PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32012}
6,3 27 377
ocen
6,3 10 1 27377
5,7 6
ocen krytyków
Smętarz dla zwierzaków
powrót do forum filmu Smętarz dla zwierzaków

... na całym ciele to już coś znaczy, w dobie dzisiejszych horrorów to się nie zdarza, świetny klimacik
i naprawdę miłe zaskoczenie tzn strasznie miłe zaskoczenie po obejrzeniu tego filmu,, polecam

ocenił(a) film na 8
antex20

Mi tez sie podobal szkoda ,że w zakończeniu czegos braklo

antex20

No właśnie wersja z 1989 roku to kicha, nie licząc zakończenia, a to dlatego, że King chciał upchać tam całą książkę totalnie płycąc wątki. Słyszałem o nowej wersji, że jest nieco inna w stosunku do książki i pierwszej ekranizacji, choć zachowuje jej ramy i straszy, choć akurat to jak zwykle tylko subiektywne spostrzeżenia. "Pet Sematary" 1989 to niestety banał i nie da się temu zaprzeczyć.

drill90

banał
ten jak piszesz banał swobodnie deklasuje nową wersję choć ta wcale zła nie jest

tisoc

Każdy ma swoje gusta. Obejrzałem nową ekranizację i fakt - jest średnia. Argumentowałem nawet czemu, ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest lepsza od wersji z 1989 roku. Obie adaptacje popełniły te same dwa mega istotne błędy: krótki czas trwania oraz (powodowane właśnie tym faktem) traktowanie po łebkach ważnych wydarzeń. Stare "Pet Sematary" na siłę chce opowiedzieć całą książkę, a nowe stara się bardziej skupić na historii bohaterów, pozbywając się ważnych postaci z drugiego tła oraz zmieniając szkielet fabularny. Rezultat jest jednak taki sam - obie wersje są prawie nijakie, wyprane z klimatu powieści, zupełnie nie oddające grozy, jakiej doświadczają bohaterowie. Realizacyjnie lepszy jest jednak nowy film. Co najważniejsze - nie ma w nim jakoś wielu efektów specjalnych, co powoduje, że na spokojnie można porównywać go ze starym "Smętarzem" (nie widać jakiejś wielkiej przepaści technologicznej).

drill90

powiem tak
żaden film mnie tak nie wystraszył jak stara wersja
do dziś jak go oglądam czuje konkretne ciary
mało jest udanych ekranizacji dzieł kinga
ja obie wersje bym zaliczył do udanych
ostatnio oglądałem creepshoow to jest dopiru DRAMAT

ocenił(a) film na 8
tisoc

To się nieźle ubawiłem,Lśnienie,To pierwszy,Skazani na Shawshank,Zielona Mila,Czerwona Róża,1408,Smętarz dla zwierzaków itp.Creepshow akurat jest bardzo fajny.Kinga filmy albo się uwielbia albo nie.Dla mnie to mistrz.

88johny11

a co jest bardzo fajnego w creepshoow?

ocenił(a) film na 8
tisoc

Klimat lat 80 to co uwielbiam,kiedyś się filmy robiło dziś się produkuje.

88johny11

acha, więc wystarczy klimat lat 80 i film co najmniej fajny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones