PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36447}

Ostatni samuraj

The Last Samurai
7,7 278 553
oceny
7,7 10 1 278553
5,7 20
ocen krytyków
Ostatni samuraj
powrót do forum filmu Ostatni samuraj

Uwielbiam ten film za wartości jakie propaguje. Prawdziwe męskie kino, nie w stylu "I' ll
be back" Schwarzenegger'a (chodź i takie kino osobiście lubię) ale pokazujące coś
wartościowego: odwaga, honor, braterstwo, odpowiedzialność. Dodatkowo świetna
muzyka Hansa Zimmera (i choć Zimmer robi zwykle muzykę dobrą ale trochę na jedno
kopyto przez co może się nudzić tak tu dzięki wyraźnej stylizacji na orient mamy coś
świeżego i wyjątkowego). Do tego dochodzą świetne zdjęcia i charakteryzacja
bohaterów. Ogólnie film gorąco polecam, jest akcja, dramat, wątek romantyczny a na
końcu można się naprawdę wzruszyć. Jedynie osoby znające się na temacie może
pewnie trochę denerwować brak realizmu historycznego, ale typowego widza problem
ten nie dotyczy. Jeden z moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 7
Ozaru

Ja ocenę zaniżyłam tylko ze względu na Toma Crusa ,którego nie cierpię,. Poza tym historia piękna,kostiumy i scenografia mistrzostwo.

RottenTobi

"Ja ocenę zaniżyłam tylko ze względu na Toma Crusa ,którego nie cierpię,"

bardzo dojrzałe :D

ocenił(a) film na 7
maximus_

Jego zakazana gęba również miała wpływ na ogólne wrażenia. No cóż poradzę...

RottenTobi

przeżuć się na radio ;)

ocenił(a) film na 7
maximus_

Genialny pomysł,właśnie tak zrobię! :)

użytkownik usunięty
RottenTobi

Ja starałem się nie zaniżać, pomimo antypatii do Cruise,a. :DDD Ale mnie rozśmieszyłaś. :D

ocenił(a) film na 7

Cieszy mnie to :D

ocenił(a) film na 9
Ozaru

Zgadzam się w 100% z tą trafną wypowiedzią :), film znakomity, powiem nawet że piękny :) jeden z moich ulubionych, przyjemny dla oka ucha i ducha :)

ocenił(a) film na 9
Ozaru

Po sieczce jaką ostatnio karmi nas Hollywood,ten film obejrzałam z zachwytem.Świetna gra Cruisa i Watanabe.Siedzi mi w głowie od wczoraj i pewnie nie raz jeszcze go obejrzę.Polecam gorąco.

mirka1977r

to polecam obliviona z tomem, plus tez super muza w tle :)

Ozaru

Właśnie wspominałem stare filmy z Arnim i choć tak już filmów się nie kreci to męskie kino też ewoluowało znacznie. Film jest bardzo dobry, nawet jeśli momentami nudny i mało dynamiczny to godny uwagi i pozostający w pamięci.

ocenił(a) film na 9
RadoslawKamil

Naprawdę bardzo dobry film. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones