PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512263}

Pogorzelisko

Incendies
8,1 53 074
oceny
8,1 10 1 53074
8,1 29
ocen krytyków
Pogorzelisko
powrót do forum filmu Pogorzelisko

Brak słów, normalnie brak słów... Telepnęło mnie, wbiło w fotel i trzyma mocno jak cholera... Niby wiele już było w filmie, niby wiele można przewidzieć ale coś takiego może tylko powalić na kolana... Film tak mocny, że aż okropny. Nie ogarniam, nie rozumiem, bo jak? Coś takiego? Co wojna, nienawiść robi z ludźmi? Prawdziwe pogorzelisko... Arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
saike

Film rewelacyjny ...., ale opis w 100% trafiony.

ocenił(a) film na 9
andpol

9/10

ocenił(a) film na 10
saike

ZGODA !!! 10/10 !!!

ocenił(a) film na 10
saike

Tego filmu nie da się zapomnieć.Poraża, przeraża i tkwi ostrym kolcem w sercu.

ocenił(a) film na 8
Ewako

Dobrze że ja jestem taki mało sentymenalny.. I ten film raczej nie wniósł nic do mojego życia. Coś w nim jest ale nie jest to 10/10. Końcówka miała miażdżyć, ale co?? Zbyt dużo chyba w życiu widziałem żeby mnie ruszał bardzo ten film. Sceny zabijania dzieci tak. Nic pozatym.

ocenił(a) film na 10
P_r_e_d_a_t_o_r

oj Predator bo Ty wolisz akcje, a nie sentymenty (sądząc bo ocenach), więc jak miał poruszyć faceta, u którego w żyłach płynie 100% adrenalina :) Ja słaba płeć lubię akcje i sensacje i "inne" thrillery, ale czasem dobrze zobaczyć coś co zadziwi, poruszy, zszokuje. I mnie poruszył, i ok. Ciebie nie, i ok.

ps. co miażdży? hmmm... pierwsza myśl to newralgiczny punkt mężczyzny, a tak poza tym to tylko ostatnie szare komórki ;)

ocenił(a) film na 8
saike

No i gitarka. Ale powiem ci że mam ochote obejrzeć go jeszcze raz. Na pewno jest to film o którym nie zapomne ;) I jest filmem którego raczej polecam innym bo wiem że na nich może zadziałać podobnie jak na ciebie :)
I jest tak jak mówisz, lubie kino sensacyjne wychowałem sie na takim w latach 90 ;) więc sentyment pozostał :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
saike

Ale zdarza się też, że reżyser trochę przesadzi i traci to wszystko wiarygodnośc. Historia była do tego stopnia okropna, niepojęta, że stało się dla mnie mało możliwe aby się zdarzyła.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

być może mało możliwa, ale nie niemożliwa...Życie jest tak pokrętne i nieprzewidywalne, że często scenarzysta tego nie wymyśli..... Jest tyle historii, które nam maluczkim nie mieszczą się w głowach, a ktoś to przeżył, choćby taki Wybór Zofii, czy związki kazirodcze.

ocenił(a) film na 6
saike

Tylko trochę nielogiczne to było w tym filmie. Ten syn musiałby być od rodzeństwa starszy o jakieś 20 lat, a tego nie było w ogóle widać.

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 10
doratixi

Twoja elokwencja, talent oratorski i mnogość argumentów mnie urzekły. Ten elaborat Twojego autorstwa zmienił spojrzenie społeczeństwa filmweb na beznadziejność wojny i na kwestię konstruktywnej krytyki, a intensywny opis doznań rozgromił w pył nasz/mój punkt widzenia "Miszczu"..... Nuda? jakoś to rozchodzisz .... ;)

ocenił(a) film na 8
saike

Wow! Gratuluję!..
Trzeba być inteligentnym by tak skomentować ten jednowyrazowy wpis, który chociażby w kontekście tytułu wątku - był obraźliwy.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

i jakoś był od nich starszy około 20 lat.... że nie było tego widać? no po Tareku był widać ma jakieś 35-40 lat, a oni mają koło 20 to raz, a dwa taki był wybór aktorów, nie przywiązuj do tego aż tak wagi.

Poza tym, obecnie 40-stka to jak kiedyś 30-styka, a 20stka to po prostu 20-stka ;) kiedyś były babcie po 60tce w chustkach zawiązywanych pod brodą, dziś tego nie uświadczysz, dziś to po prostu zadbane panie o których myślisz że mają koło 50siątke :) i tak ma być :)

ocenił(a) film na 6
saike

I tak ma być :) Zgadzam się. Amen.

ocenił(a) film na 8
saike

dokładnie, bo starość to tak naprawdę stan umysłu :)

ocenił(a) film na 9
Huginn77

... ...  ...

ocenił(a) film na 9
saike

Mnie też wbił w fotel, a raczej w krzesło.

ocenił(a) film na 9
saike

oglądałam 4 lata temu i wciąż pamiętam, mimo chęci nie mogę go zapomnieć.. wstrząsający

saike

Ciężki jak koszmar nocny. Dobry do obejrzenia jak ktoś się waha czy popełnić samobójstwo. Nie polecam, chyba, że lubisz znęcać się nad własną psychiką. Dla mnie trochę lipa. Ledwo można wysiedzieć.

saike

UWAGA SPOILER
Trochę przesada z tym powalaniem na kolana. Tzn. każdy ma prawo mieć swoje zdanie, moje jest takie że film był bardzo dobry, ale nie rewelacyjny. Ujęcia, gra aktorska, emocje- na duży plus. Niestety mi nastrój zabiło to, kiedy przed gwałtem domyśliłam się, że to jej syn (na tyle dobrze dobrali aktora, że bardzo przypomniał mi chłopca z pierwszej sceny filmu i wszystko stało się jasne). Trochę to wszystko przerysowane, trochę zbyt bajkowe (oczywiście nie mówię o okrucieństwie, ale ogólnym pomyśle na realizację fabuły filmu). Swoją drogą myślę, że po zabiciu jakiegoś politycznego przywódcy skatowaliby ją tak, że nie przeżyłaby nawet tygodnia w więzieniu.
Może gdybym oglądała ten film będąc nastolatką zrobiłby na mnie większe wrażenie, ale od paru lat nie jestem, widziałam nie jedno w prawdziwym życiu i nie jedno na filmie, nie poruszają mnie już tak bardzo tego typu historie.
Film ma coś w sobie i oceniam go na 8.

ocenił(a) film na 5
saike

tzn że 15 latek rypal 30? :D możliwe film ujdzie...

Obcykany1

Polecam odpalić Ci po raz kolejny Władce Pierścieni. Tam wszystko jest proste i naiwne. :)

ocenił(a) film na 9
saike

Szybko go z głowy nie wyrzucę.

ocenił(a) film na 8
saike

Popieram!

ocenił(a) film na 7
saike

To chyba nie znasz "Idź i patrz", który zjada ten film na śniadanie, obiad i kolację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones