PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466903}

Filth

Sauna
6,5 4 325
ocen
6,5 10 1 4325
Sauna
powrót do forum filmu Sauna

Wg mnie tytułowa sauna to po prostu czyściec. Nie żadne miejsce, gdzie się za friko możesz oczyścić z grzechów i wrócić z lekkim sercem do codziennego życia, tylko miejsce, gdzie się po śmierci oczyszczasz z grzechów przed przejściem na drugą stronę.
Idąc dalej tym tropem oni docierąc do wioski wg mnie wszyscy są martwi i dawno popełnili zbrodnie, które my potem oglądamy. Przezywają zbrodnie na nowo, żeby się oczyścić w czyścu i przejść bez bagażu na drugą stronę. .
Rusek - gej kiedyś zabił ojczyma z miłości do kogoś tam, kogo teraz reprezentuje Knut. Knut był pedofilem (patrzy brudnym wzrokiem na 8-letnią dziewczynkę, pomijając dziewczynę z piwnicy). Eric to oczywiście morderca a 73 ofiary to mieszkańcy wioski, którzy na końcu mają czekac na niego w saunie, jako jego grzechy, na które zresztą jest przygotowany. Rusek, który zamordował matkę też przyszedł po swoje.
Myslę, że 74 ofiara to dziewczyna z piwnicy, a 75 to Knut, którego Eric zabił po tym jak pedofil Knut zabił małą, którą Eric wyraźnie chronił. Wył z bólu, kiedy zrozumiał, że nie ocalił dziewczynki i zabił własnego brata. Dlatego wg mnie dziewczynka ma krew na buzi na długo przed ostatnią sceną, bo została zamordowana przez Knuta.

hard24gett

bardzo ciekawa interperetacja, widze, że troche rzeczy mi umknęło

ocenił(a) film na 10
hard24gett

Bardzo fajnie, tylko ja bym nie nazywał sauny „czyśćcem”. Blisko, ale nie dokładnie. To chyba miejsce o jeden poziom niżej. Stamtąd się nie wychodzi. Zobacz, nikt w efekcie nie opuścił Bagien – nawet malej dziewczynce się nie udało.

Po za tym świetna interpretacja.

pegaz_filmweb

'Hamlet: - Jak ci tam... w górze? 
Duch Ojca: - Ee... w dole. Nieźle. Ta czapka coś do trumny wrzucił niepotrzebna. Ciepło jest.'
[Kabaret Potem 'Hamlet targany']
------
Tak się jakoś... :)


hard24gett

niby tak ale sa niescislosci. bo 73 mieszkancow wioski to 73 ofiary Erika wsrod tych 73 jest ta mala dziewczynka.

mowil Erik w chacie ojca co zamkneli dziewke ze nie takie nie winne ofiary ma na sowim sumieniu czyli to Erik kiedys w przeszlosci zabil ta mala.

74 to dziewczyna z piwnicy
75 to Knut tylko za co zabil Knuta?

ocenił(a) film na 9
Freddie

Sołtys mówił, że w wiosce tak jakby nikt nie żył i nikt nie umiera tylko dziewczynka urodziła się w trakcie podróży do wioski.

ocenił(a) film na 7
hard24gett

świetna interpretacja i myślę, że bardzo dobra

ocenił(a) film na 7
hard24gett

@hard24gett a czym zawinił Semenski - ten co gadał pięknie po rusku i Rogosin - co własną krowią pisał na kartkach?

ocenił(a) film na 8
Mistrzu-1

Dawno to oglądałem to byli raczej narratorzy albo świadkowie zbrodni, tj. wyrzuty sumienia. Ten film to miazga po prostu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones