PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 481
ocen
6,8 10 1 162481
4,9 15
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

https://www.youtube.com/watch?v=PW3ApIdZNas

Dowodem jest polski zwaistun

matrix142

Zapowiedź jest całkiem w porządku, ale polski tytuł brzmi fatalnie. Oby zmienili

kamilxxx09

Na jaki mają zmienić?

bartoszcyc8

Piraci z Karaibów: Nieboszczyk już wam nic nie powie ^^

ser_plesniowy

Dobre :) tylko trzeba przestawić wyrazy dla lepszego rytmu -
Nieboszczyk już nic wam nie powie.

albo skrócić -
Nieboszczyk nic wam nie powie. xD

bartoszcyc8

Może nawet być niezgodny z oryginalnym tytułem, jedynie nim inspirowany. Ale niech to zmienią

bartoszcyc8

Już lepszy byłby tytuł "Martwi nie snują opowieści". Martwi głosu nie mają brzmi jak powiedzenie: ryby i dzieci głosu nie mają. Okropne

matrix142

W sumie ciężko przetłumaczyć ten tytuł, ale nie jest źle. Mogło być gorzej :)

matrix142

nie wierze w to, to jest jakaś komedia,
w ogole nie brzmi poprawnie

ocenił(a) film na 10
guga_buzka

"Martwi nie snują opowieści". A tak liczyłem na to tłumaczenie. Obecne tłumaczenie może i nie jest fatalne, ale nie brzmi dobrze. Ciężko to przetrawić.

ocenił(a) film na 7
Yeety21

Z tym snuciem brzmi dużo gorzej. Mogło być lepiej, ale jest dobrze. No i to przecież jest komedia :)

matrix142

Brzmi nawet całkiem dobrze, zwłaszcza, że tytuł był ciężki do przetłumaczenia

ocenił(a) film na 4
matrix142

Może być...

użytkownik usunięty
matrix142

Niestety ten jest i tak najlepszy.

użytkownik usunięty
matrix142

ten tytuł brzmi jak z taniego horroru... no litości. Jak dla mnie powinni wprowadzić zakaz tłumaczenia tytułów. Bo ostatnio to więcej filmów ma tłumaczone te tytuły komicznie...

Nie wszystkie, Quantum of Solace... Masa osób wolałbym Polskie "Chwila ukojenia" Tak jak było w książce.

użytkownik usunięty
matrix142

Piraci z Karaibów: Martwa cisza :D

Zawarłeś w tym tytuł innego filmu.

http://www.filmweb.pl/film/Martwa+cisza-2007-228865

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

To ja dodam - Piraci z Karaibów: Mim

matrix142

Zmiana, będzie Zemsta Salazara.

http://video.disney.pl/zobacz/piraci-z-karaibow/zemsta-salazara-zwiastun-1-54142 3d70d96795f2a1d839e

ocenił(a) film na 7
Urth

Nie podobało się "Martwi głosu nie mają" to jest "Zemsta Salazara" xD.

Urth

I dobrze. Brzmi o wiele lepiej niż Martwi głosu nie mają. Ten tytuł brzmiał, jakby chciało sie powiedzieć: ,,Dzieci i ryby głosu nie mają". Bez sensu.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Natomiast teraz moje pierwsze skojarzenie wędruje do bajki: Artur i zemsta Maltazara (2009). Dlatego teraz tytuł wydaje mi się banalny, a przede wszystkim daleko od oryginalnego, zaś wcześniej "Martwi głosu nie mają" wydawał się intrygujący. Osobiście jestem za tytułami przetłumaczonymi jak najwierniej albo wcale.

Delmich

Może i coś w tym jest. Dla mnie tytuł jest lepszy niż poprzedni, choć nie ukrywam, że najbardziej pasowałby mi: "Piraci z Karaibów: Martwi nie snują opowieści". Brzmi groźnie i wieje grozą :D

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

dokładnie!

ocenił(a) film na 7
matrix142

O zmianach tytułów u nas się nie wypowiadam bo to jakaś tragedia ale Zemsta Salazara jak dla mnie jest lepszym tytułem.

Itachi696

Polecam 'Wirujący Seks'

weeping_angel999

Czemu ci wszyscy przeciwnicy tłumaczeń podają zawsze jeden przykład? Bo nie żeby coś, ale "brudny taniec" wcale nie brzmiałby lepiej.

Blaxi

'Captain America: The First Avenger'- 'Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie'
Epic- Tajemnica Zielonego Królestwa
Fight Club- Podziemny Krąg
Spokojnie, jest jeszcze wiele więcej ;)

weeping_angel999

1. Avengersi nie byli jakimiś szczególnie popularnymi bohaterami w Polsce, poza tym "pierwsze starcie" brzmi o wiele lepiej niż "pierwszy mściciel"

2. Jak Twoim zdaniem miałby brzmieć polski tytuł? "Epicko"?

3. Ponownie - jaki twoim zdanie miałby być polski tytuł? Bo "Podziemny krąg" brzmi i ładne, i intrygująco i odnosi się do fabuły filmu.

Ty chyba nie rozumiesz, że nie chodzi o jak najwierniejsze przetłumaczenie oryginalnego tytułu, tylko na nadaniu naszego własnego, który będzie dobrze brzmieć i zachęci ludzi do wizyty w kinie. Ani "Trudny do zwalczenia", ani "Koszmar przed świętami" ani zapewne reszta tytułów, które chcesz podać nie brzmiałyby dobrze.

ocenił(a) film na 10
Blaxi

Zmienili pewnie dlatego, że w tytule było słówko "martwi", a to dla dzieci pewnie zbyt straszne, chociaż "zemsta" nie jest o wiele lepsza. Skoro chcą, żeby wszystkie grupy wiekowe poszły na film to może zamiast "zemsty" dać "nauczka salazara". YYyyy....zdaje się, że "Piraci" też nie są odpowiednie dla dzieci, to jak tak to cała ceremonia zmiany tytułu nie miała sensu.

Blaxi zgadzam się z tobą, że tak jest, ale nie popieram i żądam żeby ten kto wymyślił ten bezsensowny tytuł przyznał się!!!

No....to tyle.

Yeety21

Zauważmy, że będzie to pierwsza część "Piratów..." z opcją dubbingu...

Yeety21

O, a jak był poprzedni tytuł to też wszyscy narzekali. Ludziom to nie sposób dogodzić.

ocenił(a) film na 10
Blaxi

Ja tylko narzekam na tytuł 5 części, poprzednie były dobre

Yeety21

Chodzi mi o "Martwi głosu nie mają". Była wszędzie straszna gównoburza po ogłoszeniu tego tytułu. Dla mnie brzmiał fantastycznie, ale cóż, wychodzę z założenia, że tłumacze wiedzą co robią i znają się na swojej robocie lepiej niż my.

ocenił(a) film na 6
Yeety21

Dla mnie największą zaletą podtytułu było użycie słowa "martwi"... w połączeniu z całym teaserem naprawdę była nadzieja że w końcu dostaniemy Piratów w tak mrocznym klimacie na jaki zasługują... Jeśli ktoś powątpiewa w to czy disney potrafi zrezygnować z dziecinady na rzecz trochę poważniejszego klimatu- zachęcam do wybrania się do kina na Łotra 1

ocenił(a) film na 9
IAmDK

Bardziej podobał mi się poprzedni tytuł. Zachęcał przez swoje mroczne brzmienie. Ale jeśli będzie tak samo dobry jak Łotr 1 to przeboleje, bo to im akurat wyszło bardzo fajnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones