PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807159}
6,3 10 792
oceny
6,3 10 1 10792
5,9 36
ocen krytyków
Słodki koniec dnia
powrót do forum filmu Słodki koniec dnia

Ktoś wyjaśni, jaki inny (poza wypełnieniem czasu, żeby film był dłuższy) cel jest wrzucania takich scen, jak leżąca w wannie Janda (Janda leży, nic się nie dzieje, pokaz trwa z 15 sekund), siedząca przy stole Janda (Janda siedzi, nic się nie dzieje i tak z 15 sekund), itp.? Takich wrzutek jest trochę i to nie tylko w tym filmie? Po co one? By film bardziej znudził widza?

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Santorek

Nie, by był czas na chwilę refleksji. W takich scenach dobrze jest skoncentrować się na twarzy aktora - jego spojrzenie, mimika, nawet niewielkie np. zmarszczenie brwi bardzo dużo mówi nam o uczuciach bohatera. W książce mamy wgląd w postać, jego emocje, przemyślenia dzięki narratorowi lub monologom wewnętrznym. W filmie tym są między innymi chwile ciszy i pozornego nic nie dziania się.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Problem w tym, że to nie jest pozorne nic nie dzianie się. Tam naprawdę nic się nie dzieje, nawet na twarzy. Takie sytuacje mają w filmie czasem uzasadnienie, ale w tym przypadku? Równie dobrze kamera mogłaby przez pół minuty pokazywać drzwi albo żyrandol. Parafrazując piosenkę Kasi Nosowskiej: "Gdyby chociaż mucha zjawiła się, Janda mogłaby ją zabić..."

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Santorek

Dawno oglądałam film, więc po prostu nie pamiętam tych scen. Wiem natomiast, że podczas seansu nie miałam poczucia straconych minut. Ale oczywiście każdy odbiera je inaczej:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones