PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8727}

Podejrzani

The Usual Suspects
7,7 105 tys. ocen
7,7 10 1 105274
7,6 39 krytyków
Podejrzani
powrót do forum filmu Podejrzani

Zakończenie

ocenił(a) film na 8

Kilka miesięcy temu w jednym w tygodników był załączony program telewizyjny. Tak się składało, że był w tym czasie na Dwójce film Podejrzani. Skusiłem się go obejrzeć, bo autor recenzji chwalił ten film, że "ma jedno z najlepszych zakończeń w historii kina". Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nie jestem geniuszem, jednak zakończenia domyśliłem się po ponad godzinie filmu. Fakt, że bohater wymyślił całą tą historyjkę na podstawie tablicy w pokoju robi wrażenie. Jednakże z każdą minutą opowieści Verbala stawało się jasne, kto za tym wszystkim stoi. Wg mnie zakończenie nie jest zachwycające.

ocenił(a) film na 7
MnIsZeK

a według mnie z tą tablicą to własnie była głupota zresztą często ograna w filmach, może jak by pokazali to trochę w inny sposób, w każdym bądź razie średnio mi się ten pomysł podobał. Niestety ja też się zawiodłem na filmie, końcówka fajna ale tek jak mówisz można było wcześniej się tego wszystkiego domyślić.

ocenił(a) film na 9
big_l

Bardziej nieprzewidywalnym filmem jest "Życie za życie".Też ze Spaceyem

ocenił(a) film na 10
big_l

"głupota, z resztą często ograna w filmach" - to mnie lekko rozbawiło, bo "ograna" to jest dlatego, że wzięła swój początek właśnie z "podejrzanych". Jeśli widziałeś w innych filmach taki motyw, to wiedz, że jest "zerżnięty" z tego filmu. No, chyba, że wskażesz mi film sprzed "podejrzanych", to zwracam honor :)

użytkownik usunięty
big_l

Film powstał w 1995 roku i był jednym z pierwszych od czasów Hitchcocka który wprowadził tak zaskakujące zakończenie, które odwracało wszystko do góry nogami. Niestety zakończenie to, może i teraz nie robi takiego wrażenia jak 1995 roku kiedy ten film wychodził, gdyż powstało wiele nowych filmów z podobnym zakończeniem, które właśnie były wzorowane na ''Podejrzanych'', lub parodiowanych ich (Straszny film, Ściągany). Jestem tego pewien że osoba oglądająca ten film w 1995 roku w kinie była kompletnie z szokowana z tego co zobaczyła.

No właśnie na tym polega cały bajer. Fil widziałem dziś po raz pierwszy w życiu. I też od pewnego momentu wiedziałem jakie będzie ostateczne rozwiązanie i nawet przemknęło mi przez myśl że "to już było i to nie raz". Ale po seansie uświadomiłem sobie że film ma już 16 lat więc na "swoje czasy" z całą pewnością jest/był wybitny...