PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465240}
7,1 45 tys. ocen
7,1 10 1 45172
6,7 35 krytyków
Obywatel Milk
powrót do forum filmu Obywatel Milk

nie ma rzeczy czarnych i białych. Film fajnie pokazuje życie- dylematy i trudności homoseksualistów. Ciekawy i pouczający......

ocenił(a) film na 8
ZKRYSTI

Otóż to. Warto, tym bardziej, że to prawdziwa historia, według mnie bardzo ciekawa.

ocenił(a) film na 6
ZKRYSTI

a ja uwazam ze srednio ciekawy. zbyt duzo o polityce i za duzo moralizatorstwa, ostry podzial, geje-ok, konserwatysci-zli. i przesadnie zmanierowany penn-oscar poszedl nie w te rece. w czym pouczajacy?

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić DonVitoCorleone. Uważam, że Oscar dla Penna jak najbardziej był zasłużony. Moim zdaniem wybitność tego aktora przejawia się w tym, że nie można go zaszufladkować. Potrafi stworzyć całkowicie odmienne kreacje - człowieka opóźnionego w rozwoju, przestępcę czy wreszcie geja. Czy był przesadnie zmanierowany? Może Milk właśnie taki był. Podział na gejów i konserwatystów faktycznie był ostry ale miało to na celu ukazanie ówczesnego społeczeństwa. Moim zdaniem bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 6
galladorn

oczywiscie zgadzam sie ze Penn to swietny aktor, moze jeden z najlepszych swego pokolenia. za rzeke tajemnic jak najbardziej zasluzona nagroda, a mogl jeszcze za sama dostac. ale w roku milka byla lepsza kreacja.

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Która Twoim zdaniem?

ocenił(a) film na 6
galladorn

Rourke w zapasniku

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Tak myślałem. Hmm... zupełnie inna rola, trudno to porównywać ale może faktycznie masz rację.

ocenił(a) film na 6
galladorn

nawet Penn podobno przy odbiorze oscara cos powiedzial, ze nalezal sie on Rourke. ta kreacja Mickey faktycznie dzwiga caly film, a to juz potrafia najwieksi.

DonVitoCorleone

podobało mi się polityczne tło filmu, który w ten sposób ukazywał społeczne tło całej sytuacji. Inaczej byłaby to zwykła obyczajówka...........

pokazany był również świat homoseksualistów jako ludzi autentycznie zaangażowanych w swoje związki, a nie jako dewiantów i zboczeńców.

ocenił(a) film na 8
ZKRYSTI

Ładnie ujęte... ze zbyt wieloma homoseksualistami nie miałem do czynienia ale z moich obserwacji są tacy, jak piszesz

ocenił(a) film na 6
ZKRYSTI

nie wiem, ich zaangazowanie mnie nie interesuje, rozmawiam o filmach i rolach. ale jezeli juz, to milk ledwo zobaczyl swoje "partnera" a juz myslal o jednym. podobnie w tbm, od razu zaczeli od kopulacji. faktycznie, glebokie zaangazowanie...

ocenił(a) film na 6
ZKRYSTI

wlasnie dla mnie za duzo polityki, kwestii spolecznych, i to raczej ukazancyh w sposob czysto techniczny. co mnie niestety troche nudzilo.

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Kreacja Mickey'a faktycznie była świetna. Film - Zapaśnik - w mojej ocenie tylko dobry.

galladorn

a homoseksualiści są myślę jak osoby heteroseksualne jeśli chodzi o pożądanie......................... facet jak poznaje fajną kobietę to też często myśli oo razu o uprawianiu z Nią seksu, zwłaszcza w kulturze amerykańskiej tak jest, gdzie obyczajowość i moralność jest inna od naszej.

ja mówię o tym dlaczego dla mnie film był ciekawy i pouczający a nie o tym jak technicznie mi się ten film podobał

pozdrawiam wszystkich kinomaniaków :)

ocenił(a) film na 8
ZKRYSTI

Domyślam się, że to miała być odpowiedź skierowana do DonVitoCorleone. Również pozdrawiam.

galladorn

galladorn

też wolę ten film, ale o gustach się nie dyskutuje:)

ocenił(a) film na 8
ZKRYSTI

A co innego robimy na tym portalu:)?

galladorn

masz racje: dyskutujemy, ale nie krytykujemy :)
każdy ma prawo do swoich opinii