PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473486}
6,5 5 401
ocen
6,5 10 1 5401
Peacock
powrót do forum filmu Peacock

postać głównego bohatera neurotyczna i znerwicowana; pomimo, że ma upodobania jakie ma(co samo w sobie nie musi oznaczać nudy czy że jest złe), po połowie filmu oglądanie go staje się męczące psychicznie;

reżyser mógł się ograniczyć do opisania kilku przykładów, a nie męczenia widza przez półtorej godziny; nie wiem jaki miał w tym cel;

film średni...

ocenił(a) film na 9
JF_K

Mnie nie zmęczył ani trochę, ale to już rzecz gustu :) nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc 'upodobania' i 'kilka przykładów'. Jakich przykładów i czego?... Tam każdy kolejny ruch jednej osobowości wywoływał odpowiednią reakcję tej drugiej. Cel wydaje mi się dość jasny - ukazanie męki i komplikacji, jakie niesie za sobą rozdwojenie osobowości, a także CO może do tego zaburzenia doprowadzić (tu przesłanie do 'kochających' mamuś).

ocenił(a) film na 9
JF_K

Chyba ktoś nie oglądał uważnie filmu,albo nie zrozumiał... Jakie upodobania ,o czym ty mówisz??? To nie były jego upodobania,on był chory,miał rozdwojenie jaźni.A wszystko przez jego traumatyczne przeżycia w dzieciństwie, przez matkę znęcającą się nad nim psychicznie i fizycznie.
Ten film to przerażające studium znęcania się nad dziećmi i próby walki tych dzieci o własne życie w dorosłości.

carlilly

....nie studiowałem psychologii, więc nie będę się wypowiadał co do diagnozy rozdwojenia jaźni; a jakie "upodobania"? a nie wygląda to na transwestytyzm? jeśli nie, to kiedy transwestytyzm nie jest rozdwojeniem osobowości, a kiedy jest?
a jeszcze w ogóle czy transwestytyzm jest zaburzeniem osobowości czy nie?

nie pamiętam szczegółów tego filmu w tym momencie, bo go dawno oglądałem, więc nie odniosę się do przykładów or else...

ocenił(a) film na 9
JF_K

To się zdecyduj:zaburzenia a upodobania to zupełnie inne pojęcia.I nie trzeba studiować psychologii ,żeby stwierdzić,że ma rozdwojenie jaźni,wystarczy trochę o tym poczytać. Miałam ś.p. wujka :( ,który cierpiał na zaburzenia psych.i stąd trochę się orientuję i dlatego w tym temacie się wypowiadam.
Pozdrawiam.

carlilly

z łaski swojej weź się odfastryguj ode mnie co?
w Polsce zawsze znajdzie się stado baranów, które nie ma zielonego pojęcia o pewnych rzeczach, a wypowiada się jakby skończyli studia, o wypadkach lotniczych, o chorobach psychicznych; racz zamilczeć, jak nie jesteś specjalistką;

zadałem proste pytania, nie udzieliłaś odpowiedzi; więc zamknij paszczę ok?


dziękuję

JF_K

Sorry, ale nie trzeba być specjalistą, żeby to odróżnić. Najprościej kogoś zgasić tekstem, że nie jest specjalistą w jakiejś dziedzinie, więc niech się nie odzywa. Ty też nim nie jesteś, więc ta dyskusja nie powinna mieć miejsca? Czasami warto się zastanowić, zanim się coś napisze. Przepraszam za offtop, ale już nie chce się patrzeć na poziom niektórych komentarzy na fw.

Origami88

przeprosiny są zbędne przy tak oczywistej racji

ocenił(a) film na 7
Origami88

podzielam wypowiedź w 100%

JF_K

Tu raczej nie chodzi o tranwestytyzm, ale o przybranie cudzej osobowości. Równie dobrze postać matki można by było zamienić na posta ojca i wtedy po prostu przebierałby się za innego mężczyznę. Ten film nie jest powierzchowny, więc przy jego interpretacji trzeba spojrzeć trochę głębiej.

ocenił(a) film na 7
JF_K

Transwestytyzm nigdy nie jest rozdwojeniem osobowosci, jest "upodobnianiem się do osoby płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej bądź seksualnej". Sądze, że pomyliłeś pojecia i na mysli miałes transseksualizm, ktory jednak i tak nie jest rozdwojeniem osobowosci, tylko "zaburzeniem identyfikacji płciowej, polegającym na pragnieniu życia i byciu akceptowanym jako osoba płci przeciwnej fizycznie". W tym filmie w ogole nie ma podjetego problemu transgenderowego.

ocenił(a) film na 9
JF_K

Zupełnie się nie zgadzam z wypowiedzią autora. Wszystko jest odpowiednio wyważone, tylko jak dla mnie za krótki. Chciałabym zobaczyć co dalej stanie sie z Johnem

ocenił(a) film na 9
akew

Emma przejęła nad nim kontrolę, to podpalenie to było symboliczne "zabicie" Johna. Przez cały film z nim walczyła i chyba jej się udało.

ocenił(a) film na 5
Krwawa_Mery11

Tak nienawidził wszystkiego co związane z matką (czyli siebie również), że alter ego podświadomie doprowadziło do smierci Johna.
Film średnio mi się podobał, moze datego,ze nie przepadam za tematyką.

balech

Zgadzam się. Mimo świetnej roli Cillian'a to film był bardzo przeciętny.5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones