PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38245}

Noc myśliwego

The Night of the Hunter
7,3 4 557
ocen
7,3 10 1 4557
7,8 16
ocen krytyków
Noc myśliwego
powrót do forum filmu Noc myśliwego

Film dobry, ma fajny klimat i świetny scenariusz (książka musi być bardzo dobra). Niestety,
czasami zamiast strasznie, jest zabawnie, vide scena Mitchuma goniącego dzieci w piwnicy z
wyciągiętymi rękoma, czy też ucieczka z domu po postrzale z (przekomicznym wrzaskiem). Sporo
jest w tym filmie "sztucznego" aktorstwa.
Ktoś powie, że to obraz prawie z przed 60 lat, więc nie ma się co czepiać, ale z drugie strony, w
klku filmach z tamtego okresu (Hitchcock), nie ma tego problemu. Wrzystko jest tip-top.

Tak naprawdę to pozycja, tylko dla widzów luiących fimy z tamtego okresu.

Mnie ten film nie wystraszył, nie zostawił tematu do głębszych przemyśleń, ale oglądnąłem go z
ciekawością, bowiem widziałem w nim wiele inspiracji do filmów które powstały lata póżniej.

Uważam, że, świetny byłby remake tego filmu, np w wykonaniu Davida Finchera :)

Na koniec dodam, iż po tylu latch w końcu poznałem genezę liter Love wytatuowanych na palcach
dłoni...

Pozdrawiam miłośników dobrych fimów :)

ocenił(a) film na 7
tom074

Tak to jest jak człowiek szybko pisze. Parę literówek mi się przytrafiło i znaków inerpunkcyjnych w miejscach gdzie nie powinny być w poście powyżej. A edycja postów nie działa od dawna... Jakiś chochlik zamienił mi również dwie literki w słowie "wszystko"...

tom074

Remake tego filmu został nakręcony w 1991 z R Chamberlainem w roli głównej.Niestety ani się umywa do pierwowzoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones