PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767915}
6,1 32 205
ocen
6,1 10 1 32205
3,8 8
ocen krytyków
Po prostu przyjaźń
powrót do forum filmu Po prostu przyjaźń

Film nie zaskakuje bo z pewnością zaskoczyć nie miał, scenariusz zamyka drogę do większych dyskusji, bo jest zwyczajnie zbyt prosty, o przyjaźni wystawionej na niezbyt ciężką próbę (nikt nie poświęci swojej nerki dla przyjaciela, ani nie pójdzie za niego siedzieć do więzienia na 10 lat), przy czym niektóre wątki przyjaźni są zwyczajnie tandetne, nie świadczące o przyjaźni tylko głupocie. Oczywiście film z TVNowskim humorem od Agory nie może należeć do ambitnych dzieł, dlatego nie sugerujcie się komentarzami od osób traktujących go jako arcydzieło bo świadczy to jedynie o ich zakodowanym przez mózg systemie oceniania zero jedynkowym. Uważam że najbardziej sprawiedliwą oceną będzie 6, co również jest adekwatną oceną patrząc na obsadę aktorską, która nie jest topowa ale jest na czasie. Bardzo dobrze zagrała Agnieszka Więdłocha, jednak na miejscu reżysera poszedł bym w zupełnie nowe twarze, które nie będą kojarzyć się widzowi z pewnymi standardami, takimi jak Zakościelny, który po raz kolejny wciela się w rolę "kochnisia" czy Stramowski który idąc za rolą z Pitbulla musiał grać twardego maczo z islamską brodą która stała się ostatnio modna.
Kończąc krótko, film niewywołujący u zdrowego widza większych emocji kinowych, ale podnoszący pozytywny nastrój.

ikswohceicjow

Przekonałeś mnie na seans. Mimo wszystko. Te magiczne słowa: "Bardzo dobrze zagrała Agnieszka Więdłocha" :}

ocenił(a) film na 1
ikswohceicjow

Zupełnie się nie zgadzam co do gry Pani Więdłochy, ona jest nijaka. Stramowski totalne dno, o reszcie nic nie napiszę miałkość. Ogólnie to nie jest poziom dobrego filmu kinowego, co najwyżej jakiegoś M jak miłość. Obejrzeć można, ale szybko można zapomnieć, taka ckliwa mdłość. W sumie z oklepanymi nijakimi celebrytami

atome_k

I jeszcze napisz może że byłeś na uroczystej premierze filmu i tam go widziałeś. :D Jakoś trudno mi w to uwierzyć, tym bardziej że ostatnią ocenę dla filmu wystawiłeś... pół roku temu.

Ja planuję się wybrać. Ciekawi mnie jak zagrał Bartłomiej Topa, tym bardziej że to będzie to raczej inny typ roli niż te, z których go znam. Aktorsko to zdecydowanie pierwsza liga.

ocenił(a) film na 7
ikswohceicjow

Spoiler.

A mnie już męczy wciskanie w kolejną "komedię" wątku śmiertelnej choroby. Jak komedia, to komedia, chciałabym się po prostu pośmiać. Niektóre wątki mało prawdopodobne czy nawet idiotyczne ( wątek dziecka po wypadku np). Obcy facet przesiadujący godzinami przy łóżku dziecka...A co do końcówki, to polskie prawo zabrania rozrzucania prochów, gdzie się chce. Topa, jak zwykle fajny. No i dawno nie widziany w kinie Fronczewski. Co prawda w epizodzie, ale zawsze.

teffi

Zgadzam się co do tego smutnego wątku. Też mi się to nie spodobało i dla mnie nie była to do końca komedia. Jednak uważam, że film całkiem niezły. Chociaż dla mnie to za bardzo skupili się na wszystkich postaciach po trochu, zamiast bardziej zwrócić uwagę na tytułową paczkę i ich przyjaźń. Uważam, że aktorzy zostali nawet dobrze dobrani do ról. Na pewno wielki plus za muzykę. ,,Emotions'' i ,,Riptide'' idealnie tam pasowały.

ocenił(a) film na 6
Axeyy

Film niezły, choć szału nie ma. Dla mnie Więdłocha wypadła nieźle. Może faktycznie byłoby lepiej, gdyby film był czystą komedią.

Kinomaniaczka_

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy lekarz ratujący Więdłochę grany przez Grzegorza Damięckiego, pojawi się na ekranie więcej niż raz? Czy jego obecność ograniczy się jedynie do tej sceny ze zwiastuna?

ocenił(a) film na 6
lavendeer

Pojawia się bodajże dwa razy, bo dwa razy spotyka się z bohaterką graną przez Więdłochę.

Kinomaniaczka_

Dzięki za odpowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones