PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786123}

Promień

Radius
6,0 7 169
ocen
6,0 10 1 7169
Promień
powrót do forum filmu Promień

Film jest moim zdaniem ilustracją tego powiedzenia.
Jest taka scena retrospekcyjna w której on do niej mówi "Myślisz że mnie powstrzymasz?". Ona wtedy z wahaniem pokiwała głową na potwierdzenie a później na chwilę zamknęła oczy jakby rzeczywiście myślała że go powstrzyma. No i chwilę później uderza w nich to coś i łączy ich ze sobą. Od tego momentu on zabija a ona go powstrzymuje. Na dodatek żadne z nich nie pamięta dlaczego tak się dzieje. Ten brak pamięci kojarzy mi się z ilustracją prawa reinkarnacji i karmy. Rodzisz się i nie pamiętasz swojego wcześniejszego życia, jednak twoje uczynki ciągle nad tobą wiszą i za nie płacisz.

ocenił(a) film na 7
2222

"Od tego momentu on zabija a ona go powstrzymuje."
Brawo! Wychwyciłeś bardzo istotny szczegół, który większości widzów - również i mnie - umyka. Porównanie z reinkarnacją tez bardzo dobre.
Tak sobie myślę - czy to, co w nich walnęło, nie mogło być ucieleśnioną projekcją jej myśli i podświadomości? Chciała go powstrzymać, walczyła o życie i jej skumulowana energia wyładowała się w nagłym rozbłysku. A utrata pamięci u obojga to skutek uboczny...

ocenił(a) film na 6
2222

Bardzo istotne spostrzeżenie. Mnie umknęło... a pewnie to było najbardziej kluczowe w filmie. Jednak mam pewien niedosyt. Sama historia jest ciekawa ale ten promień, ta bańka energetyczna - nie klei mi się. Jakby twórcy zabrakło pomysłu jak to skończyć.

ahnar

reklamowany ale ciągnie się jak flaki z olejem film dla samej końcówki uf czegoś w nim zabrakło zgadam się

ahnar

Gdyby miał większy budżet zabrakło aktorów z prawdziwego zdarzenia szkoda bo scenariusz ciekawy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones