PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=408150}

Sekret

The Secret
6,1 6,4 tys. ocen
6,1 10 1 6365
Sekret
powrót do forum filmu Sekret

Forma tego czegoś skojarzyła mi się jednoznacznie z Reklamami Mango.
Wytrzymałem 15 minut ogólnikowego, amerykańskiego bełkotu o niczym w oparciu o wydumane naukowe fakty bez pokrycia, po czym wyłączyłem i wstyd mi, że w ogóle kiedykolwiek do tego "filmu" usiadłem.

ocenił(a) film na 1
EN666CE

Zgadzam się, nie dość że w kółko przez 2h powtarzają to samo,to jeszcze na dodatek film na kilometr śmierdzi New Age propagandą.W jednej kwestii się tu zgodzę, że pozytywne myślenie wprawia w lepszy nastrój.A wiadomo że mając dobry nastrój podejmujemy inne decyzjeJednak jaka w tym tajemnica?Wiadamo że jak komuś np. zepsuje się samochód, to nie będzie myślał o niebieskich migdałach, tylko będzie starał się go naprawić.Bo co, jak pomyśle pozytywnie to niby sam się naprawi?:))Jest cała masa ludzi co myśli o wygraniu np. w lotto i co ilu z nich wygrało:))?

ocenił(a) film na 10
pokemon227

Tajemnica polega na tym, że dominująca myśl (powiedzmy ich zbiór, to co NIE ŚWIADOME, ukryte głęboko w podświadomości) wpływa na:
1. automatyzm każdej Twojej decyzji, myśli, słowa, odruchu (po prostu kieruje, Tobą, wyznacza zachowanie, decyzje, wszystko*)
2. rzeczywistość pozornie niezależną, w której jednak nie występuje coś takiego jak przypadek (dane sytuacje, w których przychodzi nam uczestniczyć są wynikiem odtwarzania programów, myślowych z podświadomości, o czym można by bardzo wiele mówić.. dlaczego coś takiego w ogóle zachodzi i na czym polega ta rzeczywistość, o której naturze przeciętny człowiek prawie nic nie wie.. Tak wiedza współczesna jest jakby na poziomie średniowiecza, lub gorzej kamienia łupanego, w porównaniu do tego co wiedzą elity i czym się z wiadomych względu nie dzielą -łatwiej rządzi, manipuluje się ciemną masą.. chodzi o to by mieć nie świadomych niewolników).

*-chyba, że się zatrzymasz i zastanowisz (ale to raczej ludziom się często nie zdarza, zazwyczaj reagują -nie myśląc dlaczego, po co i jakie będą konsekwencje, stąd mamy świat jaki mamy, jeden wielki śmietnik i chaos dla którego okiełznania wymyśla się rożne systemy praw i kar, co i tak nie wiele pomaga).