PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 334 202
oceny
7,0 10 1 334202
7,5 38
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

A ja już jestem podekscytowany, że umyłem wszystkie zęby. Jeden z filmów, które widziałem około
10 razy. Świetną sprawą i niesamowitym przeżyciem będzie wrócić do Parku Jurajskiego, tym
razem na dużym ekranie.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

10 razy? Tak mało? ;D

ocenił(a) film na 8
carlosss00

Kiedyś to często powtarzałem ( ogólnie ), a teraz to rzadziej się ma.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

o kurde, dopiero teraz się dowiedziałem, że wraca do kin xD A chciałem znaleźć sobie tylko jakieś nowe informacje o 4 części, a tu taka niespodzianka, zajebonzo

Sparow5

Kurcze park jurajski w 3d ładny wypas ,film po ktorym podnosiłem szczęke z podłogi ,takich dinozaurów nikt wcześniej nawet w snach sobie nie wyobrażał ,to trzeba zobaczyć ,już sobie mam przed oczyma pierwsze spotkanie t rexemw 3d słysząc jego przerażający ryk po ktorym mamy ciary przez cały dzieñ

ocenił(a) film na 10
przemas123

będzie osoooooom :D

ocenił(a) film na 8
przemas123

Dzisiaj urodziny miałby śp. Stan Winston.

Sparow5

No tak guru efektów specjalnych w kinie ,w końcu jemu zawdzięczamy ,,ożywienie'' obcych ,predzia no i oczywiscie niezapomnianych dinozaurów ,szkoda ze nie doczekał a tym bardziej juz nie bedzie pracował przy parku jurajskim 4 ktory mamm nadzieje kiedys powstanie :-)

ocenił(a) film na 10
przemas123

Wielka szkoda. :( Ostatnim filmem, przy którym podjął się pracy, ale nie doczekał efektów końcowych był Avatar. Cieszę się że społeczność fanów Parku Jurajskiego nie zapomniało o Stanie i jego Studiu do produkcji animatronicznych robotów i charakteryzacji. Stan zmarł, ale Studio nadal funkcjonuje i jest w nim sporo weteranów, którzy pracowali razem ze Stanem Winstonem nad efektami do takich klasyków jak oba Terminatory, Predator Powrót Batmana czy 3 Parki Jurajskie, np John Rosegrant, który paradował w kostiumie Velociarptora we wszystkich trzech częściach Parku Jurajskiego. http://25.media.tumblr.com/92a77777105ae808005472ee1e21122b/tumblr_mklocvBnQa1rs iohpo1_1280.jpg

ocenił(a) film na 10
przemas123

Ehem, te najsłynniejsze sceny z filmu, z komputerowymi dinozaurami, są dziełem zespołu Dennisa Murena. Winston zajmował się animatroniką, czyli krótko mówiąc - marionetkami, używanymi w zbliżeniach.

Sparow5

Bez sensu jest tylko to, że zmienili datę premiery tego filmu na filmweb, tak jakby to serio była jego premiera w PL...
Dobrze, że kretyni z filmweb nie zmienili jeszcze tytułu filmu na "Park Jurajski 3D", jak to mają w zwyczaju.

ocenił(a) film na 9
Sparow5

Na samą myśl, że znów powrócę do "Parku ..." byłem wniebowzięty. Teraz jestem wk#@#@#ony bo w głosowaniu na facebooku IMAXa "Park jurajski" przegrał z kretesem z innymi tegorocznymi premierami. Była szansa że film trafi do IMAX, a tu trzeba będzie obejść się smakiem. Nosz k#@#@#!!!

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Może niektórym dinozaury zwyczajnie się już znudziły albo takie same bezguścia mamy w kraju. Nie wiem i niezbyt mnie to interesuje i cieszę się, że w ogóle będzie wyświetlany na wielkim ekranie. Btw. oglądałeś jakieś dokumenty o dinozaurach? Ja oglądałem, zwłaszcza "ballada o wielkim Alu" była fajna.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

Ja mam wszystkie odcinki "Wędrówek z dinozaurami" i jeszcze właśnie "Balladę o wielki Alu". To po serii Parków Jurajskich moje ulubione produkcje o dinozaurach ;D

ocenił(a) film na 8
carlosss00

Te pierwsze też oglądałem i mi się podobały, zwłaszcza I część, która się zwała bodajże "Świeża krew" - fajne robiące wrażenie pustynne plenery, no i co najważniejsze dobrze uchwycone i ciekawie przedstawione zachowania tych zwierząt. Jakaś część była co działa się w oceanie, to dla mnie nieudana, nic tam w sumie ciekawego nie widziałem. Na plus też była jakaś część co działa się w tajdze, aż czuć było ten zimny klimat. Tam taki jeden gad był co ze stawu do rzeki przełaził hehe , też fajnie przedstawiono funkcjonowanie grupy stada ( jakieś małe to były ), w którym została upolowana dowodząca samica. Nie pamiętam nazw już niestety tych wszystkich osobników. Dużo tych dokumentów o dinozaurach swego czasu na YT oglądałem.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

Ten z oceanem mi się właśnie podobał. Liopleurodon tam robił niezłe akcje. ;) Smutny jest ostatni odcinek, gdy umiera samica T. Rexa i nadchodzi zagłada.

ocenił(a) film na 9
Sparow5

Ogólnie "Wędrówki z dinozaurami" cenię najwyżej spośród dokumentów o dinozaurach. Po tym serialu ciężko wrócić do starych dokumentów nie okraszonych żadnymi rekonstrukcjami. Najbardziej podobał mi się odcinek o Quetzalcoatlu ("Giganty przestworzy") i ten lodowy o Lielynazaurach ("Duchy milczących kniei") - pięknie uchwyciły nieco melancholijny charakter cyklu życia i śmierci, starości odbywającego ostatnią podróż pterozaura i cyklu zmian pór roku i grupy małych stworzeń.
Na grudzień lub styczeń (różnie w różnych źródłach) planowana jest polska premiera kinowa filmu "Wędrówki z dinozaurami 3D". Niewiele na razie wiadomo na jego temat, ale informacja o zatrudnieniu do niego aktorów trochę mnie zmierziła (wolałbym same dinozaury, jak w sześciu pierwszych odcinkach serialu).

Z innych filmów oglądałem też:
- "Giganty Patagonii" (krótkie i dość wtórne) http://www.filmweb.pl/film/Dinozaury+3D.+Giganty+Patagonii-2007-386881
- koreańskiego "Tarbozaura" (kiepskie animacje, ale chyba miał kilka ciekawych informacji o świecie dinozaurów) http://www.filmweb.pl/serial/Tarbozaur%2C+najgro%C5%BAniejszy+z+dinozaur%C3%B3w- 2008-540739
- jeden odcinek "Planety dinozaurów" (podobne do "Wędrówek ...", choć odrobinę gorsze) http://www.filmweb.pl/serial/Planeta+dinozaur%C3%B3w-2003-151869
- i serial "Jurassic fight club" (omawia tak po dwa gatunki by na końcu pokazać ich walkę) http://www.filmweb.pl/serial/Jurajscy+wojownicy-2008-490665

Kiedyś jeszcze obejrzałem parę odcinków serialu Discovery "Jurassica" (o ile pamiętam animacji było mało i obecnie by nie zachwyciły - były bardzo proste), a jakiś czas temu natrafiłem na informacje o serialu "Clash of the dinosaurs", ale żadnego ich odcinka jeszcze nie obejrzałem. http://www.filmweb.pl/serial/Clash+of+the+Dinosaurs-2009-572068

Na National Geographic widziałem też ciekawy dokument na temat wielkiej katastrofy i wymierania dinozaurów próbujący wytłumaczyć jakim sposobem życie na ziemi przetrwało. Nie jestem pewien, ale to chyba było to: "24 godziny później - uderzenie asteroidy" http://shop.nationalgeographic.com/ngs/product/dvds/science-and-space/space/24-h ours-after-asteroid-impact-dvd-exclusive

Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 10
Khaosth

W Wędrówkach z dinozaurami tym wielkim pterozaurem był Ornitocheir, o Kecalkoatlu była tylko krótka wzmianka w ostatnim odcinku "Śmierć dynastii".

Tego koreańskiego Tarbozaura to jednak bym nie polecał, jest w nim sporo błędów, a animacje są na bardzo niskim poziomie.
Próbowałem kiedyś oglądać "Jurassic fight club" i nie dałem rady, w kółko te same chaotyczne migawki rekonstrukcji i "mądre głowy" które są tak podekscytowane że można by ich posądzić o ADHD. Po dwóch odcinkach odpuściłem.

"Clash of the dinosaurs" widziałem i szału nie ma, w kółko powtarzają te same informację i znów pokazywane są ciągle te same animacje, może niektórym to nie przeszkadza, ale mnie drażni..
Jest jeszcze serial "Planeta dinozaurów" ale z 2011 roku, porządne animacje i sporo ciekawostek opartych na nowszych odkryciach.

Wciąż nie mogę znaleźć lepszego serialu dokumentalnego o dinozaurach niż Wędrówki.

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Fakt. Pomyliłem Ornitocheira z Quetzalcoatlem.
Co do reszty też się zgadzam. "Planeta dinozaurów" jest chyba najbliższa "Wędrówkom ...", ale brakowało mi w niej klimatu. "Wędrówki ..." miały świetne historie, efekty, modele, zdjęcia i muzykę, a sama czołówka świetnie wprowadzała w ich klimat. Nic lepszego w tej tematyce nie widziałem.

PS. Jest w sumie jeszcze "Park prehistoryczny", ale spuściłbym na niego zasłonę milczenia. Taki Steve Irwin prowadzący prehistoryczne zoo.

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Było też zdaje się parę odcinków z Nigelem Marvenem( powrót dinozaurów bodajże) , no i zostało to tak zrobione, że był on bezpośrednim uczestnikiem omawianych zdarzeń. W sumie fajny koncept, ale jakoś nie pamiętam, żeby dobrze to wyszło. Przede wszystkim mierzwiły mnie te groteskowe momenty, gdy gl. bohater był o milimetry był przed śmiercią. Dziecinada z tego trochę wyszła, bez klimatu.

ocenił(a) film na 9
Sparow5

Przeglądając program zauważyłem jeszcze "Marsz dinozaurów" http://www.filmweb.pl/film/Marsz+dinozaur%C3%B3w-2011-616363
Będzie w czwartek na TV4 o 16:15. Jeszcze go nie oglądałem.

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Luknąłem na YT jak to wygląda i jak na rok produkcji to animacja nie powala za bardzo. Fajna ciekawostka nawet - http://film.wp.pl/idGallery,11808,idPhoto,346903,galeria.html

ocenił(a) film na 10
Sparow5

Super po 20 latach mamy w końcu Park Jurajski w kinach. Yuuuupiiiiiii

ocenił(a) film na 10
robert163

ide do kina w piatek:) juz sie nie moge doczekac filmu ktory ogladalem jako nastolatek:) film ktory wywarl na mnie ogromne wrazenie:) z ciarkami obejzre ten film jeszcze raz tym razem na duzym ekranie, na pewne duze wrazenia gwarantowane:)

ocenił(a) film na 10
simson16

a ja idę jutro :) na pokaz przedpremierowy ;)

ocenił(a) film na 8
simson16

i jak?

ocenił(a) film na 10
Sparow5

ja już byłem na pokazie przedpremierowym, powiem tak, film nie ustrzegł się zestarzenia ale nie zmienia to wciąż faktu że to jest jeden z tych 'all-time movies'. Efekty które zastosowano przy 3D sprawią że oglądając będziesz miał wrażenie jakbyś na nowo oglądał ten film. Wszystko jest wyostrzone i co za tym idzie zwracasz uwagę na więcej elementów otoczenia np. ja dopiero teraz zorientowałem się że na wybiegu dilofozaurów płynie rzeka. :p Dziś jednak nie byłbym sobą gdybym nie szedł drugi raz, po pokazie spytam parę osób co sądziły i postaram się wrzucić na yt, na swój kanał.

A i zapraszam na Jurassic Park Polska na FB :) -> facebook.com/jurassicparkpolska

ocenił(a) film na 10
Zilla

@Zilla: Śledzę Wasz fanpage na FB od samego początku. Świetną robotę robicie :) ! Jednak niestety (i na szczęście) nie należę do osób, które posiadają konto na Facebooku. Po prostu tego nie potrzebuję, ale zawsze możecie "doliczyć" do liczby lajków ten mój, wypowiedziany teraz: Lubię Was! :D

Byłem dzisiaj na premierze rano w Złotych Tarasach. Nie wyszedłem zawiedziony, jednak osobiście wolałbym to zobaczyć w IMAXie. Szkoda, że dystrybutor zrezygnował z tej opcji. Gdybym zdecydował się na wybranie o 19:00, to może mógłbym Was z Belle spotkać ;) . Ale tak to chciałem być na pierwszym pokazie. Było tylko pięć osób, choć w weekend prawdopodobnie sale będą pękały w szwach. Oby...

Sparow5

Mogę powiedzieć tylko jedno... WOW. Nie sądziłem że film który widziałem mnóstwo razy (w TV, na Video oraz na DVD) i znam właściwie na pamięć tak mnie wgniecie w fotel w kinie. Po prostu miazga. I nie chodzi o samo 3D które było... ok., nic niesamowitego jak wielu opisywało w różnych recenzjach ale jest solidnie i lepiej niż w 90% współczesnych produkcji, chodzi mi głównie o udźwiękowienie. Nigdy prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi na to jak ten film jest świetnie udźwiękowiony (TV i video to było stereo, na DVD dźwięk jest nieco spieprzony w pierwszych dwóch częściach, a na BD akurat tych filmów jeszcze nie posiadam ze względu na dość średni transfer), scena pierwszego ataku Tyranozaura to chyba jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem/usłyszałem w kinie. Ogólnie polecam wypad do kina i zazdroszczę tym którzy zobaczą ten film po raz pierwszy w takowych warunkach.

ocenił(a) film na 7
Sparow5

taki zachwyt nad tym filmem a ocena tylko 8?

ocenił(a) film na 8
ApolloCreed_

Zauważ tylko, że ta ósemka jest wyposażona w serce, a w czwartek idę do kina i może 9 styknąć. Tyle razy go widziałem w tv, na vhs, że będzie to coś niezwykłego go zobaczyć na wielkim ekranie.

ocenił(a) film na 7
Sparow5

Ja pamiętam jak oglądałem ten film w wieku około 10 lat niesamowicie emocjonujące przeżycie to było ale później z biegiem czasu cały sentyment do oraz fascynacja dinozaurami gdzieś uleciały.

ocenił(a) film na 8
ApolloCreed_

Mi też coś brakuje, nie wiem może bardziej można było rozbudować wątek Granta z dziećmi, bo to bardzo fajne było. Nie mniej jest to wielka przygoda >65mln lat wstecz, z wielką wyobraźnią i dbałością o detale. Minęło tyle lat, a wygląd i zachowanie dinozaurów nie było tak prawdziwe i realistyczne i obawiam się, że w czwórce, która ma powstać też będzie w tej materii krucho. Jest taka scena z jak znajdują Malcolma, pamiętam jakie napięcie było za pierwszym razem, do teraz niespokojnie siedzę w fotelu podczas tej sceny. Książki też czytałem obie świetne, szkoda że drugą część tak odbiega od powieści Crichtona. Tyle tam się działo, takie fajne postacie były, a tak pocięli i spłaszczyli, a sam rozpierducha z T-Rexem na ulicach to już gwóźdź do trumny. Na plus mroczny klimat. Mogliby by jeszcze kiedyś spróbować zrobić 2 część i podzielić ją na 2 segmenty.

ocenił(a) film na 10
Sparow5

10 razy ja widzoalem z milion razy ten film na powaznie powaga nie da sie policzyc jak pierwszy raz obejrzalem ten film puzniej na vhs wyporzyczylem ten film i ogladalem dziennie przez 2 tygodnie to bylo az 14 raxy wtedy obejrzanie puzniej przez rok ogladalem przynajmniej raz dziennie to bylo 365 razy obejrzany park jurajski ogladam ten film do dziś a z kaseta w koncu oddalem kasetę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones