PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 653
oceny
7,1 10 1 224653
4,9 27
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Patryk Vega przekroczył granice i w ten sposób zrobił patologię kina. W oparach marginesu i rynsztoku próbuje rozśmieszać. Niestety kino się śmieje. Scena z psem i krwią zamordowanej kobiety to nie jest przekroczenie jakikolwiek granic. To oblanie się szambem. FIlm, stanie się kultowym wsród kryminalistów i ludzi z marginesu. Aktorzy, którzy brali udział w tym czymś powinni wstydzić się tego, że wyzbyli się jakiekolwiek godności aktora. Tak jak ja chciałem wyjść po 10 minutach, bo nie wierzyłem, że kino zalewa się śmiechem w obarach krwi i wydzielin fizjologicznych, tak samo ludzie, którzy brali w tym filmie udział powinni zakończyć karierę i przeprosić widza, nie mówiąc już o zwrocie pieniędzy za bilet. To jest zły film. Zły bo obawiam się, że stanie się kultowy wśród marginesu i będzie inspirował do przechodzenia w satyrę nad tym co tragiczne i powinno zmuszać do refleksji tak jak to robiły poprzednie Pitbule. Patryk Vega pokrył hańbą siebie jako reżysera i człowieka filmu. To co wzruszało, zmuszało do refleksji w prawdziwych Pitbulach było ważnym rozdziałem w polskiej kinematografii. To co teraz nazywane jest pitbulem nadaje się do kosza i puszczenia w niepamięć. Oby jak najmniej ludzi obejrzało to coś.

tfader

W pełni się z tym zgadzam.

ocenił(a) film na 1
tfader

UWAZAM DOKLADNIE TAK SAMO

tfader

mało możliwe żeby film był na 1. Ale zobaczymy

ocenił(a) film na 6
Marek84

film nie zasługuje na 1 ale to nie ten sam Pitbull...

ocenił(a) film na 3
tfader

Mam bardzo podobne odczucia, po obejrzeniu tego filmu. Z pierwszym Pitbullem, nie ma nic wspólnego. Stracony czas.

veris_veris

a co ma miec wspolnego? ale napinka

vasil_zajcev

Pitbull 1 był zajebiście autentyczny, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, byli prawdziwi do bólu. 2 część nie ma nic wspólnego z autentycznością, niektórzy aktorzy też słabizna. Dlatego właśnie fani Pitbulla są zawiedzeni. Zadowoleni mogą być fani Odwróconych.

Blue Power

a na czym poelga autetycznosc? posluchaj wywiadu i obczaj klimat. po drugie gdy mokotowska biegała po wawie to ja wychowywałem sie obok :) zatem calkiem inaczej odbieram i tym bardziej rozumiem.
pzdr i milego dopisywania wlasnych ideologii

vasil_zajcev

Ja wiem co się działo wtedy w Warszawie i co robili 'mokotowscy'. Czy to coś zmienia? Nie, Vega po prostu poszedł w komerchę. Chyba mi nie powiesz, że to coś może się równać do Pitbulla 'jedynki'?

Blue Power

obejrzyj wideo i zobaczysz - sam mowil, ze dialogi nie sa pisane tylko zebrane z zycia, gdzie tu masz komerache. Stary wyluzuj. masz spine o nic, a nawet nie obejrzałeś materiałów tylko swoje teorie tworzysz.

vasil_zajcev

to powiedz mi skąd tyle słów krytyki od tylu ludzi? wejdź sobie pod starego Pitbulla i zobacz komentarze.

Blue Power

no ja widze ocene 7,7 ;) i duzy bol jakiś osob z nadetymi oczekiwaniami -to samo co było ze star wars ;)

ocenił(a) film na 8
vasil_zajcev

OK, film ma mało z jedynki ale czy to ma znaczyć że jest słaby?! Jest zupełnie inny, bardziej holiłudzki, ładne sceny wybuchy, więcej śmiesznych gagów. Luźny film gangsterski. Jeśli ktoś idzie na ten film szukając ambitnego filmu opisującego "rozterki egzystencjonalne" to będzie zawiedziony. Wydaje mi się że Vega miał takie samo nastawienia jak Quentin kręcący Pulp Fiction. I to mu wyszło, śmieszny autentyczny film gangsterski, w sam raz aby wpaść z dużą paczką popcornu i się pośmiać z dystansem. Co więcej jeśli ktoś mieszkał w Warszawie w latach 90 to wie że wszystkie te akcje wydarzyły się naprawdę. Niektóre sceny mogły być bardziej realistyczne ale tak jak powiedziałem Vega chciał zrobić film 110% zabawy.

ocenił(a) film na 5
tfader

Zgadzam się w zupełności..też chciałam wyjść z kina ale nie byłam sama więc nie mogłam, co sprawiło, że musiałam oglądać do końca to pseudodzieło..jak powiedział mój mąż-zlepek zdań, co do których scenarzysta ma nadzieje, że staną się kultowe i ludzie będą je cytować to nie jest scenariusz filmu kultowego, do jakiego Vega chyba aspirował. Ciesze się, że znalazł się tu ktoś to odebrał ten film jak ja.
Chciałam zauważyć także, że aktor grający Zupę czy Maja Ostaszewska, aktorzy cenieni i z dużym dorobkiem grają tu jak roboty, bez emocji i w ogóle tragedia. Pewnie to był celowy zabieg, mieli grać średnio rozgarnięte osoby ale bez przesady. Wielu aktorów grało jak naturszczyki. Dwa jedyne plusy tego filmu to główny aktor i efekty specjalne, które okazały się wiarygodne i na poziomie.

ocenił(a) film na 8
tfader

Patologią jest zakładać konto filmweb tylko po to aby dać ocenę 1 filmowi i w jednym wpisie podeprzeć Twoje zdanie.
Masz chory łeb bo delikantniej tego nazwać nie można żeby poświęcić swoje życie na coś tak kretyńskiego jak tworzenie sztucznych profili :) Lecz się ;)
http://www.filmweb.pl/user/Filmwebowynowy Na filmwebie od: 24 stycznia 2016, jedyna ocena - Pitbull. Nowe Porządki na 1

ocenił(a) film na 9
tfader

Ojciec Dyrektor Ci kazał to napisać?
Kolejny dobry polski film... powoli polskie kino powstaje z kolan. Ogarnij się.

tfader

ZGADZAM SIE. DOKLADNIE TO SAMO CHCIALAM NAPISAC.
FILM DLA MARGINESU SPOLECZNEGO :))))))))

ocenił(a) film na 9
megan1300

Zapomniałaś dodać, że to tylko Twoja opinia, w dodatku żenująca. To kino gangsterskie, więc film raczej nie mógł się obyć bez przemocy i brzydkich wyrazów.

Immortal_Stasin

no masz racje. zapomnialam dodac, ze to kino gangsterskie a i owszem :))
czyli kino gangsterskie dla marginesu społecznego :)

ocenił(a) film na 9
megan1300

Udana riposta, przyznaję ;) Natomiast fajnie byłoby, gdybyś napisała czemu tak uważasz, bo moim zdaniem pisanie, że film jest dla "marginesu społecznego" to już gruba przesada i obraza osób, którym się podobał. Ja doskonale rozumiem, że niektóre sceny mogą wydawać się niesmaczne lub zbyt drastyczne, ale to w końcu nie jest bajka dla dzieci, tylko MOCNE kino gangsterskie przeznaczone raczej dla dorosłego widza... a nie (jak to nazywasz) marginesu. Dla porównania polecam: "Gangster Squad. Pogromcy mafii", albo filmy z serii "Pusher".

tfader

W pełni się zgadzam Jako fan poprzedniego pitbulla (serialu, bo film to w sumie skrót pierwszej serii) srogo się zawiodłem. Nawet postać Gebelsa nie pociągnęła tego filmu, bo jakoś specjalnie się nie wyróżniała, ot stary Gebels. Czułem się zażenowany jak co chwile połowa sali wybuchała śmiechem. Vega zrobił z tego filmu komedię przetlataną drastycznymi scenami. Pewnie w gimnazjach to zrobi furorę, ale chyba żadnemu koneserowi kina ten film się nie spodoba.

ocenił(a) film na 7
greenballz

Dlaczego Wy wszyscy oczekujecie że Pitbull NP będzie miał silne powiązanie z pierwszym PitBullem? Przecież macie wyraźnie napisane, że to są Nowe Porządki, stąd też nowe wątki, bohaterowie itd, ze starego PitBulla jest tylko Gebels, Barszczyk i "dwuminutowy" Igor. Podczas seansu w którym ja brałem udział połowa sali również wybuchała śmiechem, ale głównie przy tekstach Olki i Stracha, o to przecież chodziło w tym czarnym humorze.
Już w którymś w poprzednich wątków próbowałem dość wyczerpująco "wybronić" produkcję Vegi, pozwolę sobie zacytować: "Na pewno nie jest to arcydzieło, ale patrząc na to jak mało wyraziste są produkowane polskie filmy i seriale, uważam że nowy PitBull w niczym nie ustępuje OBECNIE PRODUKOWANYM filmom sensacyjnym".
PS. Gimnazjum to ja już mam dawno za sobą, zresztą widać to chyba po stylu w jakim napisałem tą odpowiedź.

ocenił(a) film na 6
MBIITF

Roztargniona panienka czająca się na faceta i tępy osiłek który nic nie kojarzy ciągle myśląc o pakowaniu i jedzeniu to gagi jak z mało ambitnego skeczu, a nie żaden czarny humor.
"nowy PitBull w niczym nie ustępuje OBECNIE PRODUKOWANYM filmom sensacyjnym" - rozczarowanie wynika z tego, że stary Pitbull znacząco wybijał się ponad ten poziom i robił to już 10 lat temu.

ocenił(a) film na 6
tfader

"Scena z psem i krwią zamordowanej kobiety to nie jest przekroczenie jakikolwiek granic. To oblanie się szambem. "
O którą scenę chodzi, bo nie kojarzę jej?

ocenił(a) film na 2
Buggi

Zgadzam się. rzadko daje słabe oceny ale tutaj to nie mam wątpliwości

ocenił(a) film na 9
tfader

Kolejny bałwan udający krytyka hejtuje jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat :D

ocenił(a) film na 7
tfader

Jeżeli chciałeś rozpaczy i lamentu po każdym filmowym trupie to chyba powinieneś iść na coś z Szekspira

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones