PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618823}
6,5 114 183
oceny
6,5 10 1 114183
6,7 29
ocen krytyków
Pacific Rim
powrót do forum filmu Pacific Rim

Sama ideologia tego filmu - potwory wychodzące z dna pacyfiku - przypomina mi opowiadania o Cthulhu i przedwiecznych, a także Godzille atakującą miasta, do której pokonania konstruuje się potężne roboty - mechagodzilla.
ok, ale co do samego filmu:
Mnie osobiście do gustu nie przypadł. Ok akcja jest, roboty ala NGE są, potwory są, ale dla mnie to kolejny film w stylu przylecieli kosmici trzeba je zniszczyć.
Oglądnąć obejrzałem, ale nawet gdzieś pod koniec mi się przysnęło także musiałem mieć drugie podejście do samej końcówki by wiedzieć co i jak.
Nie byłbym sobą, gdybym nie przyczepił się do detali ;)
Dla mnie największy minus to to iż te wielkie zbawienne roboty były skromnie uzbrojone.
Nie mogę tego zrozumieć, wychodzą wielkie śmiercionośne potwory a roboty walczą z nimi na pięści ??? i co one chcą tym osiągnąć ???
Ok Gypsy miał jakieś plazmowe działka, coś tam inne jakieś rakietnice, no i na końcu te ostrza, no ale bez jaj...
Kilkuset tonowy wrestling na miano Giganci ze stali :/
Gdzie jakieś porządne uzbrojenie ???
Te roboty powinny być po zęby upstrzone działami, ostrzami itd.
Skoro ktoś oparł film o wielkie mechy niech chociaż liźnie coś z Mechwarriora (tam metalowe puszki były przynajmniej odpowiednio uzbrojone), a nie wzoruje się na Megazordzie który kopał, bił z pięści i dźgał mieczem.
Nie tak dawno mieliśmy pokaz jak powinny prezentować się wielkie humanoidalne mechy za sprawą Titanfall.
I mam nadzieję że jeśli powstanie 2cz tego "arcydzieła" to ktoś zerknie w tą grę...
Inna sprawa to potwory.
Każdy prawie taki sam, ok mówili że to klony, ale co z tego. To nie było mięso armatnie które ginęło od jednej kuli niczym stormtrooperzy, tylko potworki które co nieco wytrzymywały. Na dodatek jeszcze z jakimiś lampasami ala Tron.
Film jak dla mnie średniak.
Oglądnąć się jakoś dało, może kiedyś wrócę, ale jak większość "współczesnych" filmów trafi do katalogu "takie sobie wypociny"

użytkownik usunięty
settokaiba

true, 5/10

settokaiba

Mam podobne odczucia poza tym, że roboty były źle uzbrojone - imo działka, rakiety i pięści były ok, dopasowane do wydajności maszyny. Zresztą ludzkość lepszej broni i tak nie posiada (nie licząc atomowej, która w tym przypadku zniszczyłaby potwory, ale też całe miasto).

Jeśli chodzi o skojarzenia, czułam się, jakbym oglądała Generała Daimosa ;)

settokaiba

Ja też byłam znudzona pod koniec, taka uproszczona bajeczka jakich wiele z papierowymi bohaterami (choć naukowcy zabawni), podniosłą muzyką i pompą. I jak zwykle orzy takich filmach rozbolała mnie głowa.

settokaiba

PS. I pierwsze słyszę, żeby gady rodziły się z pępowiną.

ocenił(a) film na 8
Margo_M

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że istoty sztucznie stworzone przez pozaziemską rasę kosmitów do opanowania Ziemi są gadami? Mnie wydaje się, że ciężko je w ogóle sklasyfikować według ziemskich wzorców i nauki. Mogą mieć dowolne wariacje, nie podlegają ziemskim prawom natury, bo nie są stąd.

Równie dobrze mogłabyś napisać, że pierwszy raz słyszysz, by "gady" były tak wielkie. Cholera jasna, to film o potworach z innego wymiaru.

Gooner250

Też nie byłam pewna co to za rodzaj :), ale kojarzyły mi się z dinozaurami, tak jak Godzilla, która wygląda na gada. Może jednak rzeczywiście to rasa kosmiczna, więc wszystko z nimi możliwe.

ocenił(a) film na 8
Margo_M

Potwory zostały stworzone przez Prekursorów, kosmitów, którzy chcieli opanować ziemię, stosując taką, a nie inną broń biologiczną :) To nie domysły, tylko fakty.

Zatem wiesz, potwory przypominają gady, ale raczej nimi nie są, bo są genetycznie wytworzonym tworem, nie podlegającym ziemskim klasyfikacjom organizmów. Godzilla to wiesz, ona jest ziemskim zwierzęciem i jest gadem, więc trochę co innego niż potwory z Pacific Rim :)

Gooner250

Okej, kosmici kosmitami, ale wyobraźnia filmowców trochę tu pojechała. Równie dobrze mogliby wymyślić rodzące motyle albo niedźwiedziopodobne ssaki znoszące jajka. Żeby urodzić młode jak ssak, co robią te stwory, trzeba by mieć instynkt macierzyński i opieki, a raczej na to nie wyglądały. Nie widziałam też sutków, skoro już mowa o biologii.
Nawet w bajkach smoki i czarodziejskie węże znoszą jajka.
Oczywiście chcą twórcy zaskakiwać dziwacznością, ale do mnie to za bardzo nie przemawia.

ocenił(a) film na 8
Margo_M

To tylko film rozrywkowy, a nie dokument. Nie doszukujmy się w nim jakichkolwiek nawiązań do rzeczywistości i realnych prawidłowości, a w szczególności jeśli mówimy o walkach ogromnych robotów sterowanych "umysłami" pilotów z ogromnymi, pozaziemskimi potworami.

W ogóle rozpatrywanie biologii potworów z innego wymiaru czy z kosmosu i doszukiwania się w tym niezgodności z ziemskimi prawami jest... co najmniej na siłę i niecelowe.

Nie mamy bladego pojęcia jak zostały stworzone te stwory, ale oficjalnie jest przyjęte, że powstały sztucznie, przez inżynierię genetyczną zaawansowanej, wrogiej nam cywilizacji. Mogli zrobić cokolwiek, ograniczać mogła ich jedynie wyobraźnia - i mam tutaj na myśli twórców tego uniwersum, w tym filmu. Potwory mogły łączyć cechy wielu organizmów i nie być jednocześnie żadnym z nich. Nie powstały naturalnie, a film to tylko bajeczka. Doszukiwanie się zgodności z ziemską biologią i nauką w tego typu filmie jest szukaniem dziury w całym.

Gooner250

PS. Po prostu nie wyglądały mi na stałocieplne!

settokaiba

To że były źle uzbrojone to jeszcze nic, jak już tak się czepiać to sama idea takich robotów jest bzdurna, byle pocisk pędzący z prędkością przekraczającą dźwięk jest w stanie zrobić większe kuku jak ten strzał z pięści czy miecz. To mnie już na samym początku raziło, ludzkość na wyginięciu bo potworki atakują i konwencjonalne wojsko nie daje rady. Nie wspomnę już o kliku tonowych pociskach balistycznych co pędzą z prędkości 7 tys km/h. Jeden taki i mamy sieczkę z potworka nawet bez głowicy atomowej. Transport przy pomocy kilku śmigłowców też jest śmieszny:) Przecież ich tam powinno być ze 100 żeby podnieść taką kupę żelastwa. Sterowanie przez 2 osoby i jakieś łączenie to też jedno wielkie xD W sumie do teraz nie wiem po co to jest potrzebne . Wiadomo to tylko film, ale takie rzeczy mocno rażą. Mimo to film dało się obejrzeć jak dla mnie takie 5,5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones