PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807159}
6,3 10 790
ocen
6,3 10 1 10790
5,9 36
ocen krytyków
Słodki koniec dnia
powrót do forum filmu Słodki koniec dnia

Zastanawiam się, po co takie filmy?Odpowiedź najbardziej prozaiczna: dla zarobku, oczywiste. Dziwi mnnie, że tyle nad nim zachwytu. Ale nad czym? Jedynie to chyba nad Toskanią, muzyką i uroczą Kasią, bo Porsche również nie robi wrażenia i pasuje do Jandy jak wół do karety. Ładnie oprawić muzycznie i produkt gotowy. Nadęty film, bo nadęci , zblazowani, zepsuci bohaterowie, a najbardziej to bezmyślna bohaterka którą zagrała Janda. Co ten film pokazuje? Palić papierosy, najlepiej jeden po drugim, brać narkotyki i klnąć już od czasu dziecięcego, zdradzać, żyć byle jak, no i oczywiście tolerować szerzący i panoszacy się islam, akceptować ataki tertorystyczne na niewinnych ludzi. Patologia wylewa się z ekranu, aż żal pięknej Toskanii. Też spłycenia w filmie bardzo rażące, takie typowo telenowelowe, takie absurdalne jak np. Janda w dyskotece, gdzie robią jej zdjęcia, a ona nic na to, a przecież wiadomo, że takie fot. pójdą w świat. Naiwna babka? Myślała, że ktoś robi je dla siebie prywatnie ? Nie, nie, nie taką miała być bohaterką a wyszło to żenująco. Jeszcze bardziej gdy Egipcjanin dzwonił ... Kolejna żenująca scena, bo nikt nie zareagował, nikt nie dopytał ( a aż się prosiło), dlaczego nie odebrała telefonu, a był to przerażający moment. No i jak Egipcjanin daje jej 'kosza', jakie to było groteskowe, ręce opadły i śmiech na sali. A miało być poważnie, miała być głębia, że ten film to coś. Ale niestety 'cosia' zabrakło. Problem emigrantów tak liźnięty, że aż wstyd. A niby film 'pro islam', tylko Borcuch i Twardoch niech bardziej przyglądną się nawiedzonym i wypaczonym ideom islamistów, ich odmiennej kulturze, bo dla nich morderstwo i gwałty oraz poniżanie kobiet to takie codzienne i normalne, a wiemy, że normalne to nie jest !!! Naprawdę wstyd, że Borcuch pochwala patologiczne zachowania i mam mu bić brawo? NIE. Ja nie myslę z tłumem. Więc pytam, skąd zachwyt? Przecież widoki to w Internecie można oglądać, a najlepiej, najcudowniej w realu. Dziękuję tylko za Kasię Smutniak, Toskanię ,operatorowi za zdjęcia i piekną muzykę, te sprawy wyszły naprawdę pięknie.

ocenił(a) film na 9
1vinga

To bardzo dobry film, chociażby dlatego, ze budzi kontrowersje, zachęca do dyskusji. Dla mnie to film o granicach wolności w różnych aspektach.

1vinga

Borcuch i Barczyk.

Kiedy widzę, że jakiś film reżyserował któryś z nich, mam pewność - ich nowy film, będzie kolejnym nudnym filmidłem.
Pseudo artystowskie g..no, z założenia musiało być proimigranckie i proislamskie.

Wiadomo, jak nie wielbisz (częstych wśród imigrantów) skrajnie konserwatywnych analfabetów, wyznających islam, to nie jesteś postępowym Europejczykiem.

A Borcuch i Barczyk postępowymi Europejczykami są!

ocenił(a) film na 5
onyx887

Brawo. Zgadzam się i zadaję sobie pytanie: dokąd ten świat bez prawie już żadnych zasad zmierza ??? Wszystko się miesza, wszystko toleruje, żadnych zahamowań.

1vinga

"Pro islam"... pomijając fakt, że Egipcjanin był chrześcijaninem :p

ocenił(a) film na 8
1vinga

Nie taką miała być bohaterką? A skąd wiadomo jaką miała być? :-) bohaterka pod koniec wspomina ze waska grupa elit intelektualnych przypisala jej latke wzorca moralnego (nie pamietam jak to brzmialo). Mam wrazenie ze to samo jest z filmem:-) film jest prowokacja, jak widac udana, dla mnie dodatkowo bardzo piekna. Dyskutowac .ozna o wielu watkach, bo to przeciez nie film o tylko imigrantach i ich sytuacji w Europie, ale tez o sliwie, wolnosci slowa, konsekwencji slowa, rodzinie, starzeniu sie (slodki koniec dnia?), o wspolczesnym spoleczenstwie - internauci oraz ich interpretacje, spodobalo mi sie stwierdzenie bohaterki, ze ludzie nie potrafia sami myslec. Dlatego wlasnie takie "przemowy" trafiaja na podatny grunt i sieją... nie jestem ani wielka fanla Jandy ani jej bohaterki (niektore relacje rodzinne zdaja sie byc w kontrascie do ogolnego szacunku jakim darzona jest bohaterka), ale film moim zdaniem warto obejrzec i przedyskutowac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones