomisji nie ma ani jednego pilota. Co więcej, mam znajomego, były płk, oczywiście pilot. Jest strasznie za pis-em, ale kiedy rozmawialiśmy i zapytalismy go wprost co on na to, od razu odpowiedział i tu cytuję "nie no, tutaj to już jest przesada przecież". Każdy z nas, pilotów wie, jaka była przyczyna tej katastrofy. To była właściwie misja samobójcza. Nigdy w życiu bez ILS nawet nie wykonałbym podejścia próbnego. Po to są wyznaczane lotniska zapasowe. Jeśli z dołu otrzymuję meldunki, że warunków nie ma, to nie ma. Zarówno z wieży kontroli, jak i od pilotów Jak-a czterdziestego. Mój instruktor zawsze mi powtarzał, że zasady w lotnictwie są krwią napisane i tego się trzymam.

tomash148

do tego kiedy podjęto próbę lądowania, to zasięg widoczności ograniczony przez mgłę był o wiele krótszy niż nakazują przepisy.

Nie mogę jednoznacznie ocenić pilota, Z jednej strony to dowódca samolotu decyduje, czy chce lądować z drugiej strony podjął niewłaściwą decyzję pod wpływem presji innych osób. Bez tej presji podjąłby by decyzję kierując się zasadą o której piszesz

ocenił(a) film na 1
Bekemam

Zerknij na wypowiedzi choćby Błaszczaka, kiedy Prostasiuk, będąc wtedy pierwszym oficerem, odnowił lądowania w Gruzji ze względu na zbyt duże ryzyko. Został zwyzywany od tchórzy itd. Co prawda powinien mieć to w dupie, ja na jego miejscu odszedłbym na linię, No ale wiązał widać facet swoją przyszłość z wojskiem. Naciski były, to jest pewne. Ale defacto decyzje podejmuje zawsze kapitan.

ocenił(a) film na 8
tomash148

Pożyteczni wykonawcy interesów Moskwy.... Jeszcze raz powtarzam po 24.02 czyli po inwazji Rosji na Ukrainę wierzyć w wypadek może albo człowiek bardzo głupi albo kupiony przez Moskwę. Amen Nie odnieśliście się do moich rzeczowych argumentów wypowiedzi oficera CIA, wypowiedzi kpt Więckowskiego i do faktów tajemniczych zgonów.. Powtarzacie kłasmtwa Moskwy i Anodiny. Nie macie żadnych argumentów żadnych kompletni ingnoranci...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Noble88

Pan Noble88 wykazuje typową agresję i aroganckie zachowanie.







Jest to tak charakterystyczne dla osób, którym wykazuje się tego , że nie mają racji.






Panie Noble88, te twoje przekazy z Nowogrodzkiej mające zakłąmywać rzeczywistość obrażają inteligencję forumowiczów




mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Mam nadzieje że tacy ignoranci i słudzy Moskwy po wyborach spakują manatki i wyjadą z pięknej Polski.

Noble88

Mam nadzieję, że takie trolle PiSowe po wyborach nie będą miały już co robić, bo zapanuje praworządność oraz nie będzie szczucia jakie jest teraz w TVPis, a instytucje państwowe znowu będą pełniły funkcję jak za demokratycznych czasów.

ocenił(a) film na 1
Bekemam

Wiesz co, odpisałem mu ostatni raz, bo w sumie jaki to ma sens? Zablokować debila i tyle. Z początku myślałem, że to tylko jakaś prowokacja. Wiesz, jakiś gówniarz wypisuje bzdety na forach, tylko po to, żeby wywołać gównoburzę. Ale to chyba naprawdę jest jakiś nawiedzony sekciarz.

tomash148

O tyle nie ma sensu odpowiadać takiemu Noble88, bo jego celem nie jest prawda tylko fałszowanie rzeczywistości.

Pewnym niebezpieczeństwem jest, że można dać się sprowadzić i zejść do jego chamskiego poziomu. Przecież on nawet obraża twoją matkę i ojca,

Też sądzę, że Noble88 nie jest płatnym trollem tylko jakimś oszołomem.

ocenił(a) film na 1
Noble88

Też mam nadzieję, że taki ty, czy maciewericz spakujecie manatki i wyjedziecie gdzieś. I przestań wreszcie zabierać głos w tematach o których nie masz pojęcia. Nie jesteś pilotem, więc zamilcz!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Noble88

20 tysięcy części na przestrzeni 1200 metrów*

Noble88

Pan Noble88 ponownie pokazuje agresję i aroganckie zachowanie.







Jest to tak charakterystyczne dla osób, którym wykazuje się tego , że nie mają racji.






Przypomnę Panu Panie Noble88, że te twoje przekazy z Nowogrodzkiej mające zakłąmywać rzeczywistość obrażają inteligencję forumowiczów




mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Znów Bekeman nie podałeś żadnych argumentów. Ja rozkazy z Nowogrodzkiej w takim razie ty rozkazy z Moskwy wykonujesz. Twoje wpisy Bekeman obrażają inteligencję forumowiczów bo są pozbawione elementarnej logiki.

Noble88

Noble88 powtarzając moje słowa sądzi, że sam wyjdzie na mądrego

Noble88 uważa, że obrażanie przez niego matki i ojców osób wytykających mu mijanie się z prawdą, jest pełne logiki.


powtórzę:
mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88 odpowiednio zagłosują

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Koszmarem dla każdego państwa jest agentura. Tomash148 i Bekeman to klasyczna agentura Moskwy

Noble88

... i znowu Noble88 w chamski sposób obraża innych


jeszcze raz powtórzę:
powtórzę:
mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88 odpowiednio zagłosują

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Co to znaczy odpowiednio zagłosują może byłbyś bardziej precyzyjny ???

ocenił(a) film na 8
Noble88

Po uzyskaniu dostępu do wraku przez polskich śledczych (co nastąpiło dopiero jesienią 2012 roku) wykryto na szczątkach samolotu materiały wybuchowe. Ujawnił to Cezary Gmyz w artykule „Trotyl na wraku tupolewa” w dzienniku Rzeczpospolita. Autor artykułu został z gazety zwolniony, a główne zarzuty wobec niego mówiły, że wyciągnął pochopne wnioski zawierzając informatorom, a nie mając żadnego potwierdzenia. Tymczasem prokuratorzy nie zdementowali pogłosek na temat trotylu, a nawet prokurator generalny dzień wcześniej w rozmowie z naczelnym dziennika Rzeczpospolita upewnił go o prawdziwości informacji.

Także próbki rzeczy jednej z ofiar katastrofy, dzięki staraniom rodziny zbadane w USA wykazały obecność trotylu. Urządzenia, którymi w badaniach wraku posługiwali się śledczy również wykazały obecność trotylu. Producent urządzeń wykrywających materiały wybuchowe, używanych również m.in. na lotniskach całego świata zeznał, że nie ma możliwości aby urządzenie pomyliło się lub zareagowało na namiot techniczny wykonany z tworzywa sztucznego (co twierdzili prokuratorzy).

Prokuratura po kilku miesiącach orzekła, że badania nie wykazały obecności trotylu na wraku, ponieważ założono, że jego obecność można potwierdzić tylko wtedy gdy na próbce zbadanej czterema metodami każda z prób wykaże obecność trotylu. Gdyby więc trzy metody wykazały wynik pozytywny, a czwarta negatywny, to uznano by, że takich materiałów na próbce nie ma. Urządzenia do badania próbek różnią się czułością i nie mogą być traktowane równoważnie. Jak wykazali prof. Krystyna Kamieńska-Trela i prof. Sławomir Szymański, badania te zostały też przeprowadzone niestarannie i bez zachowania procedur. Zobacz więcej: Trotyl na wraku.

Śledczy prokuratury oznajmili też, że nie było wybuchu na pokładzie samolotu na podstawie badań jeden ofiary katastrofy smoleńskiej, u której nie stwierdzono uszkodzenia błony bębenkowej ani po lewej, ani po prawej stronie. Tymczasem jak wykazały badania opublikowane w fachowym piśmie „Nueroskop”, około 1/4 ofiar wybuchu nie doznaje takich obrażeń w ogóle.

W ciałach ofiar katastrofy stwierdzono też ponadnormatywną obecność dwutlenku węgla, które daje się wytłumaczyć tylko wybuchem. Aby takie stężenie znalazło się we krwi ofiary musiało dojść do wdychania przez żywego człowieka znacznych ilości dymu. Na wybuch na pokładzie samolotu wskazują też nadpalone ciała części ofiar, które zostały znalezione w strefie, w której nie było pożaru na ziemi, po upadku samolotu.

Tu-154M rozpadł się na co najmniej 20 tysięcy elementów, które odnaleźli archeolodzy z Polski badający teren w pół roku po katastrofie. Jak podał prokurator Andrzej Seremet, wśród tych rozbitych kawałków znajdowały się też m.in. fragmenty ruchomego wyposażenia samolotu, takie jak np. sztućce. Według archeologów nie wiadomo jednak ile szczątków znajduje się pod betonową drogą prowadzącą do miejsca katastrofy, którą wybudowali Rosjanie w pierwszych dniach po upadku samolotu. Do tego należy doliczyć elementy samolotu zebrane w pierwszych dniach po katastrofie i zrzucone na płycie lotniska. Naukowcy szacują, że może to być nawet 60 tysięcy kawałków. Część z tych części znajdujących się kilkadziesiąt metrów przed miejscem zderzenia samolotu z ziemią była osmalona.

Co ciekawe samolot, który eksplodował w wyniku zamachu nad szkockim Lockerbie spadł w wysokości 9400 metrów. Liczba zebranych w trakcie akcji poszukiwawczej szczątków wynosiła ponad 10 tysięcy. Odnalezioną liczbę znaczących fragmentów samolotu określano na 1200. Zebrane fragmenty pozwoliły na dwuwymiarową rekonstrukcję około 90% kadłuba. Po katastrofie Boeinga 747 nad zachodnim wybrzeżem Atlantyku w 1996 roku, ustalono że prawdopodobną przyczyną katastrofy była eksplozja oparów paliwa w centralnym zbiorniku, gdy samolot znajdował się na wysokości nieco ponad 4000 metrów. Po katastrofie przeprowadzono wielomiesięczną szeroką akcję poszukiwawczą na dnie oceanu, w jej wyniku zebrano około 95% szczątków samolotu, ich liczba wynosiła 3168.

Eksperci Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M w Smoleńsku zwracają również uwagę na ślady charakterystyczne dla eksplozji, które znajdują się na wraku Tu-154M. Dr. Grzegorz Szuladziński wskazywał na wywinięcia na zewnątrz blachy kadłuba, które mają świadczyć o tym, że wybuch nastąpił wewnątrz samolotu, a także na rozproszenie szczątków samolotu na bardzo dużej przestrzeni i ogromne obrażenia ciał. Samolot spadł przecież ze względnie małej wysokości i upadł w miękkie, błotniste podłoże. Prof. Jan Obrębski analizujący szczątki wraku postawił tezę o przygotowanej eksplozji punktowej, która doprowadziła do urwania skrzydła.

Prof. Wiesław Binienda przeprowadził eksperyment, w którym poddał aluminium uderzeniu z prędkością prawie czterokrotnie szybszą niż prędkość Tupolewa w momencie katastrofy. W tym badaniu materiał zgniótł się, a nie rozpadł na kawałki jak to było w przypadku polskiego samolotu. Oznacza to, że na samolot musiała działać znacznie większa energia. Czy było nią uderzenie o drzewa? Brak jest też jakichkolwiek informacji o śladach paliwa w okolicach brzozy. Skrzydło, którym samolot miał uderzyć w drzewo zawierało w sobie zbiornik paliwa, wypełniony w momencie katastrofy prawie toną płynu.

Duński inżynier Glenn Jorgensen wyliczył, że oderwanie 5,5-metrowego fragmentu skrzydła nie spowodowałoby straty siły nośnej wystarczającej do odwrócenia maszyny bez możliwości skorygowania jej lotu za pomocą sterów. Do tego potrzebna by była utrata dwukrotnie większego fragmentu. Jego zdaniem musiało dojść do eksplozji na skrzydle przed brzozą i dużo ponad wysokością drzewa, aby samolot tracił części i rozbił się w sposób, jaki miał miejsce w Smoleńsku.

Dr Wacław Berczyński, ekspert lotniczy i konstruktor samolotów z wieloletnim stażem w m.in. Boeingu, zwrócił uwagę na zastanawiające oderwanie się części ogonowej samolotu, która podczas lotu poddawana jest ogromnemu ciśnieniu i musi być zaprojektowana tak aby to wytrzymać. Skoro ogon został oderwany, musiała spowodować to duża siła, o kilkadziesiąt razy większa niż ta przewidywana w projekcie. Podkreślił też, że nity z poszycia samolotu zostały wyrwane, co wskazuje na eksplozję wewnątrz. Na eksplozję mają też wskazywać rozerwane na kawałki siedzenia samolotu.

Eksperci zespołu parlamentarnego ustalili, że z Tu-154M wyrwany został fragment prawej burty salonki i toalety prezydenckiej. Znajduje się tam luka wskazująca na zniszczenie tej części samolotu. Blachy poszycia w okolicy tej „dziury”, powstałej na styku salonki i toalety prezydenckiej, wywinięte są na zewnątrz. Pianka izolacyjna otulająca wręgi samolotu jest nadpalona, a szyba okna toalety okopcona. Zwraca też uwagę rozerwana, osmalona i nadtopiona tapicerka wewnętrzna. Wszystkie te części prawej burty noszą ślady ognia, choć w miejscu, w którym je znaleziono, nie było żadnego pożaru. O wybuchu w tej części świadczy też rozrzut poszczególnych elementów salonki prezydenckiej w różnych miejscach wrakowiska.

Naukowcy zwracają też uwagę, że gdyby samolot uderzył w całości w ziemię i rozpadł się przy uderzeniu, to pozostawiłby krater, a takiego na miejscu katastrofy nie było. Glenn Jorgensen porównał też siłę rażenia podmuchu z silników odrzutowca, które potrafią nawet przewrócić ciężarówkę z lotem Tu-154M, który lecący ponoć pięć metrów nad ziemią nie naruszył ani okolicznych drzew, ani płotu właściciela działki, na której stała brzoza, ani porozrzucanych na niej śmieci.

Również świadkowie twierdzą, że doszło do eksplozji na pokładzie Tu-154M. Por. Artur Wosztyl zeznał, że usłyszał „trzaski, huki i detonacje”, które poprzedziła nienaturalna praca silników. Należy podkreślić, że Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy dysponuje bardzo licznymi relacjami osób, które widziały lub słyszały wybuch Tu-154 przed uderzeniem samolotu w ziemię

„Na miejscu wyglądało to tak, że sporej grupy dziennikarzy milicja nie chciała wpuścić bezpośrednio pod bramę lotniska, która prowadziła do miejsca katastrofy, gdzie później funkcjonowało miasteczko dziennikarskie. Tam mogliśmy porozmawiać z osobami, które przebywały w bezpośredniej bliskości miejsca katastrofy w chwili rozbicia się samolotu. Ci ludzie opowiadali, że widzieli samolot wyłaniający się zza chmur i dziwnie lecący, inni, że słyszeli wybuch. Cały teren był obstawiony przez milicję i pojawiły się pierwsze oddziały OMON-u” – zeznał dziennikarz Polskiego Radia, który był obecny w Smoleńsku

ocenił(a) film na 8
Noble88

Bekeman i tomash148 Putin i Tusk zgwałcili was intelektualnie

Noble88

... i znowu Noble88 w chamski sposób obraża innych




jeszcze raz powtórzę:

mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88 odpowiednio zagłosują

Noble88

typowy bęłkot podobny do bełkotu podkomisji Macierewicza, która ukrywała dowody wykluczające zamach w Smoleńsku





Członkowie podkomisji smoleńskiej co najmniej od grudnia 2020 roku mieli posiadać dowody wykluczające zamach lub wskazujące na katastrofę. Mimo dowodów, nadal głoszą teorię o bombach w samolocie.




Były członek podkomisji Macierewicza, Marek Dąbrowski powiedział, że "niewygodne dowody są albo przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią". - Problem jest taki, że w sprawie Smoleńska pisanie raportów z wcześniej przyjętą tezą to jest od początku standard. Pewnie dlatego, że wszystkie te komisje podlegały politykom - przekazał.




Podkomisja zapłaciła za sporządzenie raportu NIAR - Instytutu Badań Lotniczych z Wichita w Stanach Zjednoczonych 8 mln złotych. W raporcie podkomisji pojawiają się fragmenty dostarczonego raportu. Pominięto te, które wykazują, że doszło do wypadku.



Podkomisja Macierewicza przekonuje m.in., że po kontakcie skrzydła TU154M z brzozą, doszłoby do ścięcia drzewa. Tak mieli w swoim raporcie napisać naukowcy z NIAR. Okazuje się, że w swoim raporcie naukowcy poinformowali, że ścięcie kilkunastu drzew było możliwe.



Nie zawarto także wszystkich wniosków z przeprowadzonych przez członków komisji badań pirotechnicznych. W raporcie nie opublikowano fragmentu filmu z eksperymentu.



W końcowym raporcie członkowie podkomisji nie informują o niskim przelocie tupolewa, o czym świadczyć ma zrzucony dach z budki Nikołaja Bodina.

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Bekeman nie obrażam nikogo bo takich ludzi jak wy nie można obrazić jesteście na poziomie moralnym Jerzego Urbana. Służycie Moskwie, a teraz do rzeczy:

Twoje wypowiedzi i wypowiedzi tomash 148 służą tym którzy w imieniu Putina mordują i gwałcą na Ukrainie i wprowadzają ludzi w błąd.

"Komisja opublikowała wszystkie wyniki symulacji NIAR zgodnie z obowiązującym kontraktem ukazujące skutki rozbicia samolotu uderzającego w ziemię według założeń komisji Millera"
Podkreślono, że "są one zasadniczo różne od zniszczeń samolotu na wrakowisku". "Pokazuje to, że samolot nie uderzył w ziemię w całości, lecz rozpadł się nad ziemią" Symulacja uderzenia skrzydła w brzozę została wykonana przez Wojskową Akademię Techniczną w trzech wariantach w oparciu o model NIAR i jednoznacznie pokazuje, że skrzydło nie zostaje przecięte przez brzozę, ale przecina ją przy uderzeniu pierwszymi elementami konstrukcji.

Przypomniano, że "przywoływany w materiale TVN pan M. Tarasiuk wykonał w 2017 r. ekspertyzę dla Podkomisji w temacie »Określenie cech dźwięku "głuchego" występującego w czasie zarejestrowanych sygnałów markera oznaczającego przelot nad bliższą radiolatarnią, analiza porównawcza tego dźwięku z zapisami dźwięków wybuchów, znajdujących się w posiadaniu Podkomisji.
Analiza pana Tarasiuka cech dźwięku zarejestrowanego w CVR ponad 100 m przed brzozą wykazała, że: spektrum częstotliwościowe dźwięku określonego jako "głuchy" wykazuje podobieństwo do spektrów wybuchów pentrytu i heksogenu, zarejestrowanych na stanowisku nr 4.TVN ukryła ten kluczowy wniosek
Zarzut, iż Podkomisja zmanipulowała zapis CVR przesuwając miejsce dźwięku wybuchu jest fałszywy. To TVN dokonał manipulacji przesuwając zapis dźwięku przedstawiony przez Podkomisję i niezgodnie z analizą zamieszczoną w raporcie.
Kolejnym przykładem manipulacji TVN jest sugestia wobec Podkomisji, że prezentując obecność materiałów wybuchowych na częściach samolotu Podkomisja ukryła fakt rzekomego braku tychże na lewym skrzydle. "Powinno to według TVN oznaczać, że skrzydło nie zostało zniszczone wybuchem.
Jak wyjaśniono, "tymczasem laboratorium brytyjskie nie otrzymało od prokuratury próbek pobranych z części lewego skrzydła, na których w 2012 r zidentyfikowano obecność materiałów wybuchowych. Dlatego też cytując ekspertyzę brytyjską Podkomisja nie mogła ich wymienić, choć obecność tych materiałów został zidentyfikowana przez polskich biegłych
.Podkomisja udostępniła wszystkie materiały i ekspertyzy, które były kluczowe w tej sprawie, mimo że obowiązujące prawo lotnicze nie obliguje komisji, podobnie jak innych organów, do upubliczniania ekspertyz i opinii, wykonywanych w trakcie badania i tworzenia raportu. Atak TVN jest w czasie ściśle związany z wystąpieniem Podkomisji do Federacji Rosyjskiej z żądaniem zwrotu wraku". "W dniu 11 kwietnia 2022 r. Podkomisja opublikowała raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu 154 M nr 101, gdzie określiła przyczynę katastrofy, którą był akt bezprawnej ingerencji. Dokument ten stanowi oficjalne stanowisko państwa polskiego w zakresie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Od dnia publikacji i upublicznienia materiałów nie pojawiły się w przestrzeni publicznej żadne merytoryczne zarzuty, również ze strony środowisk naukowych.
W sytuacji, gdy Podkomisja żąda od strony rosyjskiej zwrotu kluczowych dowodów w sprawie, te same media jak gazeta wyborcza czy tvn atakują Podkomisję, usiłując podważyć wiarygodność badań przez nią przeprowadzonych" "Tym samym media te działają na szkodę państwa polskiego i wbrew Rezolucji Rady opartej na Raporcie Technicznym z 2018 roku.
Należy nadmienić, że ani rząd D. Tuska ani komisja J. Millera nie wystosowały pism o zwrot wraku do strony rosyjskiej, za to w dniu 31 maja 2010 r. w imieniu rządu Jerzy Miller podpisał memorandum, w którym zgodził się na pozostawienie rejestratorów lotu w rękach rosyjskich"

Noble88

Nie, nie jesteśmy na twoim poziomie moralnym.






Pan Noble88 nie ma problemów ze swoimi kłamstwami, podobnie jak podkomisja Macierewicza


Wiadomym jest, że podkomisja Macierewicza ukryła dowody niezgodne z tezą o zamachu. Są dokumenty dotyczące katastrofy tupolewa w Smoleńsku, nieopublikowane przez podkomisję smoleńską. Dowodzą one, że co najmniej od grudnia 2020 roku Antoni Macierewicz i inni członkowie podkomisji dysponują materiałami, analizami i zagranicznymi raportami, które albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii. Pomimo takich dowodów Macierewicz wciąż mówi o dwóch bombach w samolocie i zamachu.


Antoni Macierewicz ukrył dokumenty i dowody, które nie pasują do tezy o bombie i zamachu.

Co najmniej od grudnia 2020 roku Antoni Macierewicz i inni członkowie podkomisji dysponują materiałami, analizami i zagranicznymi raportami, które albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii z 2010 roku.


Amerykański raport obalający tezę o zamachu, który kosztował 8 milionów złotych, został przez podkomisję Macierewicza ukryty.


Potwierdził to jeden z byłych członków podkomisji Marek Dąbrowsk. Dwie inne osoby, które pracowały z Macierewiczem - główny pirotechnik podkomisji Adrian Siadkowski i biegły sądowy Mirosław Tarasiuk, który badał dźwięk z kokpitu tupolewa - sugerują, że badania zostały wykorzystane wyrywkowo, nadinterpretowane lub zupełnie zmanipulowane. Tarasiuk mówi, że wbrew temu, co twierdzi podkomisja, nie usłyszał na nagraniu dźwięku wybuchu. Wszyscy trzej nie zgadzają się z wymową raportu podkomisji.



Niewygodne dowody są albo przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią. Problem jest taki, że w sprawie Smoleńska pisanie raportów z wcześniej przyjętą tezą to jest od początku standard. Pewnie dlatego, że wszystkie te komisje podlegały politykom.


W 2018 roku badacze z NIAR byli w Polsce i zeskanowali całego bliźniaczego tupolewa z numerem 102. Na tej podstawie przeprowadzili komputerową symulację tragedii z 2010 roku. Wyniki dostarczyli Macierewiczowi w grudniu 2020 roku.


Z symulacji przeprowadzonej przez amerykańskich badaczy wynika, że niski przelot tupolewa i ścięcie kilkunastu drzew było możliwe - komputerowy tupolew ściął te same przeszkody i upadł w tym samym miejscu, co prawdziwy samolot, z dokładnością do 5 metrów. W komputerowej symulacji skrzydło po zderzeniu z brzozą złamało się prawie do końca i - jak twierdzą amerykańscy badacze - mogło się zupełnie urwać. Badacze wyraźnie także w swojej analizie zaznaczają, że obrażenia pasażerów mogły być wynikiem zwykłej katastrofy.


Większości wniosków i grafik, które NIAR zamieścił w swoim dokumencie, nie ma w raporcie przygotowanym przez podkomisję smoleńską.


Podkomisja - wynika z reportażu - ukryła między innymi dowody niskiego przelotu tupolewa - jak zrzucony dach z budki Nikołaja Bodina, znajdującej się w pobliżu miejsca katastrofy.

Nie pokazała też wszystkich wniosków z własnych badań pirotechnicznych. Zrobiony dla podkomisji model skrzydła, po wybuchu bomby, nie wygląda tak, jak urwana w Smoleńsku końcówka skrzydła tupolewa

Podkomisja ukryła również m.in. wyniki badania pirotechnicznego przeprowadzonego w hangarze z tupolewem numer 102 (bliźniaczym wobec tego, który rozbił się pod Smoleńskiem). Świerczek pokazał też, w jaki sposób z nagrania rozmowy z kabiny tupolewa uzyskano dźwięk rzekomego wybuchu.






Nie jesteśmy na poziomie moralnym Noble88, nie obrażamy innych niewybrednymi prównaniami



jeszcze raz powtórzę:

mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88 odpowiednio zagłosują


ocenił(a) film na 8
Bekemam

Chamstwo widzisz kiedy patrzysz w lustro zwolenniku Platformy Obywatelskiej, Putina i Tuska. Mam nadzieje, że dla takich kłamców i zdrajców po wyborach 2023 nie będzie w Polsce miejsca i wyjedziesz do Berlina albo Moskwy gdzie twoje miejsce.

Masz poważne problemy z logiką. Putin mógł zabić Politkowską, Litwinienkę oraz dokonać ludobójstwa w Czeczenii i w Ukrainie, a nie mógł dokonać zamachu 10.04.10 ??? Tym bardziej, że samolot był naprawiany u Deripaski oligarchy związanego z Putinem. Nie odniosłeś się do tych spraw piszesz ciągle w kółko żeby Polacy odpowiednio zagłosowali a co to znaczy?? Sikorski ma być znów szefem MSZ ostatnio zasłyną z oskarżania Ameryki o wysadzenie Nordstream 1 i mówił w przeszłości żeby przyjąć do NATO Rosję. Naprawdę to jest Twoje marzenie ??? Nie odniosłeś się do śmierci chorążego Musia, Petelickiego, Krzysztofa Zalewskiego. Jeżeli to był wypadek to dlaczego nie żyją. Nie odniosłeś się do wypowiedzi byłego szefa Pentagony Millera.
Kolejny ekspert i jego wypowiedź
Ekspert ds. bezpieczeństwa i były analityk National Security Agency John Schindler opublikował na Twitterze wpis, w którym zasugerował, że za katastrofą smoleńską mogą również stać Rosjanie. cyt " Czy ktoś jeszcze naprawdę myśli, że czekistowski reżim gangsterski na Kremlu, który w czasie Wielkiego Postu wysadza szpital położniczy w 'bratnim' kraju prawosławnym, nie wysadziłby też w powietrze budynków pełnych Rosjan ani
nie usunąłby polskich władz w katastrofie samolotu?”
Chcesz mi powiedzieć mielizno intelektualna, że wszyscy CI ludzie dr. Eugene Poteat, Christopher Miller, John Schindler, Suworow, Felsztyński się mylą tylko ty i twój kolega tomash 148 macie racje. Chłopie zastanów się nad swoją głupotą.

Noble88

Pan Noble88 ponownie pokazuje agresję i aroganckie zachowanie.




Pan Noble88 ponownie wulgarnie obraża innych




jeszcze raz powtórzę:

mam nadzieję, że ten koszmar jaki spowodował obecny PiSowski rząd minie po najbliższych wyborach, kiedy ludzie widząc chamską postawę jaką reprezentuje sobą zwolennik Pis-u jak Pan Noble88 odpowiednio zagłosują




Pan Noble88 ponownie propaguje kłamstwa, podobnie jak to robi podkomisja smoleńska

Osoby pracujące dla podkomisji, które podpisały się pod tym raportem, poświadczyły nieprawdę. Podkomisja smoleńska wybiórczo traktowała wnioski płynące z otrzymanych dokumentów, część z nich po prostu ukrywając. Dotyczyło to w szczególności tych elementów, które przeczyły tezie o wybuchu, lansowanym przez samego Antoniego Macierewicza. Takie zachowanie członków podkomisji to złamanie prawa. W badaniu wypadków należy korzystać z wyników wszystkich ekspertyz i na ich podstawie wyciągać wnioski. Niestety, w przypadku podkomisji mamy do czynienia z działaniami na polityczne zapotrzebowanie.
Jedną z kluczowych ekspertyz pominiętych przez podkomisję jest przedłożona przez amerykański Narodowy Instytut Badań Lotniczych (NIAR). Dokument, na który składały się liczne eksperymenty prowadzone przez dwa lata, został zamówiony przez samą podkomisję i kosztował 8 milionów złotych. Mimo skrupulatnych opisów i dowodów, Antoni Macierewicz pominął główny wniosek płynący z dokumentu, że to drzewo przecięło skrzydło samolotu.
\NIAR potwierdził to, co ustaliła Komisja Millera w wyniku oględzin wraku, miejsca wypadku i ekspertyz, a także to samo, co napisali biegli prokuratury. Amerykański instytut, działając w najlepszej wierze, potwierdził rzeczywisty przebieg wypadku. Podkomisja Antoniego Macierewicza ukryła, wszystkie wyniki ekspertyz, które nie pasowały pod - z góry przyjętą - tezę.

Minister Błaszczak czy premier Morawiecki są odpowiedzialni za to, że za państwowe pieniądze kłamano, oszukiwano, wprowadzono opinię publiczną w błąd. To ewidentne fałszerstwo

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Mylisz się Amerykański instytut obalił raprot Millera, który Tusk zaakceptował i podpisał. Obaj są przestępcami. Komorowski spieszy się z przejęciem władzy kiedy jeszcze nie znaleziono ciała Prezydenta. Powtarzam to raport Komisji Millera i Anodiny są fałszerstwem !!!!
Maciej Lasek, który jest teraz politykiem Platformy taki to obiektywny ekspert jak ja piękna blondynka z dużym naturalnym bisutem hahahaha. Była ekspertyza firmy Smallgis w której wskazywano na strefy wybuchów i to słowo przez Millera i Laska zostało wykreślono i wstawiono słowo strefy pożarów. Dochodzą jeszcze takie kwestie jak sfałszowanie sekcji zwłok i wiele innych o których pisałem wcześniej.
Prof. Jan Obrębski Politechnika Warszawska : Samolot TU-154 z delegacją z Polski został zniszczony w wyniku dobrze przygotowanej wielopunktowej eksplozji Wszystkie elementy niosą ślady rozciągania, rozrywania. W wyniku rozciągania popękała powłoka ochronna. W wielu elementach był rozgięte szczeliny jaką mogło utworzyć jedynie wysokie ciśnienie gazów.
Eduard Czarnokniżnik - pracownik pobliskiego salonu KIA, wypowiedź dla mediów: " Przed upadkiem oderwała się część ogonowa samolotu. Samolot był jeszcze w powietrzu. Odewał się ogon, samolot upadł, następnie rozbłysk i ogień.

Noble88

Pan Noble88 ponownie propaguje kłamstwa, podobnie jak to robi podkomisja smoleńska



Pan Noble88 chce przykryć liczne afery PiSu.
przykładowo poniżej tylko część z nich:




Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;

Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;

Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;

Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;

Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;

Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu;

Afera „pilnowania internetu” – Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański;

Afera „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;

Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej – wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE;

Afera Edmunda Jannigera, młodego doradcy

Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola;

Zamach na Konstytucję – brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce;

Afera z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej w Sejmie, atakującym protestujących;

Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane;

Afera Bartłomieja Misiewicza – zachowanie niegodne członka rządu, arogancja;

Afera nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE;

Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;

Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;

Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;

Afera 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);

Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;

Afera Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśniona, sprawcy – policjanci – otrzymali symboliczne wyroki;

Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym, nie zaprzysiężono trzech legalnie wybranych przez Sejm członków TK, zamiast nich wybrano przedstawicieli PiS, czyli sędziów – dublerów;

Afera hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN, protestując przeciwko niszczeniu demokracji;

Afera ASF – afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela,
likwidacja tysięcy gospodarstw hodowlanych;

Afera Macierewicza – minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów;

Afera nocnej legislacji – uchwalanie kontrowersyjnych ustaw po nocy, żeby nikt nie mógł się z nimi zapoznać, szybko i z błędami;

Afera z zatrudnieniem synów Krzysztofa Tchórzewskiego – kolesiostwo i nepotyzm?;

Afera wypchaniowa – posiadanie wypchanych zwierząt pod ochroną przez ministra Jana Szyszko;

Afera „zdradzieckich mord” i „kanalii” „bez żadnego trybu” – wyzwiska rzucane przez Jarosława Kaczyńskiego z trybuny sejmowej;

Afera inwigilacyjna – odbieranie wolności gospodarczych oraz inwigilacja firm doprowadzona do absurdu;

Afera kreatywnej księgowości Mateusza Morawieckiego – nadwyżka budżetowa okazuje się deficytem;

Afera inwestycyjna – najmniejsze inwestycje od lat, fatalne wskaźniki rozwoju, innowacji;

Afera z represjonowaniem protestujących w sprawie sądów;

Afera kanałowa – miliardowe inwestycje w drogi wodne, z których nikt nie będzie korzystał;

Afera Kongresu 590 – finansowanie rządowego PR z pieniędzy państwowych spółek;

Afera sosnowiecka – nepotyzm i kolesiostwo? Żona Bogdana Święczkowskiego prezesem sądu;

Afera Kaczyński i Jet Air – co łączyło Jarosław Kaczyńskiego lub jego sztabowców z linią Jet Air, którą później wykupił OLT Express?

Afera kartowa – urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi;

Afera San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;

Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;

Afera z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;

Afera Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę za spowodowanie wypadku. W rzeczywistości sprawcami byli ochroniarze Szydło;

Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;

Afera zakazowa – wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Od 2020 r. jest zaledwie kilka niedziel handlowych w roku. Niektóre sieci, na tym skorzystały, bo stały się placówkami pocztowymi i dzięki temu zarabiają na handlu w niedzielę;

Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie szefów służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z wyroku trzech lat bezwzględnego więzienia;

Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;

Afera wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy;

Afera wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań,;

Afera samolotowa – miliony na loty polityków, miliony na przeloty;

Afera damskich bokserów z PiS – bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony;

Afera referendalna Zalewskiej – milion głosów rodziców do kosza, bo byli przeciw likwidacji gimnazjów;

Afera TW Wolfgang – mąż magister prezes TK agentem? ;

Afera Polskiej Fundacji Narodowej – miliony na propagandę, bez żadnej kontroli;

Afera męża Szydło – 25 milionów grantów z UE;

Afera emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom;

Afera gazowa – kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów – kto za to zapłaci? ;

Afera ARiMR – gigantyczne kary i opóźnienia w wypłatach dla rolników;

Afera Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan;

Afera paskowa TVP – absurdalne paski w TVP, szkalujące opozycję i wychwalające PiS;

Fera inwigilacji opozycji za pomocą Pegasusa

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Słuchaj zabrakło ci argumentów dotyczących zamachu smoleńskiego i argumentów w celu obrony swojego mocodawcy Putina, który dokonuje ludobójstwa na Ukrainie więc postanowiłeś zmienić temat ok nie obawiam się
oto moja odpowiedź

ocenił(a) film na 8
Noble88

Totalna opozycja, wsparta pomocą potężnych agencji PR-owych i przyjaznych jej mediów, histerycznie zaprzecza oczywistym faktom. Najwyraźniej boi się rozliczenia gigantycznych afer, jakie miały miejsce za jej rządów. Sparaliżowana własnym strachem, przerzuca je na społeczeństwo, wzmacniając coraz bardziej agresywny przekaz. Co ma na sumieniu? Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

Afera reprywatyzacyjna

Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

Próba doprowadzenia LOT do upadłości

Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

Afera stadionowa

Afera wyciągowa

Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

Afera z KGHM

Afera z Elewarrem

Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

Podniesienie akcyzy na paliwo

Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

Masowa inwigilacja obywateli

Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem. Jakże paniczny musi być strach przed rozliczeniem win.

Smoleńsk był mordem wykonanym z zimną krwią, który umożliwił przez swoją naiwność i głupotę Tusk. Platforma wypuściła Gina z butelki pod nazwą Putin i dziś wije się jak piskorz

Noble88

Pan Noble88 ponownie propaguje kłamstwa.





Pan Noble88 tymi kłamstwami chce przykryć liczne afery PiSu.



przykładowo poniżej tylko część z nich:


Afera z zapisami specustawy – PiS będzie mógł tworzyć obozy pracy i wręczać nakazy pracy.

Afera z prowokacją policji w osiedlowym sklepie. Próbowano kupić coś w godzinach dla seniorów?

Afera z priorytetem przyjmowania polityków PiS i ich rodzin do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej. Wszyscy są równi, ale niektóre świnie równiejsze?

Afera z głosowaniem na dwie ręce podczas przepychania ustawy o wyborach w czasie epidemii.

Afera z nowymi podatkami!– Morawiecki zapowiada, że aby walczyć ze skutkami epidemii.. obciąży ludzi nowymi podatkami!

Afera z e-dowodem. Okazało się, że państwowa aplikacja używa kradzionego kodu źródłowego.

Afera z nielegalnym wręczaniem mandatów za mycie samochodu. Policja działa wbrew prawu.

Afera z niedziałającym system edukacyjnym. Wieloletnie zaniedbania w cyfryzacji obnażone w czasie epidemii koronowirusa.

Afera z brakiem zaopatrzenia szpitali w środki ochronne. Wysyłane są śladowe ilości sprzętu.

Afera ze sprzedażą masek ochronnych przez Agencję Rezerw Materiałowych tuż przed wybuchem epidemii.

Afera z zamknięciem wstępu do lasów na ustne polecenie Morawieckiego z powodu epidemii – to absurd!

Afera z testami na koronawirusa tylko za pozwoleniem urzędników!

Prawdziwa ilość zakażonych w wyniku epidemii w Polsce może być dużo większa, niż podaje PiS.

Szumowski nie chce podać listy ekspertów, którzy doradzają ministerstwu zdrowia

Brat ministra zdrowia dostał wielomilionowe dofinansowanie.

Masowe zgodny w Domach Pomocy Społecznej. Wychodzą zaniedbania rządu PiS.

Kwarantanna używana jako broń w walce z protestującymi przedsiębiorcami.

Policja kłamie w sprawie incydentu na demonstracji przedsiębiorców. Policjantka ranna ale przez jej kolegę z policji.

Maseczki z Chin wielokrotnie przepłacone. Pośrednikiem były oficer WSI – w co uwikłany jest rząd PiS?

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, nie wie, że protestują przedsiębiorcy!

Zaradkiewicz wysyłał zdjęcia swojego odbytu Pawłowicz. P.O. prezesa sądu najwyższego mianowany przez Dudę to homoseksualista i miłośnik grzybków?

Policja atakuje przedsiębiorców w czasie demonstracji. A Szydło zapowiadała, że za rządów PiS tego nie będzie.

Reklama w Washington Post z artykułem Dudy. Inaczej nikt by tego nie wydrukował.

Afera z dotacjami dla rodziny ministra Szumowskiego. Okazuje się, że nie 70, nie 140 a nawet 300 milionów złotych.

Afera z brakiem publikacji dokumentu PKW – Morawiecki opóźnia publikację dokumentu, żeby Trzaskowski miał mniej czasu na zebranie podpisów do kampanii.

Afera z wpływaniem na NCBiR – spółka Szumowskich powoływała się na ministra w swoim piśmie do NCBiR.

Afera w Ministerstwie Rolnictwa – Ardanowski każe nauczycielom zbierać truskawki, skoro nie mają pracy.

Afera taśmy prawdy PiS – pomorski baron tej partii mówi na ujawnionych nagraniach o tym, że minister Kamiński to ciężko chory alkoholik a minister Wąsik homoseksualista, ukrywający swoją orientację seksualną.

Seks afera wicewojewody pomorskiego – Mariusz Łuczyk z PiS pisał obsceniczne teksty do Izabeli Pęk, modelki, kochanki posła Pięty z PiS.

Afera w Polskim Radiu – państwowa rozgłośnia wydała miliony na promocję albumów z Lechem Kaczyńskim.

Afera CBA – służby specjalne używane do walki z opozycją.

Afera z wywiadem Andrzeja Dudy. Dziwne zachowanie – środki odurzające, choroba czy może inne problemy?

Afera z okrętem podwodnym Orzeł – załoga ostrzega, że to pływająca trumna.

Afera z inflacją i kłamstwami Morawieckiego. Pieniądze rekordowo szybko tracą na wartości

Afera z Andrzejem Dudą – prezydent Joe Biden nie zamierza go zaprosić do USA

Afera Gazety Polskiej i PiS – wojewoda łódzki dopłacił Sakiewiczowi do wyjazdów na prorządową demonstrację!

Afera podwyżek dla polityków PiS – Andrzej Duda daje podwyżki wiceministrom i posłom. Nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie

Afera Morawieckiego – okłamał przedsiębiorców, że Polski Ład (nowy wał) to korzystne dla przedsiębiorców

Dworczyk Leaks – dokumenty strateticzne o obronności Polski wyciekły do sieci

Afera portalu wspierającego PiS. Tysol przeprasza za kłamstwa

Afera spin doktorów Nowogrodzkiej – wymyślili rzekome SMSy od opozycji

Afera Funduszu Sprawiedliwości – NIK oskarża Ziobrę o wydawanie pieniędzy na cele partyjne

Afera Mularczyka – nie złożył żadnego wniosku o reparacje wojenne od Niemiec, okłamał Polaków

Afera Dworczyka – wyciekły poufne dokumenty z nazwiskami opozycjonistów białoruskich

Afera Sasina – awansował bibliotekarkę z Radzymina na stanowisko w państwowym banku

Likwidacja wolnych i niezależnych stacji telewizyjnych: Lex TVN. Posłowie PiS razem z Kukizem uchwali ustawę.

Afera Kukiza – Paweł Kukiz został politycznie skorumpowany przez Kaczyńskiego i zagłosował za ustawą. Korupcja polityczna w Sejmie.

Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;

Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;

Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;

Afera 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);

Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;
Afera Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśniona, sprawcy – policjanci – otrzymali symboliczne wyroki;

Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym, nie zaprzysiężono trzech legalnie wybranych przez Sejm członków TK, zamiast nich wybrano przedstawicieli PiS, czyli sędziów – dublerów;
Afera hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN, protestując przeciwko niszczeniu demokracji;

Afera San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;

Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;

Afera z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;

Afera Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę za spowodowanie wypadku. W rzeczywistości sprawcami byli ochroniarze Szydło;

Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;

Afera zakazowa – wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Od 2020 r. jest zaledwie kilka niedziel handlowych w roku. Niektóre sieci, na tym skorzystały, bo stały się placówkami pocztowymi i dzięki temu zarabiają na handlu w niedzielę;

Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie szefów służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z wyroku trzech lat bezwzględnego więzienia;

Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;

Afera wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy

Afera wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań

Afera z fundacją Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja chce uniknąć procesu karnego o nieujawnianie informacji na temat wydatkowania środków.

Afera z Beatą Szydło. Trafiła do rady Muzeum w Oświęcimiu i paradowała z logiem więźnia obozu na marynarce.

Afera z atakiem na syna Mariana Banasia. Banaś oskarża PiS o stosowanie szantaży i uderzanie w rodzinę.

Afera z Babcią Kasią. Starsza kobieta porwana siłą przez policję i postawiona przed sądem 24h. Policjanci składali fałszywe zeznania?

Afera z pobiciem młodej kobiety w czasie demonstracji przez policję. Brutalne powalenie na ziemie i duszenie.

Afera na placu Nieznanego Żołnierza. Ataki policji i wojska na upamiętniających ofiary nieudolności PiS w walce z COVID-19.

Afera Joachima Brudzińskiego. Europoseł głosował przeciwko Funduszowi Odbudowy w Europarlamencie.

Afera z raportem NIK – okazuje się, że premier Morawiecki i Michał Dworczyk złamali prawo organizując wybory kopertowe.

Afera z lockdownem. Sądy masowo wydają wyroki korzystne dla przedsiębiorców, rozporządzenie premiera niezgodne z prawem.

Afera z podkomisją smoleńską Macierewicza. Raportu nie ma, ale wyrzucani są jedyni eksperci.

Afera z rekordową inflacją w maju 2021 roku. Glapiński jeszcze się tym chwali?

Afera obrony Radia Maryja przez Zbigniewa Ziobro: minister sprawiedliwości orzekł, że fundacja jest niewinna, mimo, że proces sądowy jeszcze się nie rozpoczął. W ten sposób spłaca polityczne długi wobec Rydzyka?

Afera na spotkaniu prezydenta Macrona i Andrzeja Dudy: prezydent Polski nie potrafił się przywitać z Macronem.

Afera e-mailowa: ujawniono, że Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk i dziesiątki ministrów korzystają z prywatnych skrzynek e-mailowych do zarządzania państwem. To próba uniknięcia odpowiedzialności i uniemożliwienie następcom premiera i
ministrów weryfikacji działań i śledztwa w sprawie przestępstw, które mogli popełnić?

Afera użycia wojska przeciwko kobietom: rząd rozważał użycie wojska przeciwko protestującym przeciwko „wyrokowi” trybunału konstytucyjnego kobietom!!!!

Afera z prezydentem Dudą: zaczepiał prezydenta USA Joe Bidena na korytarzu, żeby tylko zrobić sobie z nim zdjęcia.

Afera z kopalnią Turów. Rząd zapomniał, że Czesi zgłaszają roszczenia wobec wpływu kopalni na ich teren i w efekcie TSUE nakazał zamknięcie kopalni. Jest to wina Mateusza Morawieckiego – opozycja kilka miesięcy wcześniej alarmowała o
problemie. PiS to zignorował.

Afera z rekordową ilością oficjalnych (i jeszcze większą nielegalnych) podsłuchów. Polska zamienia się w państwo policyjne.

Afera z Ryszardem Czarneckim. Rekordowe zwroty za rzekome podróże.

Afera leśna – rekordowa wycinka polskich lasów. Dlaczego?

Afera z wynagrodzeniami nauczycieli – coraz niższe pieniądze, czy PiS chce zrujnować polską szkołę i odebrać szanse na godne życie dzieciom i młodzieży?

Afera Krystyny Pawłowicz – sędzia TK Przyłębskiej wyzywa opozycję w obrzydliwy wulgarny sposób

Afera z ministrem spraw zagranicznych Polski – o kluczowych sprawach dowiaduje się z gazet!

Antyunijna Afera Ziobry – jawnie antyunijne przemówienie. Solidarna Polska dąży do Polexitu?

Afera Morawieckiego – chciał sprzedać PKP Rosjanom?

Afera tłustych kotów władzy – ujawniono listę działaczy.

Afera policyjna: policja uniemożliwia demonstrowanie poglądów i kradnie banery z hasłami antyrządowymi.

Afera z tak zwaną „ulgą dla Obajtka”

Afera z agencją reklamową, którą chce zatrudnić NFZ, aby polepszyć wizerunek jedzenia w szpitalach.

Afera komendanta głównego policji – kłamie, że policja nie biła kobiet.

Afera z programem mieszkaniowym PiS – czynsz to nawet 2400 zł!

Afera z programem Bon turystyczny PiS.

Afera CBA – zlecono zatrzymanie syna Banasia aby Marian Banaś nie ujawniał afer władzy!

Afera z układem wrocławskim – pajęcza sieć oplata spółki skarbu państwa

Afera z rekordowymi podwyżkami cen m.in. na rynku budowlanym. To wynik fatalnej polityki PiS

Afera w ABW. Tajemnicza śmierć oficera, odpowiedzialnego za kluczowe sprawy agencji

Afera Kaczyńskiego: przez 1,5 roku spotykał się z agentem KGB

Afera Terleckiego: zaatakował białoruską opozycjonistkę za to, że spotyka się z Trzaskowskim. To działanie na rzecz Putina?

Afera Cieszyńskiego – skompromitowany aferą w Ministerstwie Zdrowia wraca do rządu jako minister cyfryzacji. Czy stoją za nim służby specjalne?

Afera CBA – służby specjalne używane do walki z opozycją.

Afera z wywiadem Andrzeja Dudy. Dziwne zachowanie – środki odurzające, choroba czy może inne problemy?

Afera z okrętem podwodnym Orzeł – załoga ostrzega, że to pływająca trumna.

Afera z inflacją i kłamstwami Morawieckiego. Pieniądze rekordowo szybko tracą na wartości

Afera z Andrzejem Dudą – prezydent Joe Biden nie zamierza go zaprosić do USA

Afera Gazety Polskiej i PiS – wojewoda łódzki dopłacił Sakiewiczowi do wyjazdów na prorządową demonstrację!

Afera podwyżek dla polityków PiS – Andrzej Duda daje podwyżki wiceministrom i posłom. Nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie

Afera Morawieckiego – okłamał przedsiębiorców, że Polski Ład (nowy wał) to korzystne dla przedsiębiorców

Dworczyk Leaks – dokumenty strateticzne o obronności Polski wyciekły do sieci

Afera portalu wspierającego PiS. Tysol przeprasza za kłamstwa

Afera spin doktorów Nowogrodzkiej – wymyślili rzekome SMSy od opozycji

Afera Funduszu Sprawiedliwości – NIK oskarża Ziobrę o wydawanie pieniędzy na cele partyjne

Afera Mularczyka – nie złożył żadnego wniosku o reparacje wojenne od Niemiec, okłamał Polaków

Afera Dworczyka – wyciekły poufne dokumenty z nazwiskami opozycjonistów białoruskich

Afera Sasina – awansował bibliotekarkę z Radzymina na stanowisko w państwowym banku

Likwidacja wolnych i niezależnych stacji telewizyjnych: Lex TVN. Posłowie PiS razem z Kukizem uchwali ustawę.

Afera Kukiza – Paweł Kukiz został politycznie skorumpowany przez Kaczyńskiego i zagłosował za ustawą. Korupcja polityczna w Sejmie.

Brak muzeum Cudu nad Wisłą – W 101 rocznicę cudu nad Wisłą nadal nie ma muzeum w Ossowie, obiecanego przez Dworczyka

Afera z aplikacją Protego Safe – kosztowała kilka milionów złotych, realnie skorzystała z niej garstka ludzi,

Afera ministra rolnictwa – Grzegorz Puda zażądał na lotnisku w Rzeszowie obsługi VIP a gdy nie dostał, zwolnił urzędnika pracującego od 20 lat w ministerstwie.

Afera z tarczą antykryzysową, nazywaną betonowymi butami dla przedsiębiorców albo durszlakiem Morawieckiego. Brak pomocy rządu i gigantyczne zwolnienia w czasie epidemii.

Afera z Sanepidem – człowiek 200 razy dzwonił, by uzyskać pomoc, nikt nie odebrał.

Afera z zapisami specustawy – PiS będzie mógł tworzyć obozy pracy i wręczać nakazy pracy.

Afera z prowokacją policji w osiedlowym sklepie. Próbowano kupić coś w godzinach dla seniorów?

Afera z priorytetem przyjmowania polityków PiS i ich rodzin do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej. Wszyscy są równi, ale niektóre świnie równiejsze?

Afera z głosowaniem na dwie ręce podczas przepychania ustawy o wyborach w czasie epidemii.

Afera z nowymi podatkami!– Morawiecki zapowiada, że aby walczyć ze skutkami epidemii.. obciąży ludzi nowymi podatkami!

Afera z e-dowodem. Okazało się, że państwowa aplikacja używa kradzionego kodu źródłowego.

Afera z nielegalnym wręczaniem mandatów za mycie samochodu. Policja działa wbrew prawu.

Afera z niedziałającym system edukacyjnym. Wieloletnie zaniedbania w cyfryzacji obnażone w czasie epidemii koronzriwusa.

Afera z brakiem zaopatrzenia szpitali w środki ochronne. Wysyłane są śladowe ilości sprzętu.

Afera ze sprzedażą masek ochronnych przez Agencję Rezerw Materiałowych tuż przed wybuchem epidemii.

Afera z zamknięciem wstępu do lasów na ustne polecenie Morawieckiego z powodu epidemii – to absurd!

Afera z testami na koronawirusa tylko za pozwoleniem urzędników!

Prawdziwa ilość zakażonych w wyniku epidemii w Polsce może być dużo większa, niż podaje PiS.

Szumowski nie chce podać listy ekspertów, którzy doradzają ministerstwu zdrowia

Brat ministra zdrowia dostał wielomilionowe dofinansowanie.

Masowe zgodny w Domach Pomocy Społecznej. Wychodzą zaniedbania rządu PiS.

Kwarantanna używana jako broń w walce z protestującymi przedsiębiorcami.

Policja kłamie w sprawie incydentu na demonstracji przedsiębiorców. Policjantka ranna ale przez jej kolegę z policji.

Maseczki z Chin wielokrotnie przepłacone. Pośrednikiem były oficer WSI – w co uwikłany jest rząd PiS?

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, nie wie, że protestują przedsiębiorcy!

Zaradkiewicz wysyłał zdjęcia swojego odbytu Pawłowicz. P.O. prezesa sądu najwyższego mianowany przez Dudę to homoseksualista i miłośnik grzybków?

Policja atakuje przedsiębiorców w czasie demonstracji. A Szydło zapowiadała, że za rządów PiS tego nie będzie.

Reklama w Washington Post z artykułem Dudy. Inaczej nikt by tego nie wydrukował.

Afera z dotacjami dla rodziny ministra Szumowskiego. Okazuje się, że nie 70, nie 140 a nawet 300 milionów złotych.

Afera z brakiem publikacji dokumentu PKW – Morawiecki opóźnia publikację dokumentu, żeby Trzaskowski miał mniej czasu na zebranie podpisów do kampanii.

Afera z wpływaniem na NCBiR – spółka Szumowskich powoływała się na ministra w swoim piśmie do NCBiR.

Afera w Ministerstwie Rolnictwa – Ardanowski każe nauczycielom zbierać truskawki, skoro nie mają pracy.

Afera taśmy prawdy PiS – pomorski baron tej partii mówi na ujawnionych nagraniach o tym, że minister Kamiński to ciężko chory alkoholik a minister Wąsik homoseksualista, ukrywający swoją orientację seksualną.

Seks afera wicewojewody pomorskiego – Mariusz Łuczyk z PiS pisał obsceniczne teksty do Izabeli Pęk, modelki, kochanki posła Pięty z PiS.

Afera w Polskim Radiu – państwowa rozgłośnia wydała miliony na promocję albumów z Lechem Kaczyńskim.

Afera wiceministra rozwoju – Krzysztof Mazur proponuje przedsiębiorcom branży turystycznej by zajęli się czymś innym, skoro sobie nie radzą.

Afera z dopłatami suszowymi dla rolników za 2019 r. – okazuje się, że rząd PiS nie ma dla rolników pieniędzy!

Afera z szykanowaniem niezależnych sędziów – sędzia Żurek z zarzutami dyscyplinarnymi za krytykę Ziobry.

Afera posła Horały – zlecał ataki na opozycję?

Afera z liczbą zachorowań na koronawirusa – rośnie zamiast spadać, Morawiecki kłamie, że jest inaczej!

Afera cenzurowania wypowiedzi posłów w Sejmie – Elżbieta Witek zabrała wynagrodzenie posłowi Braunowi za słowa o Szumowskim.

Afera gangsterzy spotykają się z Beatą Szydło i Antonim Macierewiczem,

Afera z oświadczeniem majątkowym Elżbiety Witek – dziwny spadek wartości mieszkania na przestrzeni lat,

Afera z ustawką TVP – „pierwszy” Polak w USA bez wizy okazał się byłym rzecznikiem PiS, znającym się z ważnymi politykami tej partii oraz dziennikarzem TVP,

Afera z anulowanym głosowaniem w Sejmie. Kaczyński nakazał marszałek Sejmu bezprawne anulowanie głosowania i zrobienie drugiego, bo PiS przegrał to pierwsze,

Afera Banasia. Syn Banasia pełnomocnikiem zarządu Pekao SA

Żaden z prokuratorów nie chciał oskarżyć kierowcy Seicento, w którego miała wjechać kolumna Beaty Szydło. Podpisał więc prokurator okręgowy.

Pieniądze z PFN były wydawane między innymi na młodego asystenta Antoniego Macierewicza.

Szokująca liczba wypadków i kolizji rządu. 62 limuzyny i samochody stłuczki i wypadki limuzyn SOP w 2019 roku.

Milczenie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie prowokacji Putina (oskarżanie Polski o wywołanie II Wojny Światowej) i tłumaczenie go, że jest… na urlopie.

20 tygodni na zdjęcie gipsu kazali czekać dziecku na jednym z SOR.

Afera GetBack – KNF miał opóźniać przekazanie informacji o aferze, co naraziło Polaków na gigantyczne straty finansowe.

Afera ataków na marszałka Senatu oraz jego ludzi, w tym uderzenie ciężką kamerą dyrektor gabinetu marszałka w głowę.

Kradzież 15 milionów złotych przez pracowników CBA z kasy tej służby.

Afera Karczewskiego – tajemnicze zarobki byłego marszałka senatu z PiS, Karczewskiego. Zarobił 400 tysięcy złotych pracując jako senator i jednocześnie w szpitalu?

Afera zagrożenia epidemią koronawirusa. Polscy pracownicy, którzy wrócilii z Chin, ponad 100 osób, nie zostali przebadani ani poddani kwarantannie. Polsce grozi epidemia, rząd nie podejmuje działań tej sprawie.

Afera z izbą dyscyplinarną, której nie ma. Izba spotyka się i wydaje decyzje, które nie mają mocy prawnej. Sprawa może skończyć się wyrzuceniem Polski z Unii Europejskiej.

Afera represjonowania prokuratorów, którzy brali udział w „marszu tysiąca tóg” – są wzywani na przesłuchania pod absurdalnymi pretekstami.

Afera z ustawą represyjną – prezydent Duda podpisał ustawę, która wprowadza odpowiedzialność sędziów przed politykami. To krok w stronę państwa totalitarnego, oceniają prawnicy. Prawo to jest sprzeczne z zasadami Unii Europejskiej.

Afera wydatków Kancelarii Premiera – Morawiecki wydaje na działanie swojej kancelarii dwa razy więcej niż poprzednicy. Brak umiaru i pokory, pycha!

Afera finansowania 13tek 2020 dla emerytów z Funduszu Solidarnościowego. Zabrali niepełnosprawnym

Afera z zabraniem 2 miliardów złotych chorym na rakach i przekazaniem tych pieniędzy na TVP

Afera z szefową sztabu Andrzeja Dudy – miała rozdawać ulotki w czasie ciszy wyborczej i pogryźć osobę, która ją złapała na gorącym uczynku

Afera z zatrzymaniem i postawieniem zarzutów mężczyźnie, który na wiec z Dudą przyniósł plakat z cytatem z Lecha Wałęsy. Koniec wolności słowa w Polsce?

Afera ze wzrostem luki VAT w budżecie w 2019 roku. Kto ukradł 3 miliardy złotych?

Afera upartyjniania państwa: reklamowanie prywatnej imprezy Gazety Polskiej przez oficjalny profil Sejmu.

Afera 3 milionów złotych, które dostanie Czesław Bielecki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, na poprawienie własnego projektu.

Afera z wizytą Andrzeja Dudy w lubelskim: rada powiatu przeznaczyła ponad 32 tysiące złotych na organizację wizyty w szkole, zamiast na dzieci dali na prezydenta.

Agresja członków partii Kaczyńskiego. W czasie wizyty prezydenta skarbnik PiS napada na protestujących przeciwko Andrzejowi Dudzie i niszczy im baner.

W latach 2017 – 2019 za rządów PiS nie oddano ani kilometra autostrady.

Afera cenzury internetu: 11 marca 2020 roku rząd wprowadził cenzurę internetu w Polsce: wydano zakaz sprzedaży określonych produktów w serwisach Allegro oraz OLX.

Afera z ministrem zdrowia – nie przebadał się po powrocie ze strefy ryzyka! Minister Szumowski przyjechał z Włoch i nie poddał się badaniom, tylko od razu pojechał do pracy. Jeśli przywiózł koronawirusa, zarazi cały rząd.

Afera z brakiem środków ochronnych w szpitalach i brakiem zapasów dla służby zdrowia: rząd miał dużo czasu aby się przygotować na koronawirusa, ale szpitale mogą przestać funkcjonować od kwietnia 2020.

Cenzura internetu wraca! Afera z zakazem sprzedaży środków ochronnych w internecie: Allegro i OLX nie mają możliwości ich sprzedaży! Rząd wprowadza zamordyzm gospodarczy.

Afera z Agencją Rezerw Materiałowych – Agencja wydała blisko 4-letni budżet na węgiel a nie zapewniła zapasów masek i odzieży ochronnej.

Afera z brakiem zaopatrzenia szpitali – szpitale w Polsce błagają o pomoc w zdobyciu środków ochronnych. Brakuje wszystkiego z powodu epidemii koronawirusa.

Afera z zakupem maseczek – rząd zabronił na Allegro, OLX oraz w innych popularnych serwisach internetowych sprzedaży odzieży ochronnej a kontrakt na ich dostawę dostała firma, której prezesem jest radny PiS.

Afera rzekomą pomocą dla firm i z formularzem ZUS – okazuje się, że przedsiębiorcy muszą wypełniać bardzo skomplikowany formularz, aby czasowo wstrzymać składki ZUS a po trzech miesiącach i tak będą musieli zapłacić pełną kwotę!


Afera związana PiSowym Orlenem, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, nie został odwołany, choć nie ma dnia, by na jaw nie wychodziły nowe informacje o jego podejrzanych działaniach i transakcjach.





itd...itp...



Noble88

To nie mnie zabrakło argumentów, tylko ty nie masz zamiaru ich brać pod uwagę.

Nie dziwne to, skoro twoim zadaniem jest propagowanie PiS-owej dezinformacji.

Takie trolle jak ty są opłacone z publicznych pieniędzy, bo PiS trzyma na nich rękę

ocenił(a) film na 8
Bekemam

Słuchaj jesteś putinowsko- platformerskim wykonawcą poleceń 3/4 z tego co napisałeś to nie afery ale totalne bzdury sługusów niemieckich przypomnij sobie kto podpisał niekorzystną umowę gazową z Rosją i kto chciał sprzedać Lotos ruskim. Obajtek to geniusz, który rozwija Orlen. Orlen zarabia teraz w rok więcej niż za za PO w 8 lat tacy właśnie w latach 2007-2015 rządzili nieudacznicy, których wspierasz. Powiedz mi czym się zajmowali twoi rodzice w latach 80 ??? Moi rodzice byli w Solidarności i walczyli o wolną suwerenną Polskę wolną od postkomuny Platformerskiej agentury via TW Bolek

W latach 2007-2015 z Polski mafie Vatowskie wyprowadziły 250 mld złotych. .... - Gdy rozpoczynaliśmy rządy, to dochody budżetu w 2015 r. wynosiły 289 mld zł, a planowane na 2023 r. dochody to 604,7 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 110 proc.

LISTA 42 SUKCESOW RZADU PO-PSL:

1) Afera taśmowa

2) Afera hazardowa

3) Afera wyciągowa

4) Afera stadionowa

5) Afera autostradowa

6) Afera stoczniowa

7) Afera AmberGold

8) Afera Elewarru

9) Afera z informatyzacją MSW

10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru

11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)

12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych

13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)

14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn

15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)

16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)

17) Podniesienie VAT-u na wszystko

18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych

20) Podniesienie akcyzy na paliwo

21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)

25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)

32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi

33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013

34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)

36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)

37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej

39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);

40) Ograniczenie potencjału militarnego

41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej

42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi

Noble88

Pan Noble88 ponownie chce czymkolwiek przykryć arogancję władzy PiSowej.



Pan Noble88 chce również przykryć liczne afery PiSu.


poniżej tylko część z nich:

Afera PiS-u SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy;

Afera PiS-u rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom;

Afera PiS-u wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;

Afera PiS-u samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;

Afera PiS-u billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa;

Afera PiS-u z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu;

Afera PiS-u „pilnowania internetu” – Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański;

Afera PiS-u „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;

Afera PiS-u z wycinką Puszczy Białowieskiej – wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE;

Afera PiS-u Edmunda Jannigera, młodego doradcy

Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola;

Zamach na Konstytucję – brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce;

Afera PiS-u z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej w Sejmie, atakującym protestujących;

Afera PiS-u z wypadkami SOP (wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane;

Afera PiS-u Bartłomieja Misiewicza – zachowanie niegodne członka rządu, arogancja;

Afera PiS-u nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE;

Afera PiS-u z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;

Afera PiS-u toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;

Afera PiS-u z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;

Afera PiS-u 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);

Afera PiS-u z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;

Afera PiS-u Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśniona, sprawcy – policjanci – otrzymali symboliczne wyroki;

Afera PiS-u z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym, nie zaprzysiężono trzech legalnie wybranych przez Sejm członków TK, zamiast nich wybrano przedstawicieli PiS, czyli sędziów – dublerów;

Afera PiS-u hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN, protestując przeciwko niszczeniu demokracji;

Afera PiS-u ASF – afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela,
likwidacja tysięcy gospodarstw hodowlanych;

Afera PiS-u Macierewicza – minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów;

Afera PiS-u nocnej legislacji – uchwalanie kontrowersyjnych ustaw po nocy, żeby nikt nie mógł się z nimi zapoznać, szybko i z błędami;

Afera PiS-u z zatrudnieniem synów Krzysztofa Tchórzewskiego – kolesiostwo i nepotyzm?;

Afera PiS-u wypchaniowa – posiadanie wypchanych zwierząt pod ochroną przez ministra Jana Szyszko;

Afera PiS-u „zdradzieckich mord” i „kanalii” „bez żadnego trybu” – wyzwiska rzucane przez Jarosława Kaczyńskiego z trybuny sejmowej;

Afera PiS-u inwigilacyjna – odbieranie wolności gospodarczych oraz inwigilacja firm doprowadzona do absurdu;

Afera PiS-u kreatywnej księgowości Mateusza Morawieckiego – nadwyżka budżetowa okazuje się deficytem;

Afera PiS-u inwestycyjna – najmniejsze inwestycje od lat, fatalne wskaźniki rozwoju, innowacji;

Afera PiS-u z represjonowaniem protestujących w sprawie sądów;

Afera PiS-u kanałowa – miliardowe inwestycje w drogi wodne, z których nikt nie będzie korzystał;

Afera PiS-u Kongresu 590 – finansowanie rządowego PR z pieniędzy państwowych spółek;

Afera PiS-u sosnowiecka – nepotyzm i kolesiostwo? Żona Bogdana Święczkowskiego prezesem sądu;

Afera PiS-u Kaczyński i Jet Air – co łączyło Jarosław Kaczyńskiego lub jego sztabowców z linią Jet Air, którą później wykupił OLT Express?

Afera PiS-u kartowa – urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi;

Afera PiS-u San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;

Afera PiS-u z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;

Afera PiS-u z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;

Afera PiS-u Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę za spowodowanie wypadku. W rzeczywistości sprawcami byli ochroniarze Szydło;

Afera PiS-u finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;

Afera PiS-u zakazowa – wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Od 2020 r. jest zaledwie kilka niedziel handlowych w roku. Niektóre sieci, na tym skorzystały, bo stały się placówkami pocztowymi i dzięki temu zarabiają na handlu w niedzielę;

Afera PiS-u ułaskawieniowa – ułaskawianie szefów służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z wyroku trzech lat bezwzględnego więzienia;

Afera PiS-u wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;

Afera PiS-u wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy;

Afera PiS-u wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań,;

Afera PiS-u samolotowa – miliony na loty polityków, miliony na przeloty;

Afera PiS-u damskich bokserów z PiS – bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony;

Afera PiS-u referendalna Zalewskiej – milion głosów rodziców do kosza, bo byli przeciw likwidacji gimnazjów;

Afera PiS-u TW Wolfgang – mąż magister prezes TK agentem? ;

Afera PiS-u Polskiej Fundacji Narodowej – miliony na propagandę, bez żadnej kontroli;

Afera PiS-u męża Szydło – 25 milionów grantów z UE;

Afera PiS-u emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom;

Afera PiS-u gazowa – kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów – kto za to zapłaci? ;

Afera PiS-u ARiMR – gigantyczne kary i opóźnienia w wypłatach dla rolników;

Afera PiS-u Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan;

Afera PiS-u z zapisami specustawy – PiS będzie mógł tworzyć obozy pracy i wręczać nakazy pracy.

Afera PiS-u z prowokacją policji w osiedlowym sklepie. Próbowano kupić coś w godzinach dla seniorów?

Afera PiS-u z priorytetem przyjmowania polityków PiS i ich rodzin do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej. Wszyscy są równi, ale niektóre świnie równiejsze?

Afera PiS-u z głosowaniem na dwie ręce podczas przepychania ustawy o wyborach w czasie epidemii.

Afera PiS-u z nowymi podatkami!– Morawiecki zapowiada, że aby walczyć ze skutkami epidemii.. obciąży ludzi nowymi podatkami!

Afera PiS-u z e-dowodem. Okazało się, że państwowa aplikacja używa kradzionego kodu źródłowego.

Afera PiS-u z nielegalnym wręczaniem mandatów za mycie samochodu. Policja działa wbrew prawu.

Afera PiS-u z niedziałającym system edukacyjnym. Wieloletnie zaniedbania w cyfryzacji obnażone w czasie epidemii koronowirusa.

Afera PiS-u z brakiem zaopatrzenia szpitali w środki ochronne. Wysyłane są śladowe ilości sprzętu.

Afera PiS-u ze sprzedażą masek ochronnych przez Agencję Rezerw Materiałowych tuż przed wybuchem epidemii.

Afera PiS-u z zamknięciem wstępu do lasów na ustne polecenie Morawieckiego z powodu epidemii – to absurd!

Afera PiS-u z testami na koronawirusa tylko za pozwoleniem urzędników!

Prawdziwa ilość zakażonych w wyniku epidemii w Polsce może być dużo większa, niż podaje PiS.

Szumowski nie chce podać listy ekspertów, którzy doradzają ministerstwu zdrowia

Brat ministra zdrowia dostał wielomilionowe dofinansowanie.

Masowe zgodny w Domach Pomocy Społecznej. Wychodzą zaniedbania rządu PiS.

Kwarantanna używana jako broń w walce z protestującymi przedsiębiorcami.

Policja kłamie w sprawie incydentu na demonstracji przedsiębiorców. Policjantka ranna ale przez jej kolegę z policji.

Maseczki z Chin wielokrotnie przepłacone. Pośrednikiem były oficer WSI – w co uwikłany jest rząd PiS?

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, nie wie, że protestują przedsiębiorcy!

Zaradkiewicz wysyłał zdjęcia swojego odbytu Pawłowicz. P.O. prezesa sądu najwyższego mianowany przez Dudę to homoseksualista i miłośnik grzybków?

Policja atakuje przedsiębiorców w czasie demonstracji. A Szydło zapowiadała, że za rządów PiS tego nie będzie.

Reklama w Washington Post z artykułem Dudy. Inaczej nikt by tego nie wydrukował.

Afera PiS-u z dotacjami dla rodziny ministra Szumowskiego. Okazuje się, że nie 70, nie 140 a nawet 300 milionów złotych.

Afera PiS-u z brakiem publikacji dokumentu PKW – Morawiecki opóźnia publikację dokumentu, żeby Trzaskowski miał mniej czasu na zebranie podpisów do kampanii.

Afera PiS-u z wpływaniem na NCBiR – spółka Szumowskich powoływała się na ministra w swoim piśmie do NCBiR.

Afera PiS-u w Ministerstwie Rolnictwa – Ardanowski każe nauczycielom zbierać truskawki, skoro nie mają pracy.

Afera PiS-u taśmy prawdy PiS – pomorski baron tej partii mówi na ujawnionych nagraniach o tym, że minister Kamiński to ciężko chory alkoholik a minister Wąsik homoseksualista, ukrywający swoją orientację seksualną.

Seks afera wicewojewody pomorskiego – Mariusz Łuczyk z PiS pisał obsceniczne teksty do Izabeli Pęk, modelki, kochanki posła Pięty z PiS.

Afera PiS-u w Polskim Radiu – państwowa rozgłośnia wydała miliony na promocję albumów z Lechem Kaczyńskim.

Afera PiS-u CBA – służby specjalne używane do walki z opozycją.

Afera PiS-u z wywiadem Andrzeja Dudy. Dziwne zachowanie – środki odurzające, choroba czy może inne problemy?

Afera PiS-u z okrętem podwodnym Orzeł – załoga ostrzega, że to pływająca trumna.

Afera PiS-u z inflacją i kłamstwami Morawieckiego. Pieniądze rekordowo szybko tracą na wartości

Afera PiS-u z Andrzejem Dudą – prezydent Joe Biden nie zamierza go zaprosić do USA

Afera PiS-u Gazety Polskiej i PiS – wojewoda łódzki dopłacił Sakiewiczowi do wyjazdów na prorządową demonstrację!

Afera PiS-u podwyżek dla polityków PiS – Andrzej Duda daje podwyżki wiceministrom i posłom. Nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie

Afera PiS-u Morawieckiego – okłamał przedsiębiorców, że Polski Ład (nowy wał) to korzystne dla przedsiębiorców

Dworczyk Leaks – dokumenty strateticzne o obronności Polski wyciekły do sieci

Afera PiS-u portalu wspierającego PiS. Tysol przeprasza za kłamstwa

Afera PiS-u spin doktorów Nowogrodzkiej – wymyślili rzekome SMSy od opozycji

Afera PiS-u Funduszu Sprawiedliwości – NIK oskarża Ziobrę o wydawanie pieniędzy na cele partyjne

Afera PiS-u Mularczyka – nie złożył żadnego wniosku o reparacje wojenne od Niemiec, okłamał Polaków

Afera PiS-u Dworczyka – wyciekły poufne dokumenty z nazwiskami opozycjonistów białoruskich

Afera PiS-u Sasina – awansował bibliotekarkę z Radzymina na stanowisko w państwowym banku

Likwidacja wolnych i niezależnych stacji telewizyjnych: Lex TVN. Posłowie PiS razem z Kukizem uchwali ustawę.

Afera PiS-u Kukiza – Paweł Kukiz został politycznie skorumpowany przez Kaczyńskiego i zagłosował za ustawą. Korupcja polityczna w Sejmie.

Afera PiS-u z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu;

Afera PiS-u toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka;

Afera PiS-u z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma;

Afera PiS-u 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko);

Afera PiS-u z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS;
Afera PiS-u Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśniona, sprawcy – policjanci – otrzymali symboliczne wyroki;

Afera PiS-u z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym, nie zaprzysiężono trzech legalnie wybranych przez Sejm członków TK, zamiast nich wybrano przedstawicieli PiS, czyli sędziów – dublerów;
Afera PiS-u hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN, protestując przeciwko niszczeniu demokracji;

Afera PiS-u San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;

Afera PiS-u z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;

Afera PiS-u z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;

Afera PiS-u Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę za spowodowanie wypadku. W rzeczywistości sprawcami byli ochroniarze Szydło;

Afera PiS-u finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;

Afera PiS-u zakazowa – wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Od 2020 r. jest zaledwie kilka niedziel handlowych w roku. Niektóre sieci, na tym skorzystały, bo stały się placówkami pocztowymi i dzięki temu zarabiają na handlu w niedzielę;

Afera PiS-u ułaskawieniowa – ułaskawianie szefów służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z wyroku trzech lat bezwzględnego więzienia;

Afera PiS-u wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;

Afera PiS-u wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy

Afera PiS-u wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań

Afera PiS-u z fundacją Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja chce uniknąć procesu karnego o nieujawnianie informacji na temat wydatkowania środków.

Afera PiS-u z Beatą Szydło. Trafiła do rady Muzeum w Oświęcimiu i paradowała z logiem więźnia obozu na marynarce.

Afera PiS-u z atakiem na syna Mariana Banasia. Banaś oskarża PiS o stosowanie szantaży i uderzanie w rodzinę.

Afera PiS-u z Babcią Kasią. Starsza kobieta porwana siłą przez policję i postawiona przed sądem 24h. Policjanci składali fałszywe zeznania?

Afera PiS-u z pobiciem młodej kobiety w czasie demonstracji przez policję. Brutalne powalenie na ziemie i duszenie.

Afera PiS-u na placu Nieznanego Żołnierza. Ataki policji i wojska na upamiętniających ofiary nieudolności PiS w walce z COVID-19.

Afera PiS-u Joachima Brudzińskiego. Europoseł głosował przeciwko Funduszowi Odbudowy w Europarlamencie.

Afera PiS-u z raportem NIK – okazuje się, że premier Morawiecki i Michał Dworczyk złamali prawo organizując wybory kopertowe.

Afera PiS-u z lockdownem. Sądy masowo wydają wyroki korzystne dla przedsiębiorców, rozporządzenie premiera niezgodne z prawem.

Afera PiS-u z podkomisją smoleńską Macierewicza. Raportu nie ma, ale wyrzucani są jedyni eksperci.

Afera PiS-u z rekordową inflacją w maju 2021 roku. Glapiński jeszcze się tym chwali?

Afera PiS-u obrony Radia Maryja przez Zbigniewa Ziobro: minister sprawiedliwości orzekł, że fundacja jest niewinna, mimo, że proces sądowy jeszcze się nie rozpoczął. W ten sposób spłaca polityczne długi wobec Rydzyka?

Afera PiS-u na spotkaniu prezydenta Macrona i Andrzeja Dudy: prezydent Polski nie potrafił się przywitać z Macronem.

Afera PiS-u e-mailowa: ujawniono, że Mateusz Morawiecki, Michał Dworczyk i dziesiątki ministrów korzystają z prywatnych skrzynek e-mailowych do zarządzania państwem. To próba uniknięcia odpowiedzialności i uniemożliwienie następcom premiera i
ministrów weryfikacji działań i śledztwa w sprawie przestępstw, które mogli popełnić?

Afera PiS-u użycia wojska przeciwko kobietom: rząd rozważał użycie wojska przeciwko protestującym przeciwko „wyrokowi” trybunału konstytucyjnego kobietom!!!!

Afera PiS-u z prezydentem Dudą: zaczepiał prezydenta USA Joe Bidena na korytarzu, żeby tylko zrobić sobie z nim zdjęcia.

Afera PiS-u z kopalnią Turów. Rząd zapomniał, że Czesi zgłaszają roszczenia wobec wpływu kopalni na ich teren i w efekcie TSUE nakazał zamknięcie kopalni. Jest to wina Mateusza Morawieckiego – opozycja kilka miesięcy wcześniej alarmowała o
problemie. PiS to zignorował.

Afera PiS-u z rekordową ilością oficjalnych (i jeszcze większą nielegalnych) podsłuchów. Polska zamienia się w państwo policyjne.

Afera PiS-u z Ryszardem Czarneckim. Rekordowe zwroty za rzekome podróże.

Afera PiS-u leśna – rekordowa wycinka polskich lasów. Dlaczego?

Afera PiS-u z wynagrodzeniami nauczycieli – coraz niższe pieniądze, czy PiS chce zrujnować polską szkołę i odebrać szanse na godne życie dzieciom i młodzieży?

Afera PiS-u Krystyny Pawłowicz – sędzia TK Przyłębskiej wyzywa opozycję w obrzydliwy wulgarny sposób

Afera PiS-u z ministrem spraw zagranicznych Polski – o kluczowych sprawach dowiaduje się z gazet!

Antyunijna Afera PiS-u Ziobry – jawnie antyunijne przemówienie. Solidarna Polska dąży do Polexitu?

Afera PiS-u Morawieckiego – chciał sprzedać PKP Rosjanom?

Afera PiS-u tłustych kotów władzy – ujawniono listę działaczy.

Afera PiS-u policyjna: policja uniemożliwia demonstrowanie poglądów i kradnie banery z hasłami antyrządowymi.

Afera PiS-u z tak zwaną „ulgą dla Obajtka”

Afera PiS-u z agencją reklamową, którą chce zatrudnić NFZ, aby polepszyć wizerunek jedzenia w szpitalach.

Afera PiS-u komendanta głównego policji – kłamie, że policja nie biła kobiet.

Afera PiS-u z programem mieszkaniowym PiS – czynsz to nawet 2400 zł!

Afera PiS-u z programem Bon turystyczny PiS.

Afera PiS-u CBA – zlecono zatrzymanie syna Banasia aby Marian Banaś nie ujawniał afer władzy!

Afera PiS-u z układem wrocławskim – pajęcza sieć oplata spółki skarbu państwa

Afera PiS-u z rekordowymi podwyżkami cen m.in. na rynku budowlanym. To wynik fatalnej polityki PiS

Afera PiS-u w ABW. Tajemnicza śmierć oficera, odpowiedzialnego za kluczowe sprawy agencji

Afera PiS-u Kaczyńskiego: przez 1,5 roku spotykał się z agentem KGB

Afera PiS-u Terleckiego: zaatakował białoruską opozycjonistkę za to, że spotyka się z Trzaskowskim. To działanie na rzecz Putina?

Afera PiS-u Cieszyńskiego – skompromitowany aferą w Ministerstwie Zdrowia wraca do rządu jako minister cyfryzacji. Czy stoją za nim służby specjalne?

Afera PiS-u CBA – służby specjalne używane do walki z opozycją.

Afera PiS-u z wywiadem Andrzeja Dudy. Dziwne zachowanie – środki odurzające, choroba czy może inne problemy?

Afera PiS-u z okrętem podwodnym Orzeł – załoga ostrzega, że to pływająca trumna.

Afera PiS-u z inflacją i kłamstwami Morawieckiego. Pieniądze rekordowo szybko tracą na wartości

Afera PiS-u z Andrzejem Dudą – prezydent Joe Biden nie zamierza go zaprosić do USA

Afera PiS-u Gazety Polskiej i PiS – wojewoda łódzki dopłacił Sakiewiczowi do wyjazdów na prorządową demonstrację!

Afera PiS-u podwyżek dla polityków PiS – Andrzej Duda daje podwyżki wiceministrom i posłom. Nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie

Afera PiS-u Morawieckiego – okłamał przedsiębiorców, że Polski Ład (nowy wał) to korzystne dla przedsiębiorców

Dworczyk Leaks – dokumenty strateticzne o obronności Polski wyciekły do sieci

Afera PiS-u portalu wspierającego PiS. Tysol przeprasza za kłamstwa

Afera PiS-u spin doktorów Nowogrodzkiej – wymyślili rzekome SMSy od opozycji

Afera PiS-u Funduszu Sprawiedliwości – NIK oskarża Ziobrę o wydawanie pieniędzy na cele partyjne

Afera PiS-u Mularczyka – nie złożył żadnego wniosku o reparacje wojenne od Niemiec, okłamał Polaków

Afera PiS-u Dworczyka – wyciekły poufne dokumenty z nazwiskami opozycjonistów białoruskich

Afera PiS-u Sasina – awansował bibliotekarkę z Radzymina na stanowisko w państwowym banku

Likwidacja wolnych i niezależnych stacji telewizyjnych: Lex TVN. Posłowie PiS razem z Kukizem uchwali ustawę.

Afera PiS-u Kukiza – Paweł Kukiz został politycznie skorumpowany przez Kaczyńskiego i zagłosował za ustawą. Korupcja polityczna w Sejmie.

Brak muzeum Cudu nad Wisłą – W 101 rocznicę cudu nad Wisłą nadal nie ma muzeum w Ossowie, obiecanego przez Dworczyka

Afera PiS-u z aplikacją Protego Safe – kosztowała kilka milionów złotych, realnie skorzystała z niej garstka ludzi,

Afera PiS-u ministra rolnictwa – Grzegorz Puda zażądał na lotnisku w Rzeszowie obsługi VIP a gdy nie dostał, zwolnił urzędnika pracującego od 20 lat w ministerstwie.

Afera PiS-u z tarczą antykryzysową, nazywaną betonowymi butami dla przedsiębiorców albo durszlakiem Morawieckiego. Brak pomocy rządu i gigantyczne zwolnienia w czasie epidemii.

Afera PiS-u z Sanepidem – człowiek 200 razy dzwonił, by uzyskać pomoc, nikt nie odebrał.

Afera PiS-u z zapisami specustawy – PiS będzie mógł tworzyć obozy pracy i wręczać nakazy pracy.

Afera PiS-u z prowokacją policji w osiedlowym sklepie. Próbowano kupić coś w godzinach dla seniorów?

Afera PiS-u z priorytetem przyjmowania polityków PiS i ich rodzin do szpitali i zakładów opieki zdrowotnej. Wszyscy są równi, ale niektóre świnie równiejsze?

Afera PiS-u z głosowaniem na dwie ręce podczas przepychania ustawy o wyborach w czasie epidemii.

Afera PiS-u z nowymi podatkami!– Morawiecki zapowiada, że aby walczyć ze skutkami epidemii.. obciąży ludzi nowymi podatkami!

Afera PiS-u z e-dowodem. Okazało się, że państwowa aplikacja używa kradzionego kodu źródłowego.

Afera PiS-u z nielegalnym wręczaniem mandatów za mycie samochodu. Policja działa wbrew prawu.

Afera PiS-u z niedziałającym system edukacyjnym. Wieloletnie zaniedbania w cyfryzacji obnażone w czasie epidemii koronzriwusa.

Afera PiS-u z brakiem zaopatrzenia szpitali w środki ochronne. Wysyłane są śladowe ilości sprzętu.

Afera PiS-u ze sprzedażą masek ochronnych przez Agencję Rezerw Materiałowych tuż przed wybuchem epidemii.

Afera PiS-u z zamknięciem wstępu do lasów na ustne polecenie Morawieckiego z powodu epidemii – to absurd!

Afera PiS-u z testami na koronawirusa tylko za pozwoleniem urzędników!

Prawdziwa ilość zakażonych w wyniku epidemii w Polsce może być dużo większa, niż podaje PiS.

Szumowski nie chce podać listy ekspertów, którzy doradzają ministerstwu zdrowia

Brat ministra zdrowia dostał wielomilionowe dofinansowanie.

Masowe zgodny w Domach Pomocy Społecznej. Wychodzą zaniedbania rządu PiS.

Kwarantanna używana jako broń w walce z protestującymi przedsiębiorcami.

Policja kłamie w sprawie incydentu na demonstracji przedsiębiorców. Policjantka ranna ale przez jej kolegę z policji.

Maseczki z Chin wielokrotnie przepłacone. Pośrednikiem były oficer WSI – w co uwikłany jest rząd PiS?

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, nie wie, że protestują przedsiębiorcy!

Zaradkiewicz wysyłał zdjęcia swojego odbytu Pawłowicz. P.O. prezesa sądu najwyższego mianowany przez Dudę to homoseksualista i miłośnik grzybków?

Policja atakuje przedsiębiorców w czasie demonstracji. A Szydło zapowiadała, że za rządów PiS tego nie będzie.

Reklama w Washington Post z artykułem Dudy. Inaczej nikt by tego nie wydrukował.

Afera PiS-u z dotacjami dla rodziny ministra Szumowskiego. Okazuje się, że nie 70, nie 140 a nawet 300 milionów złotych.

Afera PiS-u z brakiem publikacji dokumentu PKW – Morawiecki opóźnia publikację dokumentu, żeby Trzaskowski miał mniej czasu na zebranie podpisów do kampanii.

Afera PiS-u z wpływaniem na NCBiR – spółka Szumowskich powoływała się na ministra w swoim piśmie do NCBiR.

Afera PiS-u w Ministerstwie Rolnictwa – Ardanowski każe nauczycielom zbierać truskawki, skoro nie mają pracy.

Afera PiS-u taśmy prawdy PiS – pomorski baron tej partii mówi na ujawnionych nagraniach o tym, że minister Kamiński to ciężko chory alkoholik a minister Wąsik homoseksualista, ukrywający swoją orientację seksualną.

Seks afera wicewojewody pomorskiego – Mariusz Łuczyk z PiS pisał obsceniczne teksty do Izabeli Pęk, modelki, kochanki posła Pięty z PiS.

Afera PiS-u w Polskim Radiu – państwowa rozgłośnia wydała miliony na promocję albumów z Lechem Kaczyńskim.

Afera PiS-u wiceministra rozwoju – Krzysztof Mazur proponuje przedsiębiorcom branży turystycznej by zajęli się czymś innym, skoro sobie nie radzą.

Afera PiS-u z dopłatami suszowymi dla rolników za 2019 r. – okazuje się, że rząd PiS nie ma dla rolników pieniędzy!


Afera PiS-u wydatków Kancelarii Premiera – Morawiecki wydaje na działanie swojej kancelarii dwa razy więcej niż poprzednicy. Brak umiaru i pokory, pycha!

Afera PiS-u finansowania 13tek 2020 dla emerytów z Funduszu Solidarnościowego. Zabrali niepełnosprawnym

Afera PiS-u z zabraniem 2 miliardów złotych chorym na rakach i przekazaniem tych pieniędzy na TVP

Afera PiS-u z szefową sztabu Andrzeja Dudy – miała rozdawać ulotki w czasie ciszy wyborczej i pogryźć osobę, która ją złapała na gorącym uczynku

Afera PiS-u z zatrzymaniem i postawieniem zarzutów mężczyźnie, który na wiec z Dudą przyniósł plakat z cytatem z Lecha Wałęsy. Koniec wolności słowa w Polsce?

Afera PiS-u ze wzrostem luki VAT w budżecie w 2019 roku. Kto ukradł 3 miliardy złotych?

Afera PiS-u upartyjniania państwa: reklamowanie prywatnej imprezy Gazety Polskiej przez oficjalny profil Sejmu.

Afera PiS-u 3 milionów złotych, które dostanie Czesław Bielecki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, na poprawienie własnego projektu.

Afera PiS-u z wizytą Andrzeja Dudy w lubelskim: rada powiatu przeznaczyła ponad 32 tysiące złotych na organizację wizyty w szkole, zamiast na dzieci dali na prezydenta.

Agresja członków partii Kaczyńskiego. W czasie wizyty prezydenta skarbnik PiS napada na protestujących przeciwko Andrzejowi Dudzie i niszczy im baner.

W latach 2017 – 2019 za rządów PiS nie oddano ani kilometra autostrady.

Afera PiS-u cenzury internetu: 11 marca 2020 roku rząd wprowadził cenzurę internetu w Polsce: wydano zakaz sprzedaży określonych produktów w serwisach Allegro oraz OLX.

Afera PiS-u z ministrem zdrowia – nie przebadał się po powrocie ze strefy ryzyka! Minister Szumowski przyjechał z Włoch i nie poddał się badaniom, tylko od razu pojechał do pracy. Jeśli przywiózł koronawirusa, zarazi cały rząd.

Afera PiS-u z brakiem środków ochronnych w szpitalach i brakiem zapasów dla służby zdrowia: rząd miał dużo czasu aby się przygotować na koronawirusa, ale szpitale mogą przestać funkcjonować od kwietnia 2020.

Cenzura internetu wraca! Afera PiS-u z zakazem sprzedaży środków ochronnych w internecie: Allegro i OLX nie mają możliwości ich sprzedaży! Rząd wprowadza zamordyzm gospodarczy.

Afera PiS-u z Agencją Rezerw Materiałowych – Agencja wydała blisko 4-letni budżet na węgiel a nie zapewniła zapasów masek i odzieży ochronnej.

Afera PiS-u z brakiem zaopatrzenia szpitali – szpitale w Polsce błagają o pomoc w zdobyciu środków ochronnych. Brakuje wszystkiego z powodu epidemii koronawirusa.

Afera PiS-u z zakupem maseczek – rząd zabronił na Allegro, OLX oraz w innych popularnych serwisach internetowych sprzedaży odzieży ochronnej a kontrakt na ich dostawę dostała firma, której prezesem jest radny PiS.

Afera PiS-u rzekomą pomocą dla firm i z formularzem ZUS – okazuje się, że przedsiębiorcy muszą wypełniać bardzo skomplikowany formularz, aby czasowo wstrzymać składki ZUS a po trzech miesiącach i tak będą musieli zapłacić pełną kwotę!


Afera PiS-u związana PiSowym Orlenem, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, nie został odwołany, choć nie ma dnia, by na jaw nie wychodziły nowe informacje o jego podejrzanych działaniach i transakcjach.

Afera PiS-u paskowa TVP – absurdalne paski w TVP, szkalujące opozycję i wychwalające PiS;

Afera PiS-u z szykanowaniem niezależnych sędziów – sędzia Żurek z zarzutami dyscyplinarnymi za krytykę Ziobry.

Afera PiS-u posła Horały – zlecał ataki na opozycję?

Afera PiS-u z liczbą zachorowań na koronawirusa – rośnie zamiast spadać, Morawiecki kłamie, że jest inaczej!

Afera PiS-u cenzurowania wypowiedzi posłów w Sejmie – Elżbieta Witek zabrała wynagrodzenie posłowi Braunowi za słowa o Szumowskim.

Afera PiS-u gangsterzy spotykają się z Beatą Szydło i Antonim Macierewiczem,

Afera PiS-u z oświadczeniem majątkowym Elżbiety Witek – dziwny spadek wartości mieszkania na przestrzeni lat,

Afera PiS-u z ustawką TVP – „pierwszy” Polak w USA bez wizy okazał się byłym rzecznikiem PiS, znającym się z ważnymi politykami tej partii oraz dziennikarzem TVP,

Afera PiS-u z anulowanym głosowaniem w Sejmie. Kaczyński nakazał marszałek Sejmu bezprawne anulowanie głosowania i zrobienie drugiego, bo PiS przegrał to pierwsze,

Afera PiS-u Banasia. Syn Banasia pełnomocnikiem zarządu Pekao SA

Żaden z prokuratorów nie chciał oskarżyć kierowcy Seicento, w którego miała wjechać kolumna Beaty Szydło. Podpisał więc prokurator okręgowy.

Pieniądze z PFN były wydawane między innymi na młodego asystenta Antoniego Macierewicza.

Szokująca liczba wypadków i kolizji rządu. 62 limuzyny i samochody stłuczki i wypadki limuzyn SOP w 2019 roku.

Milczenie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie prowokacji Putina (oskarżanie Polski o wywołanie II Wojny Światowej) i tłumaczenie go, że jest… na urlopie.

20 tygodni na zdjęcie gipsu kazali czekać dziecku na jednym z SOR.

Afera PiS-u GetBack – KNF miał opóźniać przekazanie informacji o aferze, co naraziło Polaków na gigantyczne straty finansowe.

Afera PiS-u ataków na marszałka Senatu oraz jego ludzi, w tym uderzenie ciężką kamerą dyrektor gabinetu marszałka w głowę.

Kradzież 15 milionów złotych przez pracowników CBA z kasy tej służby.

Afera PiS-u Karczewskiego – tajemnicze zarobki byłego marszałka senatu z PiS, Karczewskiego. Zarobił 400 tysięcy złotych pracując jako senator i jednocześnie w szpitalu?

Afera PiS-u zagrożenia epidemią koronawirusa. Polscy pracownicy, którzy wrócilii z Chin, ponad 100 osób, nie zostali przebadani ani poddani kwarantannie. Polsce grozi epidemia, rząd nie podejmuje działań tej sprawie.

Afera PiS-u z izbą dyscyplinarną, której nie ma. Izba spotyka się i wydaje decyzje, które nie mają mocy prawnej. Sprawa może skończyć się wyrzuceniem Polski z Unii Europejskiej.

Afera PiS-u represjonowania prokuratorów, którzy brali udział w „marszu tysiąca tóg” – są wzywani na przesłuchania pod absurdalnymi pretekstami.

Afera PiS-u z ustawą represyjną – prezydent Duda podpisał ustawę, która wprowadza odpowiedzialność sędziów przed politykami. To krok w stronę państwa totalitarnego, oceniają prawnicy. Prawo to jest sprzeczne z zasadami Unii Europejskiej.




itp...itd...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones