PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843466}

Better Days

Shao Nian De Ni
7,6 1 201
ocen
7,6 10 1 1201
Shao Nian De Ni
powrót do forum filmu Shao Nian De Ni

Fabuła dotyczy prześladowania w szkołach, więc właściwie dramat społeczny, z silnym moralizowaniem "w chińskim stylu" czyli czasami sentencją prosto w twarz, ale film jest na tyle dobry i emocjonalny, że te morały nie zabijają całości historii. Jest smutno, jest brutalnie, bez asekuranctwa.

mitrus80

czyli taki dla dzieciakow i mlodziezy? Czy osoba dorosla (bez owych dzieci) tez cos z tego wyniesie czy odpuscic?

ocenił(a) film na 9
Baby_Firefly

Zdecydowanie dla dorosłych.

mitrus80

Przypadkowo natrafiłem na ten film. Dopiero po jego obejrzeniu zwróciłem uwagę, że ten film reprezentuje Hongkong w drodze do Oscara za najlepszy film międzynarodowy. Nie oglądałem jeszcze wszystkich tytułów z listy, natomiast film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ostatni raz chyba tak się czułem oglądając Slumdoga. Nie wiem który z kandydatów jest faworytem do tej nagrody, ale według mnie nominacja obok Druk (Na rauszu) to tylko kwestia czasu.

Taio

Trochę za dużo tych powtórzeń, no ale trudno. Mam tylko, nadzieję że słuch po tym filmie nie zaginie. Większość pewnie i tak doceni amerykańskie Babyteeth, które według mnie był dobrze zrobiony, ale jednak przereklamowany. Teraz jest chyba większa moda na kino azjatyckie. Skoro rok temu wygrało też świetne Parasite to czemu tym razem nie miałby wygrać chiński kandydat.

ocenił(a) film na 9
Taio

A babyteeth to nie była Australia czasem? Ten powyższy sporo zarobił ale raczej w Azji wątpię w jego szanse, tym bardziej że nomadland to chińska reżyserka, nie będą przesadzać, tak wiem łopatologicznie wymyśliłem

mitrus80

Nomadland jeszcze nie oglądałem, ale chyba ten film nie będzie nominowany do kategorii film międzynarodowy. Ponoć już krąży po gdzieś w internecie, ale napisów nie ma.

ocenił(a) film na 9
Taio

nie o to chodziło, tylko że jak Nomadland wygra Oscara za reżyserię to już Hong Kong ma marne szanse w międzynarodowym, chociaż może się mylę...

mitrus80

Absolutnie się zgadzam - Miałem okazje oglądać z napisami wspaniały mocny dramat, problem samobójstw w Azji jest niestety zatrważający a niestety nadal bagatelizowany, szkoda że duże kina nie wyświetlają Azjatyckich produkcji a i w małych kina w mniejszych miejscowościach pod tym względem jest niestety licho - Przez co jedyny wybór nawet jak nie chcemy piratować pozostaje internat.

ocenił(a) film na 8
mitrus80

Zgadzam się z twoją opinią. Film porusza bardzo ważny temat. W pewnym momencie padło niesamowite zdanie. Można być albo ofiarą albo oprawcą. Nie chce wchodzić w spoilery, więc na tym skończę. Niemniej jednak doskonale rozumiem główną bohaterkę i jej bezsilność. Moim zdaniem takie filmy powinny być puszczane młodzieży w trakcie lekcji.

niko41

Gdzie go znajdę online?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones