PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468296}

Slumdog. Milioner z ulicy

Slumdog Millionaire
7,4 595 366
ocen
7,4 10 1 595366
6,4 45
ocen krytyków
Slumdog. Milioner z ulicy
powrót do forum filmu Slumdog. Milioner z ulicy

Nie film nie jest aż tak zły po prostu jest wyjątkowo naiwny. No i z punktu widzenia rozgarniętego Polaka nie jest w żaden sposób odkrywczy. Pytania w milionerach były wyjątkowo naiwne, zwłaszcza finałowe skoro prowadzący chciał Jamala jak to się mówi kolokwialnie "uwalić" to mógł wyszukać sto razy trudniejsze pytanie niż o trzech muszkieterów... No chyba że uznamy że z perspektywy indyjskiej to było trudne pytanie...

Mocno naciągany był tez ten wątek miłosny.

A już szczytem wszystkiego było to kiczowate zakończenie które zupełnie zniszczyło odbiór filmu.

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

Rzeczywiście zakończenie było mało ciekawe. Zupełnie zresztą dla mnie niezrozumiałym był taniec aktorów na końcu filmu. No, ale w końcu miało zalatywać Bollywoodem. Ogólnie dla mnie ten film był zawodem, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Chociaż trzeba pozostawić autorowi, że slumsy zostały calkiem dobrze uchwycone, a zdjęcia były niezłe. Tylko parę rzeczy w filmie wzbudzało pewnego rodzaju zażenowanie.

BialyKruk

Np jakich?? Ciekawi mnie to:)


No i j skoro film był kręcony wśród prawdziwych slamsów to trudno by było źle je "uchwycić" :)

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

Zdziwilbys sie, bo to ze cos bylo kręcone w prawdziwych slumsach to nie znaczy ze ich klimat z tego tytułu powinien być dobrze oddany. Dlatego uważam ze tutaj byly dobrze uchwycone, bo to wcale nie takie oczywiste.
Natomiast nie wiem do czego odnosi sie twoje pyranie

BialyKruk

Pytanie odnosiło się do zdania:

"Tylko parę rzeczy w filmie wzbudzało pewnego rodzaju zażenowanie"

Trochę mnie to zaintrygowało,

skoczek_narciarski

Ja takze nie rozumiem fenomenu tego filmu. Na raz do zobaczenia jest ok ale raczej nic wiecej.

ocenił(a) film na 10
skoczek_narciarski

Obejrzałem sobie ten film drugi raz po 8 latach. Na największy plus zdecydowanie rola Salima. Przeważnie ktoś jest tym złym i staje się dobrym albo odwrotnie. On jednak najpierw był opiekuńczym starszym bratem, uratował młodego. Potem doprowadził do tego, że Jamal żył bez ukochanej i brata, a na końcu pomógł być im razem.

ficus95

ROLA Salima - czyli kwestie ze scenariusza. (I nie uznałabym tej akurat roli za najlepszą). Ale AKTORSTWO nie!

skoczek_narciarski

Zgadzam się z tobą film zły nie jest ale jest bardzo przeceniony i schematyczny a co do tych 8 Oscarów... to według mnie nieporozumienie

ocenił(a) film na 9
skoczek_narciarski

Dla mnie ten film jest bardzo mocno motywacyjny,podobały mi się krecone sceny a historia? może i komuś sie wydawac naciągana ale mnie motywuje i film mi sie podobał,widziałam go już 3 razy :)

ocenił(a) film na 9
skoczek_narciarski

Dla porownania podam ci pytanie z naszych milionerow. Skad pochodzil Conan Barbarzynca? No i u nas wygral tylko 500 tys, a pytanie banalne. Wszystko zalezy od tego do kogo pytanie jest kierowane.

tomczyktm

Tak można relatywizować każde pytanie, na dowolny temat. Każdy czymś się interesuje a czymś nie. W związku z tym nie ma pytania które dla kogoś/grupy ludzi nie jest proste. Ja też akurat znałem odpowiedź na pytanie o Conana, ale nie znaczy, że każdy. Obiektywnie pytanie o 3 muszkieterach nie było trudne chociaż relatywnie mogło...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones