PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580028}

Pieśń imion

The Song of Names
6,4 866
ocen
6,4 10 1 866
Pieśń imion
powrót do forum filmu Pieśń imion

Myślałem że to będzie coś lepszego - niezbyt porywająca historia żydowskiego skrzypka,w dodatku mało sympatycznego.Z natury jestem wrażliwym facetem,ale ta historia mnie nie poruszyła - moze to zabrzmi brutalnie,ale jakoś los tego skrzypka był mi obojętny.Mało tu emocji,napięcia czy wzruszeń i w dodatku znowu ci żli Polacy o czym świadczą teksty wypowiadane przez Cielecką - "jestem jego prześladowcą" "ukradłam mu jego życie" "nie trzeba być winnym by mieć poczucie winy" - no tak Polka grana przez Cielecką ma mieć poczucie winy za to ze Niemcy wymordowali rodzinę głównego bohatera - niezłe jajca.Na plus - fajnie ukazane te żydowskie rytuały,ładne takie jesienne zdjęcia i kilka lepszych scen jak ta z "pieśnią imion"Podsumowując - zobaczyć można i zapomnieć.

ocenił(a) film na 4
kleju30

Brawo, nic ująć a dodać można by jeszcze wiele. Oni (Żydzi), trzeba im przyznać, marketing maja świetny. Ich ofiarami przejmuje się i opłakuje cały świat naszymi, nikt Nikogo nie obchodzą ci, którzy stawali dzielnie do walki i ginęli i ci, których wyciągano z domów i rozstrzeliwano, mordowano w obozach i ci, których wywożono w nieznane każąc im opuszczać własne domy Co więcej oskarża się ich, że to oni byli sprawcami. I to, że tak się dzieje między innymi możemy "podziękować", takim właśnie "pożytecznym idiotom" jak pani Cielecka.

ocenił(a) film na 5
piopio

Brawo - dobrze napisane.Niestety ale takich pożytecznych idiotów wśród naszych intelektualnych "elit" jak wyżej wspomniana pani jest sporo.Dla mnie to jest nie pojęte jak to środowisko ma wypaczony światopogląd - a wydawało by się że to ludzie inteligentni i oczytani.

piopio

Czytać trzeba umieć.

piopio

Czytać trzeba umieć

ocenił(a) film na 2
kleju30

Włączając ten film zastanawiałem się czy kolejny raz będzie jakieś oszczerstwo w stronę Polaków. I niestety...: " Nie trzeba być winnym by mieć poczucie winy" pani Cielecka. Skąd ta podłość, stosunkowo subtelna ale jakże dobitna. Przykre i niesprawiedliwe, jak to w życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones