PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704946}

Obecność 2

The Conjuring 2
7,1 128 712
ocen
7,1 10 1 128712
6,1 14
ocen krytyków
Obecność 2
powrót do forum filmu Obecność 2

Dźwięk i obraz...

ocenił(a) film na 7

Dla mnie film średni. Można obejrzeć ale niekoniecznie. Reżyser idzie tu na łatwiznę i próbuje straszyć widza gwałtownym obrazem i dźwiękiem (przy czym dźwięk jest również głośny). Nie boimy się więc tego co wynika z fabuły tylko uderzenia decybeli i wyskakującego diabełka z pudełka. Zazwyczaj te dwa elementy są ze sobą połączone i trwają bardzo krótko. Nie ma więc tutaj stopniowanego do bólu napięcia, które ciągnie się niemal w nieskończoność i modlimy się aby wreszcie się skończyło, jak to było np. w "Obcym... Nostromo" czy japońskich horrorach. Tylko krótki błysk, hałas a potem cisza i długo, długo nic.

darex2709

Bo oto właśnie chodzi w horrorach. Nieważne jak przestraszysz - ważne, ze przestraszysz.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Dla mnie takie straszaki są słabe. Podskoczysz, przestraszysz się i tyle. I co z tego? Równie dobrze mogę porazić się prądem. Wydaje mi się, że jednak fajniej jest wtedy, kiedy sytuacja wygląda tak jak mówi darex2709;)

blue_red_tea

Jak dla mnie i jedna i druga metoda jest dobra :)

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

A dla mnie jednak takie szoki dźwiękowo-wizualne to jednak lipa. Brak artyzmu i uderzanie w prymitywniejszego widza. Sąsiad na fotelu obok wrzaśnie Ci głośno do ucha albo szturchnie w bok i też podskoczysz pod sufit. Nie tędy droga, moim zdaniem.

darex2709

Mnie to potrafi wystraszyć, tym bardziej, ze często takim dźwiekom towarzyszy napięcie. Najpierw jest napiecie, a potem jakiś dźwięk itp

ocenił(a) film na 8
darex2709

Problem jest taki że tych jump scenek jest tu na tyle dużo że ja i tak czekałem kiedy się wreezcie skończy.

darex2709

Zgadzam się, Przykładem dla mnie jest scena z wozem strażackim. Trzymała mnie w napięciu, ale potem dodany został zupełnie niepotrzebny jump scare w postaci krzyku. No i po napięciu śladu nie było. Jump scare tak właśnie działa - podnosi ciśnienie na krótką chwilę, potem następuje uczucie ulgi, a budowane wcześniej napięcie znika. :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones