PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166528}

Przebudzenie

Awake
2007
7,0 109 tys. ocen
7,0 10 1 108642
5,4 8 krytyków
Przebudzenie
powrót do forum filmu Przebudzenie

Film o zaufaniu, zdradzie, miłości i o prawdzie, która zawsze wyjdzie na jaw. Zobaczyłem w końcu coś innego niż ta codzienna papka. Może nie jest to arcydzieło, nie do końca też film rewelacyjny, ale jest w nim piorunujący efekt zaskoczenia i tu należy przyznać rację. Film dobry, który jednak mógł być nieco bardziej mroczny. Były też i sceny słabe, szczególnie w spzitalu (te niektóre dialogi :/) Nie wyobrażałem też nigdy sobie Alby w czarnym charakterze:) No ale w końcu musiała taką zagrać. Co do końcówki to dodałbym, że tak powiem sentymentalne "pożegnanie z widzem". Oczywiście nic nie chce w nim zmieniać, a jedynie po tym jak Clayton otwiera oczy dałbym hasło: One month later...i umieścił scenę jak Clayton robi karierę w biznesie (ta fuzja z Japończykami), bo tego chciała jego matka, a i on sam chciał odnosić sukcesy jak ojciec. Zajęło by im to może 2 minuty. No ale to taka moja mała dygresja.
Piosenka z trailera była mi już znana od jakiegoś czasu, a wypowiadać się o niej zbytnio nie będę bo napisałbym powieść. Krótko: Takie utwory zdarzają się raz na 10-15 lat. Magiczny!

7/10

P.S. Kim był w końcu lekarz-pijaczyna Larry ?

użytkownik usunięty
Robson_77

trafnie ująłeś zakończenia większości papek hamerykańskich z miasta aniołów. Właśnie tych sentymentalnych przewidywalnych zakończeń nie jestem w stanie strawić. Dobrze, że tu tego nie było. Film nie powalił mnie jednak na kolana, cóż "dialogi bardzo niedobre dialogi są", od początku czułem, że z Albą jest coś nie tak, taka nachalna była. Raz można obejrzeć. Nie poczułem sympatii do nikogo w tym filmie, właściwie wszyscy byli tacy nijacy, ani mnie ziębiło ani grzało co się z nimi dzieje, łącznie z Vaderem. A Larry po prostu zastępował anestezjologa, który znał układ, być może tamten ustawiony lekarz zrezygnował z powodu wyrzutów sumienia?? 5/10