PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489730}

Poważny człowiek

A Serious Man
2009
6,7 40 tys. ocen
6,7 10 1 39662
7,4 36 krytyków
Poważny człowiek
powrót do forum filmu Poważny człowiek

mam pytanko . Jak sie odnosi poczatek filmu do calosci?

kitka89koteczek

w sumie jeszcze nie rozumiem jaka celowosc byla w wystapieniu tornada na koncu filmu. Bylabym wdzieczna za wasze opinie bo nurtuje mnie to

ocenił(a) film na 10
kitka89koteczek

Jeśli coś Ci to pomoże na temat swojego spojrzenia napisałam trochę tutaj: http://www.filmweb.pl/film/Powa%C5%BCny+cz%C5%82owiek-2009-489730/discussion/Hag gada,1401713 (na końcu tematu)
i jest też ciekawy temat: http://www.filmweb.pl/film/Powa%C5%BCny+cz%C5%82owiek-2009-489730/discussion/Taj emniczy+Mentaculus+-+wszech%C5%9Bwiat+w+liczbach,1394344 w którym podlinkowałam dość wyczerpującą recenzje tego filmu.

ocenił(a) film na 8
kitka89koteczek

Też nie widzę sensu tego tornada. Ale film dobry, szczerze mówiąc nie spodziewałam się czegokolwiek na dobrym poziomie po "Tajne przez poufne". Poza tym lubię żydów, więc w ogóle przypadł mi do gustu. "Tajne..." natomiast to według mnie film bez treści, z kiepściutką fabułą i już sama obecność gwiazd typu Clooney czy Pitt przyprawia mnie o przeświadczenie, że nic z tego nie będzie poza tępym amerykańskim produkcyjniakiem.

ocenił(a) film na 10
dlaczegojaa

Nadejście tornada ilustruje nieprzewidywalność losu, co jest jednym z głównych motywów tego filmu.

ocenił(a) film na 8
kitka89koteczek

Końcowe sceny z tornadem i sugestią, że główny bohater ma raka, były według mnie najlepsze z całego filmu! Perfekcyjne. Podkreślają to, o czym opowiada cały film - po jednym nieszczęściu zdarza się kolejne, gorsze, niezależnie od tego co się zrobi. Te 'pechowe' incydenty kumulują się od początku, a ostatnie są kulminacją wszystkich poprzednich, w obliczu tornada i choroby wszystko, co wcześniej dołowało bohaterów, nagle przestaje mieć znaczenie w obliczu ostatecznych wydarzeń.

ocenił(a) film na 7
Ola_77

> po jednym nieszczęściu zdarza się kolejne, gorsze, niezależnie od tego co się zrobi

Ale przerwane sny mówią, że mogło byc jeszcze gorzej

ocenił(a) film na 5
kitka89koteczek

tradycja, kabala, zmiennosc losu/Woli Boskiej