PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639536}
7,3 19 tys. ocen
7,3 10 1 19220
7,4 22 krytyków
Papusza
powrót do forum filmu Papusza

oglądając go przejść obojętnie, bynajmniej ludzie wrażliwi, mający empatię mogą podziwiać kulturę tej społeczności. Ja nie chciałabym nigdy urodzić się Romką :( Tam kobiety nie mają lekko. Faktycznie traktowane są gorzej niż mężczyźni. Nie wiem ale odniosłam wrażenie, że to przede wszystkim tam kobiety chyba pracują, a mężczyźni obijają się i chleją wódkę. Przerażające jest to, że taką młodą dziewczynę w wieku 16 lat wydano bez jej zgody za mąż za dużo starszego "wujka". Jak ze średniowiecza. Mam nadzieje, że w obecnych czasach się chociaż to zmieniło, że kobiety są bardziej szanowne. Z tego co się orientuje, to teraz Romowie nie są biedni. Nie włóczą się taborami. Żyją normalnie. Nie wiem tylko czy nadal kradną. Trudno mi powiedzieć. Utarło się, że Cygan to złodziej i człowiek boi się Cyganów, bo to zawistni ludzie. Cygance jak nie dasz pieniędzy jak prosi, to rzuca na Ciebie przekleństwa za Tobą...Tacy są. Uważają, że mi się należy i już. Ja osobiście znam jednego z tej społeczności gościa ale jest w porządku i tego co się orientuje oni sobie na wzajem pomagają.