PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8182}

Nocny kowboj

Midnight Cowboy
7,6 23 tys. ocen
7,6 10 1 22955
8,0 29 krytyków
Nocny kowboj
powrót do forum filmu Nocny kowboj

Film oczywiście znakomity. Dzisiaj obejrzałem go chyba z 10 raz w życiu i ciągle odkrywam coś nowego. Tym razem skupiłem się na głównym bohaterze, bo dotąd zawsze Dustin Hoffman przykuwał moją uwagę. Nasunęły mi się takie pytania:

1. Czy Joe był molestowany przez babcię ? Są 2 niepokojące sceny w jego wspomnieniach - jedna, gdzie zupełnie nagi leży w łóżku z babcią i jej facetem, druga kiedy znowu zupełnie nagi dostaje po pupie. Do tego dochodzą te dziwne spojrzenia babci... Ja rozumiem, że dziecko w tamtych czasach mogło mieć lanie, ale on był zupełnie nagi kiedy go biła

2. Czy ci faceci co zgwałcili jego dziewczynę, zgwałcili również jego ? Jest scena we wspomnieniach jak rozchylają mu pośladki, zresztą ta scena łączy się z babcią, która szykuje chyba lewatywę. No i jego dziewczyna, która mówi "tylko on" i go aresztują coś jak by specjalnie wkręciła...

Teraz zaprzeczenia tych tez:

Ad1. Joe wraca z wojska i jest wkurzony, że nikt nie zawiadomił go o śmierci babci, czyli jak by ją jednak kochał ?
Ad2. - Dziewczyna Joe zostaje zabrana jako psychicznie chora, a on biegnie za karetką - czyli jak by go uniewinnili

Retrospekcje Joe mają ogromne znaczenie w kontekście jego "zawodu" jak i preferencji seksualnych w Nowym Jorku...

Może ktoś ma jakieś pomysły ?