PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719889}

Player One

Ready Player One
7,0 91 778
ocen
7,0 10 1 91778
6,0 29
ocen krytyków
Player One
powrót do forum filmu Player One

Czasami zastanawiałem się, czy VR kiedyś będzie tak samo popularne jak aktualnie PC/smartphony, że każdy to będzie miał w domu. Powstaje coraz więcej gier, są otwierane salony i wydaje mi się, że to kwestia czasu, aż sprzęt do VRa będzie tańszy i każdy sobie to zapewni. Aktualnie niewiele ludzi tak naprawdę próbowało tej zabawy, a sam sprzęt też nie jest jakiś mega dopracowany, obraz potrafi być nieco rozmazany i może to nieco zniechęcić.

Sam film fajnie przedstawia jakby to mogło wyglądać, czyli kamizelki odzwierciedlające dotyk, linki pozwalające się unosić, czy bieżnia pozwalająca biegać w każdy kierunku. Jednak sporo scen było, które no nie miały prawa bytu, żeby człowiek fizycznie też to odczuł. Jak np. wrabiali typa, że niby jest w RL jak był dalej w VR, no to przecież by chyba fizycznie czuł, że nie miałby już okularów?

A tak poza tym, nie sądzę, żeby kiedyś jedna gra miała zdominować świat VR, tak jak to było przedstawione w filmie. Ludzie zawsze będą grali w coś innego.

Film ogólnie spoko, tak sobie obejrzeć wieczorkiem, czemu nie :)

ocenił(a) film na 7
PinkySuavo

Moje pierwsze VR bylo w 1996 roku, jakoś po filmie Kosiarz Umysłów. Szło sie do gabinetu taka kafejka internetowa jakby. Płaciłeś za 15 minut. Lezalo sie na łózku tak na brzuchu jak w filmie i zakladane byly okulary, wlasciwie caly kask taki podlaczony do PC. filmiki byly 3 po okolo 5 minut kazdy. lecialo sie jakby miedzy gorami itd. nad oceanem albo w miescie jak przejezdzaly pojazdy. System sie nie przyjal wtedy. tak samo jak nie przyjely sie telewizory 3D i tak samo jak ponad 100 lat temu samochody elektrzyczne. i teraz tez sie nie przyjma.

ocenił(a) film na 7
devill79

Ciekawe, nie wiedziałem, że już wtedy były takie rzeczy. Ja się wtedy urodziłem a mając jakieś 5 lat (czyli z 2001) to grałem w Mario na konsolach :D Ale pytanie czy mogłeś się rozglądać w tej przestrzeni ruszając głową, czy mogłeś jedynie patrzeć na to, co Ci pokazywali?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones