PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736623}

Służąca

Ah-ga-ssi
7,7 40 558
ocen
7,7 10 1 40558
7,7 29
ocen krytyków
Służąca
powrót do forum filmu Służąca

książka

ocenił(a) film na 8

Film piękny i wysmakowany. Szkoda tylko że nigdzie nie jest zaznaczone że historia zaczerpnięta została z książki "Złodzieja" autorstwa Sary Waters. Oczywiście historia została skrócona i nieco zmieniona, ale większość wątków zgadza się z książkowym oryginałem. Polecam za równo film jak i powieść. Zastanawiam się tylko co lepiej najpierw doświadczyć... i chyba, zaburzenie porządku: "najpierw książka, potem film" w tym wypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Sara Weters jeszcze bardziej skomplikowała historie co dodatkowo wzbogaci wam historię przedstawioną w filmie.

ocenił(a) film na 8
BarbaraZofia

Naprawdę?

Ja z zasady nie lubię filmów na podstawie książek, szczególnie tych, które cenię (dlatego np. w ogóle nie sprawdzałem ekranizacji Piany dni/Piany złudzeń), w Służącej wszystkie elementy były co najmniej dobre, ale całość spinała właśnie świetna fabuła — naprawdę lektura książki może jeszcze mieć sens?

mtuMTU

l'ecume des jours to byłs świetny film. warto.

użytkownik usunięty
BarbaraZofia

Zostało zaznaczone. Na końcu filmu, przy napisach.

BarbaraZofia

Jesli juz zaznaczac, to by trzeba jeszcze zaznaczyc i to, ze Zlodziejka jest przerobka jeszcze starszej powiesci, Kobiety w bieli.

Autumnramble

Czytałam te książki. Obie są świetne. Jednak nie zgadzam się ze zdaniem, że "Złodziejka" jest przeróbką "Kobiety w bieli" Collinsa.

BarbaraZofia

Na podstawie powieści "Złodziejka" Sarah'y Waters został nakręcony miniserial pt "Złodziejka" :D moim zdaniem całkiem niezły jak na produkcję telewizyjną. Polecam tez :)

http://www.filmweb.pl/serial/Z%C5%82odziejka-2005-152990

monikzzz

Dodam jeszcze, że jak na wszystkie zekranizowane powieści Sarah'y Waters ta chyba najbardziej trzyma się fabuły książki.

BarbaraZofia

W samym filmie, w napisach końcowych (dwujęzycznych) istotnie, znajduje się coś takiego: 'Inspired by the Novel "Fingersmith" by Sarah Waters'.
Tutaj, na FilmWebie - rzeczywiście nic nie napisali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones