PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812070}

Plażowy haj

The Beach Bum
5,6 4 623
oceny
5,6 10 1 4623
6,1 21
ocen krytyków
Plażowy haj
powrót do forum filmu Plażowy haj

Mnie się podoba

ocenił(a) film na 7

Harmony Korine po 7 latach wreszcie wraca z nowym filmem. Jest to chyba jego najbardziej przystępne dzieło. Nadal jednak na pewno mocno podzieli widzów. Nie byłby to film Korine'a gdyby nie podzielił.

Jest to właściwie takie stoner comedy. Nie byłem jakimś wielkim fanem poprzednich filmów reżysera, ale tutaj bawiłem się lepiej niż się spodziewałem. Stonerska komedia od arthousowego twórcy to jest coś, czego chętnie mógłbym widzieć więcej.

Korine olewa zasady prowadzenia narracji. Nie ma tu właściwie jakiejś struktury. Są to raczej dość luźno połączone sceny przygód głównego bohatera. Nawet sceny dialogów wyglądają jak zlepione z fragmentów różnych rozmów (bohaterowie nierzadko zmieniają miejscówkę w trakcie trwania sceny), co może spowodować, że sami poczujemy się trochę jak na haju. No i główny bohater w ogóle się nie zmienia przez cały film. Właściwie jednym z lepszych żartów jest tutaj to, że cała historia składa się z różnych przygód, które w normalnym filmie byłyby momentem, w którym bohater zmienia swój sposób życia. Nie tutaj. Oznacza to też, że nie dostaje on żadnej nauczki, chociaż robi trochę moralnie dwuznacznych rzeczy. Korine jednak woli pozostawić osądzanie postaci widzowi.

Fajne.

ocenił(a) film na 8
Krzys_Pe

Zgadzam się,ten film to jazda bez trzymanki,przez cały czas haj.Mi on przypominał film pt. Wilk z Wall Street.Oczywiście nie był aż tak rewelacyjny,ale trzyma wysoki poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones