PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566036}

Rodzina Addamsów

The Addams Family
6,1 18 552
oceny
6,1 10 1 18552
5,4 8
ocen krytyków
Rodzina Addamsów
powrót do forum filmu Rodzina Addamsów

Ktoś wie jaki to będzie rodzaj animacji? Spotkałem już wiele sprzecznych opinii i nie wiem na ile jest w nich prawdy. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

ocenił(a) film na 7
MasterOfCookies

Fajnie by było gdyby to była animacje poklatkowa..oby nie 3d

MasterOfCookies

mimo tego, że Burton robi dobre filmy jak i animacje, to bardziej lubię jego rysunkowe produkcje. Chyba, że byloby to coś w stylu "Snow White and the Huntsman", bo wydaje mi się, że klimat tam jest niezwykły.

ocenił(a) film na 7
rivacra

A on miał jakieś "rysunkowe produkcje"? ;P
Nooo... na siłę można wrzucić do tego "9", ale tak naprawdę jest to animacja komputerowa 3D ;)

Gojira

Vincent?

rivacra

vincent to typowa animacja, taką jaką każdy kiedykolwiek widział, a Nightmare, Gnijąca panna młoda itd, jest kręcona (jak kolega wcześniej o tym wspomniał techniką poklatkową, jest to jednak ciągle animacja, bo składa się z pojedyńczych obrazów. Tak była też kręcona pierwsza Gozilla i filmy o dinozaurach.

rivacra

ale fakt, rysunkowe produkcje, to zle określenie.

ocenił(a) film na 7
rivacra

Vincent podobnie jak Miasteczko Halloween i Gnijąca Panna Młoda jest wykonany techniką poklatkową (wiem czym są te techniki). I o ile techniką poklatkową można określić animacje rysunkową jak i modelową (wyżej wymienione) to określenie "produkcja rysunkowa" już uściśla tę kategorię, którą de facto nie są ;)

Nie mogę również pozostać obojętny w stosunku do Godzilli ;) Pierwszy Godzilla czyli "Gojira" nakręcony został w 1954 roku i został wykonany tą samą techniką co wszystkie kolejne 28 filmów z jego udziałem - technika ta zwie się "Tokusatsu" i nie ma nic wspólnego z animacją poklatkową. Do produkcji tego typu filmów wykorzystuje się zminiaturyzowane modele zabudowań, komunikacji itd. oraz człowieka ubranego w lateksowy kostium, który jest odpowiednio większy od modeli.
Wyjątek stanowi produkcja amerykańska, nie wiedzieć czemu nazwana "Godzilla" z 1998, jednak to wciąż nie jest animacja poklatkowa, tylko animacja komputerowa 3D. Pozostają jeszcze dwie rysunkowe produkcje - Godzilla power hour 1978 będące kontynuacją pierwszej serii Godzilli,wykonane przez studio Hanna Barbera i produkcja Godzilla the series 1998-2000 będące kontynuacją Godzilli made in USA. Pisząc jednak "pierwsza godzilla" wątpię byś odwoływał się do owych rysunkowych produkcji zwłaszcza, że chodziło Ci chyba o animację poklatkową wykonaną przy użyciu modeli ;) Ale na pociechę Ci powiem, że na potrzeby Godzilla vs. Biollante 1989 powstała taka animacja - krótka scena walki Godzilli z Biollantą, jednak ta scena nigdy nie znalazła się w filmie ;)

ocenił(a) film na 7
Gojira

Proszę bardzo, owa scena: http://www.youtube.com/watch?v=yKLXIfTnNkA ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones