PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475848}
6,2 127 592
oceny
6,2 10 1 127592
5,8 17
ocen krytyków
Paranormal Activity
powrót do forum filmu Paranormal Activity

widza w filmach w ktorych kompletnie ale to kompletnie nic sie nie dzieje.Taki film to ja moge sobie w domu nagrac...tylko nie wiem po co.Ocena imdb 7.9 to juz totalna niedorzecznosc.Po pierwsze takie filmy powinny straszyc,a tutaj powiem szczerze wywoluja ziew.Jakies glosy,szumy ,stukanie,chodzenie,zapalanie swiatel i ich gaszenie no ale nawet tego jest za malo.Jednym slowem zero konkretow.Nie ma niczego co by moglo wywolac wielkie wow ze tak powiem.Fakt jest pare momentow(dokladnie 3, duzo nie?) no ale niestety w ostatnich 30 minutach na ktore warto zarzucic bialkiem no ale to stanowczo za malo i za pozno.Znowu sie nabralem tak jak na BWP.Tylko tym razem zamiast lasu mialem okazje zobaczyc jak sie spi w nocy.Ocena 2/10.

ocenił(a) film na 8
arielos

Sam jestes Tragedia ! Film Wypas a nie jak Ty piszesz ze sam bys taki zrobil HAHAHA

ocenił(a) film na 9
arielos

flm jest zdecydowanie dla ludzi z wyobraznia a nie dla fanow sieczki i efektow specjalnych przerastajacych ponad tresc. Posrod zalewu sztucznej krwi i flakow z horrorow made in Hollywood ten wyroznia sie zdecydowanie tym, ze trzyma w napieciu a nie obrzydzeniu.

ocenił(a) film na 2
Shaganashak

kolejny...po tekstach typu "o gustach sie nie dyskutuje" teraz przyszla kolej na "flm jest zdecydowanie dla ludzi z wyobraznia" wezcie sobie jakies kolko artystyczne zalozcie i tam sie powymieniajcie ta swoja wyobraznia.

ocenił(a) film na 7
arielos

widać, jaki jest twój typ dobrego horroru - para nastolatków goniona przez brzydkiego potwora który sapie i ocieka krwią.. Tu trzeba trochę ruszyć wyobrażnią żeby zrozumieć klimat grozy.

ocenił(a) film na 9
Zlom0

kurde Ciebie to ruszy kolege nie... tak samo jak np. Ciebie zmeczy przebiegniecie sie do skepu za rogiem a druga os. nie...

o gustach sie nie dyskutuje..ludzie nauczcie sie tego!!

arielos

mnie Blair zawiódł troche, chodź bylem w kinie a bardzo lubie ten styl horrorów. puki co wystraszył mnie rec czekam na paranormal i chodź mogę go zobaczyć na divixie to poczekam na kino!!!!

arielos

A ja, chociaż nie widziałem PA, w pewnym sensie zgadzam się z twierdzeniem,
że filmy pokroju BWP są nudne. Pamiętam wielką ogólnomedialną promocję PWP.
Większość nabrała się na bajki, że to niby autentyk. Ja na szczęście nie
poddałem się temu "owczemu pędowi". Film był słaby, nudny, kiepsko zagrany
i maksymalnie przereklamowany. Dla mnie jeden z największych absurdów w
historii kina. A co to ma wspólnego z PA? Od kilku miesięcy czytam że to
godny następca BWP. Zresztą trailery i opinie osób które film w USA
widziały pokazują że jest to praktycznie klon tamtej pozycji.
A wogóle to chyba juz wyrosłem z horrorów które mają "straszyć". Moim
zdaniem horror ma mieć przede wszystkim klimat. Przykład z ostatnich
miesięcy to "Låt den rätte komma in" czy "El orfanato".

seban33l

No to teraz zobacz jak różne są gusta bo dla mnie Blair Witcxh Project to jeden z najlepszych filmów grozy w historii kina. Świetna gra aktorów i niesamowity klimat uzyskany bez zbędnych flaków i efektów specjalnych na ekranie. To dopiero sukces. Czekam na Paranormal Activity w moim mieście.

emilos9966

Według mnie BWP to również jeden z najstraszniejszych filmów. Żaden film pokroju "The Ring" czy "The Grudge", żadne piły, wzgórza mają oczy czy nawet takie krwawe gówna jak "August Underground" nie wyzwoliły we mnie tyle adrenaliny. Dla mnie horror dobry to horror, który działa na moją wyobraźnię. Jak widzę jakieś potworki, nawet najbardziej udane, to film przestaje mnie straszyć, bo wtedy jest mało realistyczny. Mam tak, że wchodzę w tą całą mroczną atmosferę, i nagle pojawia się potworek, jakiś krwawy widok czy coś innego, co po prostu wypycha mnie z tegoż klimatu. A takie filmy, działające na moją wyobraźnię...to ja rozumiem! :D
Pozdrawiam.

Domin_filmomaniak

Właśnie skończyłem oglądać Blair Witch Project i mam tylko wielką nadzieję, że PA jest od niego o wiele lepszy, bo BWP to totalne nieporozumienie. Ja rozumiem, że klimat trzeba chwilę budować ale tam się praktycznie nic nie dzieje, oprócz kilku fragmentów. Sama fabuła, to praktycznie nie istnieje. W czasie filmu niczego się nie dowiadujemy kompletnie, żadnych zmian w akcji nie ma, tylko ciągle łażą po tym lesie i łażą, ja rozumiem, że duchy, zmory czy inne aspekty horror'owe niszczą często klimat, ale trzeba zachować złoty środek bo jak NIC się nie dzieje tak jak w tym BWP oprócz biadolenia głównych bohaterów na okrągło przez bite 1.5h to naprawdę denerwuje i zniechęca. Chcieli na siłę też sprawić wrażenie autentyka przez tą tragiczną jakość nagrania, ale to aż przesada, że wtedy takie kolosalne kamery nagrywały gorzej niż moja poczciwa MiniDV'ka. Straszny minus przez to, bo odbiór filmu jest beznadziejny, gdy się wszystko zlewa czasami. Jedynym plusem było relatywnie dobre, biorąc pod uwagę klasę filmu, aktorstwo ale też nie zawsze przez co złudzenie autentyczności zanikało. Mam nadzieję, że ten film ma więcej do zaoferowania.

ocenił(a) film na 8
crstone2

BWP to kompletny crap ;/ za to PA bardzo mi się podobało. Tak jak ktoś wyżej napisał to jest film dla ludzi z wyobraźnią. W taki film trzeba się wczuć. Mnie trzymał w napięciu do samego końca. Polecam .

ocenił(a) film na 7
Love_Mayo

A dla mnie Blair Witch Project to jeden z najlepszych horrorów, bardzo oryginalny i utrzymujący fajny klimat grozy do samego końca, bez żadnych fajerwerków i śmiesznych potworków.

ocenił(a) film na 9
arielos

Jeszcze nie ogadałem tego filmu ale mam zamiar go juz jutro, i wiem ze
horror czy thiler moze byc kiczowaty, ale jesli stworzymy odpowiedni klimat
nawet kicz moze zablysnac...

ocenił(a) film na 8
Spector_SC

przeciez tu 95 proc ludzi nie ma wyobrazni

koles to nakrec sam

zarobisz kilkadziesiat mln


jak czytam takich mlotkow to az mnie bierze

Klubbe

hehe chyba 95% ludzi to tacy u ktorych rozwoj mozgu zatrzymal sie na poziomie 5 latka skoro podobaja wam sie filmy typu BWP. A jak chcecie uzywac wyobrazni to se ksiazke przeczytajcie a nie do filmow sie zabieracie. Film ma byc przedewszystkim ciekawy a nie nudny ze az sie chce zygac a niestety bwp byl nudny i niestraszny o kazdy glupek moze wziasc kamere isc do lasu i poudawac ze cos sie dzieje. Nie ma co pisac poprostu przereklamowany szajs podejrzewam ze PA to to samo gowno ale juz sie nie dam nabrac i nie wydam na to kasy

ocenił(a) film na 8
Fireblade900

tak nudny bo nie ma tasakow, strzelanin

czy horrory wszystkie musza byc takie same

a gowno to masz zamiast mozgu

jak mozna nazwac gownem film ktory zarobil juz 104 mln w USA

Klubbe

i tak i nie.

Najpierw - NIE - otóż o tym czy jakiś film jest dobry czy tez nie na pewno nie decyduje ilość zarobionej kasy. Taka na przykład wieczorynka dla gimnazjalistów "2012" który z tego co mi wiadomo jest hitem kasowym a wg mnie gniotem niedorzecznym i naszpikowany badziewiem b. charakterystycznym dla kina amerykańskiego że hoho:)

Jestem na TAK odnosnie tego, że o tym czy horror jest dobry nie decyduje rewelacyjna gra aktorów na miarę De Niro, że nie przelicza się tego na ilość litrów wylanej krwi i wyprutych flaków. Dobry horror to taki, po obejrzeniu którego nie mam ochoty odwiedzić toalety w celu puszczenia (przepraszam za słownictwo) pawia a ten, po którym budząc się w nocy staram się sobie wmówić że wcale nie chce mi sie siusiu i lepiej byłoby jednak zostac pod kołderka i poczekać do rana.

Mi podobali sie np. INNI, BWP, Sierociniec i ten film też. A to przez wzgląd na klimat, na aurę grozy, tajemniczości itp. To znakomicie budowało napięcie tak konieczne do pobudzenia receptorków strachu w głowie, budowało napięcie a nie obrzydzenie.

Co do BWP ktoś wypowiedział sie wcześniej, lub przy końcu tej dyskusji ze film niby chaotyczny, bez fabuły itd. Nie zgadzam się z tym. Za pierwszym razem pomyślałam to samo, ale postanowiłam dac mu druga szansę. Obejrzałam go sobie kilka lat później i wtedy moja reakcja mnie zaskoczyła.
Film genialnie wręcz pokazuje narastające uczucie strachu, osamotnienia, bezsilności. Nikt tu nie mówi "Jestem przerażony-robie w gacie" nie, ale to da się odczuć z reakcji bohaterów, z ich pełnych napięcia rozmów. Boją się, sa przerazeni i to czuc, to wrecz wylewa się z ekranu.

A ja z nimi.
I to jest wg mnie dobry horror.
Dziekuje za uwagę:)

waleczny_kurczak_III

jeszcze jedno, z takim budowaniem napięcia, wrecz klaustrofobicznego poczucia strachu i beznadzejnosci spotkałam się w książce RUINY. Film o tym samym tytule na podstawie tej książki jest wg mnie tak bezdennie beznadziejny, że nie warto nawet o tym pisać.

Ale narracja w książce - cos rewelacyjnego. W sumie fabuła też raczej głupawa, bo oto mamy jakieś krwiożercze rośliny i nastraszonych 20-parolatków. I tu ten ich strach ukazany jest niesamowicie wiarygodnie.
Analogicznie napięcie budowane jest w BWP i w PA, niby nic sie nie dzieje, niby jest tam jakieś zagrożenie ale nikt tak na prawdę nie zdaje sobie sprawy z czym przyjdzie mu walczyć. I to jest właśnie najlepsze!!!
dodatkowo narastajace poczucie zagrożenia. Rewelka. W normalnych filmach do ktorych juz nas kino przyzwyczaiło akcja wygląda standardowo tak, ze długo długo nic, sielanka i ..... jak tu nagle nie pierdzielnie, no pozamiatane. W kazdym razie wszyscy wiedza, ze dzieje sie coś "bardzo złego". Tu natomiast dzieją się jakieś nieprzyjemne rzeczy, ale tak na prawdę nikt nie wie czego moze się spodziewac no i z CZYM ma do czynienia.

Troche zamieszałam ale mam nadzieję że głw myśl sie uchowała.
BTW polecam ta nieszczęsna książkę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Fireblade900

Nie oceniaj filmu jeżeli go nie obejrzałeś. Skąd masz pewność że film jest słaby?

ocenił(a) film na 4
Fireblade900

Duchy są faktem. Przykro mi.

ocenił(a) film na 9
Klubbe

tak szczerze mowiac dla chcacego nic trudego przy takim filmie...
wiec kolega rownie dobrze moze takie cos nakrecic bez zadnych problemow i duzych wydatkow...

ocenił(a) film na 7
arielos

No i raczej się z wami nie zgodzę. "filmy typu BWP?" Przecież samo porównanie tego filmu oznacza, że tych filmów jest niewiele, a co za tym idzie, że to świadczy tylko o tym że jest to oryginalne. Tego nie ma w słowniku miłośników piły. Piła VI już na wydaniu więc pójdziecie na to i stwierdzicie że jest cool i super ale na pewno, że jest oryginalne. Nie oglądajcie takich filmów skoro podobają wam się gnioty. Jak to kiedyś ktoś powiedział "gówno na patyku", jesz je na codzień i nawet nie wiesz że jesz gówno bo sie przyzwyczaiłeś. Wiec darujcie sobie tą gadkę. Slasherów jest od ch.. i ciut ciut wracajcie na tą półkę. Swoją drogą BWP czy Cloverfield przez was mogą być gniotami ale opinia i krytycy i tak się z wami nie zgodzą. Wy sobie psioczycie a twórcy waszych gniotów nigdy nie zarobią takiej kasy, więc wkurzajcie się bardziej, że jak to mówicie "sami czegoś takiego nie nakręciliście" Żal.pl

ocenił(a) film na 2
skt84

Zdziwie cie zreszta sam sie zdziwilem ale Pila VI w porownaniu do tego to arcydzielo.Ja moge wszytsko zrozumiec.Horrory nie musza straszyc(trudno obecnie zrobic taki horror) aczkolwiek jest to bardzio mile widziane.Wystarczy zeby mialy ten specyficzny klimat ktory przykuje oko.Sorry ale ten film i tym ktorym sie to podoba swiadczy jedynie o bardzo niewygorowanym guscie w wyborze produktu w stosunku do ceny.Jesli rajcuje was durne wrecz smieszne nagranie z kamery ktore mozna zrobic samemu to ja juz nie mam pytan.Fabula?! filmu opiera sie na ostatnim wlosku,gdzie w nocy mozna poogladac sobie pokoj i dwojke napradwe nedznych aktorow a w dzien mozna posluchac o tym co sie dzialo w nocy.Czym jest serce tego filmu? Rownie dobrze moge cie przestraszyc z nienacka i efekt bedzie ten sam tylko z tym zastrzezeniem ze nie bedziesz musial wydawac na to kasy.

ocenił(a) film na 7
arielos

Bo jeśli arielos ogląda się takie filmy z rodziną, przy zapalonym świetle i po południu, to się potem nie dziw, że Ci się nie podoba.

WYMAGANIA TEGO TYPU FILMÓW:

Ciemno, słuchawki, sam w pokoju, najlepiej jeśli się mieszka na wsi. A jeśli jest burza itp to już w ogóle Good Night :)

arielos

serce tego filmu to fakt, że taka historia moze przytrafic się każdemu.
Serce filmu to strach przed nieznanym.
Serce filmu to budowanie grozy, napięcia, poczucia bezsilności a nie rzucanie w twarz wyprutymi flakami i patroszenie żywych ludzi.

I choćby te flaki, krew i okrucieństwo było nagrane w najlepszy z mozliwych sposóbów a gra aktorów plasująca ich posrów tych oscarowych to dla mnie taki film i tak będzie badziewiem dla zboków bez wyobraźni. Bo nie oszukujmy się, sa "miłosnicy" gatunku i całe grono ludzi, którzy lubia pooglądac sobie śmierc w najokrutniejszej i bardzo widowiskowej formie.

użytkownik usunięty
skt84

O nie, nie, nie... Z całym szacunkiem, ale Cloverfield deklasuje wymienione powyżej pozycje - jest po prostu ciekawym filmem, a sposób przedstawienia obrazu nie denerwuje. Można go również ująć w kategorii horroru.

ocenił(a) film na 8
arielos

To nagraj sobie taki film. Na pewno będzie lepszy jeżeli dajesz ocenę 2/10. Nie musisz wypisywać takich paradoksów. Obejrzyj sobie jakieś egzorcyzmy jak chcesz żeby Cię nastraszyły. Film był ciekawy, może nie tak bardzo straszny, ale mi się podobał. Masz prawo do własnej opinii, ale twoja wypowiedź nie miała najmniejszego sensu . Bo nie jesteś jakimś krytykiem filmowym tylko zwykłym amatorem jak część nas. Ja nie jestem jakimś specjalistą i na pewno mam podobną wiedzę na temat filmów jak ty, ale nie wypisuję jakiś śmiesznych informacji na temat mojego zdania. Wystarczyło by tylko żebyś napisała/a, że film Ci się nie podobał i podał rzeczywiste konkrety. Film na pewno nie był tak nudny jak twoja wypowiedź.

ocenił(a) film na 2
Asymetria_

Rosmary---> nie wiem po prostu co napisac, czego sie zazarlas ze wypisujesz takie glupoty?! nie podalem argumetnow? moja wypowiedz nie miala najmniejszego sensu?:D czytanie ze zrozumieniem sie klania. Twoje argumenty natomiast ze film byl ciekawy po prostu porazaja. P.S. mysle ze w kwestii kina a w szczegolnosci horrorow mam o wiele wiecej do powiedzenia od ciebie wiec nawet nie probuj...

arielos

z pewnoscia sie znasz;p niestety twoj profil ulubionych filmow wskazuje wrecz na cos odwrotnego;) wroc do rzeczywistosci i obejrzyj kilkaset horrorow. moze bedzie o czym pogadac

arielos

ARIELOS skoro Piła "lol" VI przy tym to arcydzieło to idz do stodoły gnój przerzucać. Myślisz że jest łatwo takie coś nakręcić to spróbuj sam i nam zaprezentuj. Oglądnij BLAIR WITCH PROJECT, ten film udowodni Ci że gowno sie znasz na filmie i nie komentuje twojego zdania tylko nie kal że tego typu filmy sa slabe. Choć przypuszczam ze i tak nic nie zrozumiesz i bedziesz wolał BLAIR WITCH PROJECT 2 od jedynki

A co do filmu film z charakterem i klimatem

klawiatura00

nie ma czegoś takiego jak Blair Witch Project 2, jakby ktoś zapomniał ;)

mnie się film podobał.
niby nic takiego, żadne potwory czy krwawe rzeźnie,
ale tutaj nawet sceny 'dzienne' przyciągały uwagę.
jestem pod wrażeniem,widziałam dzisiaj i jeszcze się nie mogę otrząsnąć,
bo moim skromnym zdaniem, horrory o tematyce demonów i egzorcyzmów są zdecydowanie najlepsze [ nie wszystkie oczywiście ;) ].

+ 3 zakończenia, niezły pomysł, trzeciego niestety nie mogę znaleźć.

ocenił(a) film na 7
arielos

"Ocena imdb 7.9 to juz totalna niedorzecznosc."
no tak... w ogóle czym oni się podniecają... 37tys debili, a tylko ty masz
rację. a w Recu się coś dzieje(w ulubionych masz)? takie same akcje -
chodzenie z kamerą po ciemnych korytarzach. z tą różnicą, że tam widziałem
czego mam się bać, a tu nie.
a skoro nie lubisz takich horrorów to jakie? w stylu Piły VI?

a tak btw na imdb film ma już ocenę 6.9
i na drugi raz się tak podniecaj... zagrzałeś się tylko i zapomniałeś o
polskich znakach.

ocenił(a) film na 7
James_House

aa, już doczytałem jakie horrory lubisz - tureckie i japońskie.

arielos

Sam trailer mowi wiele o tym o filmie. To co w nim razi to nieudolne aktorstwo (!) nieudolne wzbudzanie emocji strachu u odbiorcy tzn. TOTALNIE nieprzekonywująco (!)Zwiastun zmontowany w sposob w pi*du komercyjny (nieudolny) by nie przyciagnac widza a raczej naklonic, przekupic, blagac go o zainteresowanie filmem.. Ogolnie powiew mistrzowskiej, dopracowanej AMATORSZCZYZNY.. nie obejrze tego filmu a tekze zgadzam sie z kazda negatywna opinią dotyczącą tej produkcji.

p.s. proponuje nie dyskutowac z tymi malolatami (pseudonimy mowia duzo o Ich wieku)oraz ze znawcami gatunku a odpuscic i zachowac to co sie: wie, widzi, odbiera, czuje, (to co jest wrecz reale, rzeczywiste, faktyczne i fizyczne) - dla siebie ;)

ocenił(a) film na 2
sebastienou

Rzucic haslo Pila to wszyscy juz jak jakies niedorozwiniete dzieci sie zachowujecie. Czy ja powiedzialem ze pila 6 to wybitny horror? Wy umiecie czytac ,powiedzilem ze jest zdecydowanie lepszy od gowna jakim jest PA.Dalej kolego James House nawet nie probuj porownywac tego do Reca bo ci to nie wyjdzie. To samo co w Recu?! no nie rozsmieszaj mnie w Recu bylo wlasnie wszytsko to czego wlasnie nie bylo w PA przede wszytskim ciagla akcja i aktorstwo co powoduje ze nie ogladasz tego z zazenowaniem pomijajc juz kwestie czy ci sie ten film podobal czy nie Tutaj to wrecz mialem ochote sie razem z nimi do tego łoża polozyc.Wytlumaczcie mi co jest interesujacego w tym ze w domu dochodza jakies glosy ,zapalane i gaszone jest swiatlo jakies slady stóp na mące? To was rajcuje?! no sorry ja tego nie czuje. Nie wiem ktos mi tu wyjechal z blair witchem dalem 3/10 nawet mnie nie doluj kolejna smieszna wydmuszka ktora zbila kase na takich ludziach jak wy ktorzy boja sie wlasnie nie wiadomo czego, bo rowniez nie wiem czego tam sie znowu mozna bylo bac , no ale dla mnie sa to jasne kwestie. Oba filmy byly nakrecone ta sama technika czyli 3/4 filmu nic sie nie dzieje dopiero na koncu jakies fajerwerki no i koniec filmu , pomijajac brak fabuly to jeszcze slabe aktorstwo w obu przypadkach z zastzrezeniem na PA. Czy lubie horrory tureckie nie wiem bo obejrzalem tylko 3 ale wszytskie 3 zrobily na mnie wrazenie.Za horrorami japonskimi wogole nie przepadam jak bys byl troche zorientowany JAMES to sa to anime i animacja komputerowa a nie filmy fabularne. Do reszty nawet juz nie pisze bo po prostu szkoda klawiatury na ludzi ktorzy tak naprawde z horrrem nie maja nic wspolnego a ich wiedza to horrory wyswietlane w tv. Ostatnio obejrzalem horror "LAKE MUNGO" nie jest moze jakis wybitny ale zrobiony w tym samym klimacie(bardziej dokumentalny) co te dwie szmiry BWP i PA no ale zdecydowanie lepszy i bardziej tajemniczy a przezde wszytskim z fabula.

ocenił(a) film na 7
arielos

po pierwsze chciałem sprostować - nie napisałem nigdzie, że PA mi się
jakoś baaardzo podobało. wg mnie jest to film dobry - i taką dałem
ocenę: 7/10.

zareagowałem, bo jak ktoś pisze, że ocena na imdb to niedorzeczność, to
chyba jednak jest coś nie tak. oczywiście, że nie trzeba lubić tego co
się podoba większości, ale zawsze było tak, że tamtejsza ocena była/jest
jakimś wyznacznikiem pozycji filmu na rynku. rozumiem, że można dać inną
ocenę +/- 2pkt, ale nie o 6.

BWP obejrzałem w życiu raz i już więcej nie chcę. bo się boję tego filmu
po prostu. wg mnie nic straszniejszego już na ekranie nie zobaczę. mnie
akurat podobają się takie filmy, gdzie nie widać tego czego bohaterowie
się boją. bo największy strach jest przed nieznanym.
Innych przeraża odcinanie rąk, lub wyciąganie wnętrzności - i mnie
akurat TO śmieszy.

piszesz też o braku fabuły... w BWP nie było fabuły? była na pewno
lepsza niż w Recu - moim zdaniem.

i weźcie, za przeproszeniem, nie pie**olcie (tu zwracam się do ciebie i
do tego Sebastiana) o wieku, bo nie macie o tym zielonego pojęcia.
ty, arielos, napisałeś że 'Piła' to jedyne co potrafię powiedzieć. a
ten Sebastian z kolei - takie odniosłem wrażenie - potrafi tylko nazwać
małolatami wszystkich, którym się jego filmy nie podobają. tak gwoli
ścisłości mam 23.

a jak tak sobie piszemy o horrorach to polecam 'Wrota do piekieł' -
bardzo mi się ten film podobał. ;)

James_House

zgadzam się całkowicie z twoim podejściem do tego co straszne w filmach - nie hektolitry przelanych flaków z krwia ale niedomówienia, budowanie napięcia - po woli ale skutecznie, manipulowanie wyobraźnią a nie podawanie wszystkiego na tacy. To jest to.

Zaczynam się zastanawiac, czy wiekszośc osob które tak negatywnie oceniaja ten film nie przyznałoby mu 9 gdyby nagle demon ujawnił sie w całej okazałości, przywitał Katie i jej faceta jakims demońskim gestem i zapowiedział, że tak ich nastraszy, że w gacie s***ac będą (co najmniej) a potem przegonił ich pare razy po chacie urywając to rekę, to nogę. Wtedy to by było widowisko.

Mozna sie czepiać gry aktorów, bądź co bądź amatorów, można sie czepiac faceta co to jaja sobie robi z tej Katie (faceci z reguły tacy sa że sceptycznie podchodzą do tego typu spraw i na początku raczej nie okazują zrozumienia:) można czepiać sie ale na chole**rę?!

Film jest straszny, bo dotyka rzeczy realnej jak opętanie.
Film jest straszny bo zwraca sie ku wyobraźni, bo po takim np. Złym Zakręcie nie będziesz się zastanawiać, czy takie coś może mieć miejsce w normalnym życiu a po tym??

ocenił(a) film na 8
arielos

Mnie się podobał film. Zwłaszcza gra aktorów

arielos

Filmu nie obejrzałem do końca bo w ogóle nie był straszny. Dlatego nie wystawiam nawet oceny. Horror ma mnie przerażać a tu niczego takiego nie było. Film mógł przestraszyć jedynie kogoś kto nigdy nie przeżył żadnego dziwnego zdarzenia, które by mu/jej nieźle nerwy nadszarpnęło. Po kilku takich akcjach człowiek się uodparnia i inaczej reaguje na takie zdarzenia. Jeśli jesteś wierzący/ąca to duchy czy demony nie powinny cię dziwić co nie znaczy, że masz się telepać ze strachu bo usłyszysz kroki w nocy. Kilka moich rad:
1. Dobrze jak mieszkanie/dom jest poświęcone przez księdza katolickiego, ewangelickiego itp. a nie jakiegoś buraka new age od fung szłaj (czy jakoś tak). Nie rób tego samemu wodą święconą zdobytą z kościoła bo nie masz takiej mocy a skutek może być wręcz przeciwny.
2. Jeśli masz psa lub kota na chacie zobacz jego reakcję - jeśli zachowuje się normalnie to znaczy, że jest git jak dziwnie (np.: pies chowa się, wyje, albo robi coś czego normalnie nigdy nie robi) to... :D
3. Nie wszystko co niewytłumaczalne to zaraz duchy i zjawy. Jeśli coś was nawiedzi na pewno poczujecie to (tak samo jak czujecie obecność drugiej osoby w pokoju nawet jej nie widząc). Jeśli więc coś was zaniepokoi idźcie to śmiało sprawdzić (najlepiej z baseballem na wszelki wypadek).
4. Jeśli już okaże się, że hałas pochodził od samo przemieszczających się przedmiotów lub centralnie zobaczycie coś czego na 100% nie powinno być a do tego wcale się wam to nie podoba albo odczujecie fizycznie niewidzialną siłę atakującą was - zalecam natychmiastową ewakuacje.
Pamiętajcie też, że nie ma czegoś takiego jak zjawiska paranormalne, nadnaturalne itp. Wszystko jest częścią natury a ona, sama siebie przejść nie może.

arielos

Z całym szacunkiem to Twojej opini (wiadomo każda jest subiektywna), ale ludzie z wytórni filmowych lepiej
się znają na sztuce filmowej, niż człowiek co sobie puszcza divixy w domu, a do tego są to pozycje
komercyjne.

BWP i PA to sa filmy zdecydowanie niekomercyjne, specyficzne - co by sie dlugo nie rozpisywać - mnie się oba
bardzo podobały. I tu nie chodzi o to że ja te Twoje KONKRETY widziałem, bo własnie ich nie widzialem - i tu
cała magia kina się kłania - patrz: czego nie widzisz - bardziej Cię intryguje

Zdecydowanie polecam w/w filmy.

ocenił(a) film na 2
arielos

Dokladnie. Bida z nedzą

ocenił(a) film na 4
shamar

Mnie film się nie podobał. Chociaż wiem , że wielu ludzi jest nim zafascynowanych. Dla mnie nie ma w nim nic strasznego , film jest strasznie ciemny, przez co nie zawsze było dokładnie widać co się dzieje. Osobiście uważam , że jest poniżej oczekiwań :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones