PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010007}

Obcy: Romulus

Alien: Romulus
6,5 21 tys. ocen
6,5 10 1 20883
6,3 34 krytyków
Obcy: Romulus
powrót do forum filmu Obcy: Romulus

Na początku zabierają coś ze szczątków Nostromo.......
Jak wiadomo w pierwszej części nie wzięto żadnego jaja na statek, a tutaj od groma
facehuggersów ( chyba ,że sklonowali ) .
Gdzie jakaś królowa od jajek .
Sporo " alieńskich " żołnierzy , lecz dowódcy brak ( dla kogo walczą ? ).
Cała hierarchia tych istot pokazana została przecież w Aliens 2 .
Genialny specyfik stworzono z najniższej formy istoty i od razu coś a la Newborn z 4 ( tyle, że tam połączono geny na poziomie komórkowym, a tu dodano do formującego się już w łonie człowieka ).
A na koniec ten downowaty android porażka.
Od kiedy nie ma Sigourney Alien jest sorry nie jest Alienem

ocenił(a) film na 9
TheWittus

Też się nad tym zastanawiałam i wytłumaczenia dla mnie są dwa:

1) Obcy (ten z jedynki) czmychnął im podczas badań i w dolnych pokładach stacji zrobił gniazdo, złapał jakiegoś człowieka i zrobił z niego jajko (tak jak było w wersji reżyserskiej Alien), z którego wykluła się królowa (królowa była w filmie w tych podziemiach - to ta co załatwiła Tylera?), która dała potem życie całej reszcie facehuggerów (ale tutaj pojawia się pytanie czemu te facehuggery były w lodówkach a nie "na wolności"?),

2) Albo Obcy z jedynki został złapany "swoją drogą" a pozostałe facehuggery zostały przejęte np. wcześniej z "Przymierza" jako te embriony?

ocenił(a) film na 5
keyt_karr9

Pierwszego obcego Ripley spaliła silnikiem startowym.

TheWittus

Nie do konca spaliła - podgrzala go i odlecial ale czy byl martwy -??

ocenił(a) film na 5
keyt_karr9

Jaki znów "facehugger"? Powiedz mi po co ta angielszczyzna nawet kiedy nie trzeba?

ocenił(a) film na 7
mordachamordasinski

Twarzołap xD

ocenił(a) film na 3
keyt_karr9

W filmie Rook wytłumaczył, że udało im się wyciągnąć z obcego te czarne gówno z Prometeusza i na podstawie tego czarnego gówna zaczęli "drukować" twarzołapy (w jednej ze scen jest nawet pokazana taka drukarka z niekompletnym twarzołapem w środku), aby wyciągnąć z nich więcej tego czarnego gówna.

użytkownik usunięty
keyt_karr9

Wiesz co, jajo a wręcz jaja nomen omen to robi sobie Disney tym zbukiem.

TheWittus

Polecam obejrzeć wersję reżyserską pierwszej części - jest tam m.in. scena w której Ripley znajduje Dallasa w kokonie. Ponad to z książki na podstawie oryginalnego scenariusza możemy się dowiedzieć, że samiec Obcego również może wyhodować jajo ale zajmuje to więcej czasu. Tak, sa książki - do pierwszych 3 części:)

ocenił(a) film na 9
niebieskiedwaoka

To nie tłumaczy czemu facehuggery były w lodówkach a nie latały sobie po całej stacji samopas. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że robili tam eksperymenty à la czwarta część. Czyli złapali Obcego - dali mu człowieka by ten zrobił z niego jajko, z którego wyszedł royal Faceugger. Dali drugiego człowieka, z którego wyszła Królowa. Królową jakiś czas trzymali w zamknięciu i pobierali facehuggery ręcznie do "lodówek" póki wszystko nie wymknęło się spod kontroli.

keyt_karr9

Myślę że jest też spore prawdopodobieństwo że po prostu je klonowali.

ocenił(a) film na 5
TheWittus

Ten tak samo udaje, że zapomniał polskich nazw...

ocenił(a) film na 5
mordachamordasinski

Właściwie nazw własnych się nie tłumaczy i w większości ta reguła tyczy się wszystkiego co jest pierwowzorem.

ocenił(a) film na 5
TheWittus

Jednakże mam pytanie : jak po polsku brzmi xenomorph ? :)

ocenił(a) film na 4
TheWittus

ksenomorf. Prosto z gugyl tłumacza :P