PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=410527}

Perski Nowy Rok

Chaharshanbe-soori
7,1 584
oceny
7,1 10 1 584
Perski Nowy Rok
powrót do forum filmu Perski Nowy Rok

Można zobaczyć

ocenił(a) film na 8

Film dobry, nie często można zobaczyć współczesny film produkcji irańskiej opowiadający o typowych mieszkańcach Teheranu. Glówna bohaterka zostaje przypadkowo wplątana w konflikt małżeński pewnego małżeństwa. Ciekawie pokazana różnica statusu społecznego między bogatymi a biedniejszymi mieszkańcami Teheranu.

ocenił(a) film na 5
janekj

czy oglądał ktoś ten film z polskimi napisami? Nigdzie nie mogę znaleźć..

ocenił(a) film na 5
renata_

też szukam napisów PL

ocenił(a) film na 5
Neuromer

ostatecznie oglądałam wersję telewizyjną canal + z polskim
lektorem

ocenił(a) film na 5
renata_

Dzięki za info, ale widzę że jakoś tak "średnio" Ci się podobał?

ocenił(a) film na 5
Neuromer

Ostatnio zainteresowało mnie irańskie kino. Oglądałam dwa filmy Asghara Farhadiego, na szczęście w kolejności od najnowszego - Rozstanie - Co wiesz o Elly - i na koniec Perski Nowy Rok. Dwa pierwsze są znakomite, dlatego przekopałam cały internet żeby znaleźć Perski Nowy Rok bo myślałam, że również się nie zawiodę, ale tak nie było. Gdybym zaczęła oglądać filmy Asghara od tego filmu to obawiam się, że mogłabym pominąć dwa pierwsze, a strata byłaby ogromna, bo Rozstanie i Co wiesz o Elly to filmy niesamowicie wciągające.Jeśli nie oglądałeś to szczerze polecam ! Perski Nowy Rok - myślę, że warto obejrzeć chociażby dla porównania go z dwoma innymi, późniejszymi, znanymi i znakomitymi filmami Asghara, ale dla mnie osobiście ten film jest nijaki.

ocenił(a) film na 5
renata_

No mi tamte o których piszesz też tak średnio się podobały, ale zobaczę jeszcze ten, dzięki za odpowiedź i chęć pomocy. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
renata_

Nijaki? W tym filmie jest wszystko to, za co kochamy Farhadiego: perfekcyjny scenariusz, racje moralne rozłożone sprawiedliwie po wszystkich stronach, głęboki problem moralny, który nie ma jednoznacznego rozwiązania. No i problem wszechobecnych kłamstw w relacjach międzyludzkich. Owszem, nie ma śmierci, nie ma wątku kryminalnego, które napędzają akcję "Rozstania" i "Elly". Ale jest wszystko to, co potrzeba.
Fahradi to wielki artysta współczesnego kina. On i Zwiagincew nie mają sobie dziś równych!

ocenił(a) film na 7
janekj

Przepraszam, ale czy nie pomyliłeś się w wystawieniu oceny cyfrowej - 8, to według Filmwebu ocena bardzo dobra a Ty napisałeś, że to film dobry !? Według mnie to dobry film i daję mu 7/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones