Viggo Mortensen prowadził rozmowy w sprawie zagrania roli głównego złoczyńcy w filmie.
Michelle Williams, Robin Wright, Geena Davis, Evan Rachel Wood, Hilary Swank i Demi Moore były brane pod uwagę przy obsadzaniu roli Daisy Domergue. Ostatecznie rolę dostała Jennifer Jason Leigh.
W filmie pojawia się zwrot "przyjaciel korespondencyjny" (pen pal). Pojęcie to pojawiło się w encyklopedii po raz pierwszy dopiero w 1938 roku.
Piosenka, którą śpiewa Daisy Domergue, to australijski utwór ludowy o tytule "Jim Jones at Botany Bay". Akcja filmu, mimo że nie jest to dokładnie określone, rozgrywa się nie później niż w 1880 roku, podczas gdy piosenka ta została opublikowana dopiero w 1907 roku.
W jednej ze scen Warren wspomina, że on i generał Smithers walczyli przeciwko sobie podczas amerykańskiej wojny secesyjnej w bitwie pod Baton Rouge. Bitwę tę stoczono jednak w 1862 roku, podczas gdy pierwsze oddziały Unii składające się z Afroamerykanów wprowadzono do walki dopiero 1863 roku.
Mannix mówi, że major Warren uciekł z konfederackiego obozu jenieckiego położonego w Wirginii Zachodniej. Stan ten odłączono od Skonfederowanych Stanów Ameryki w 1861 roku, już na początku wojny secesyjnej. Konfederaci nie mogliby więc zakładać tam obozów jenieckich.
Grana przez Zoë Bell Judy mówi w jednej ze scen, że Auckland jest największym miastem w Nowej Zelandii. W rzeczywistości Auckland stało się największym miastem tego państwa dopiero w XX wieku, wcześniej było nim Dunedin.
W scenie gdy Joe Gage podaje cukierka Judy na jednym kadrze podaje go prawą ręką, a na drugim lewą.
Zdjęcia do filmu kręcono w Telluride, Górach San Juan (Kolorado, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 8 grudnia 2014 do 25 kwietnia 2015 roku.
W filmie jeden z aktorów używa słowa "paranoik" (paranoid). Pojęcie to wprowadzono do encyklopedii po raz pierwszy dopiero w 1904 roku.
W filmie pojawia się fikcyjna marka papierosów "Red Apple" - obecna również w innych produkcjach Tarantino. Postać Meksykanina Boba pali "Manzana Roja" (hiszpańska nazwa tej marki).
W momencie kiedy John Ruth zabiera Daisy gitarę i ją roztrzaskuje, Daisy, grana przez Jennifer Jason Leigh, ma przerażoną minę i patrzy poza kadr. To była reakcja na niezamierzone zniszczenie 145-letniej gitary, która została wypożyczona na potrzeby filmu z muzeum.
Napis na dyliżansie, którym podróżują bohaterowie brzmi: "Butterfield Overland Stage". Ten sam napis widniał nad pojazdem w filmie "15.10 do Yumy".
Dłuższa wersja filmu (pokazywana wyłącznie w wybranych kinach) zawiera uwerturę i 12-minutową przerwę w środku filmu.
Jedną z kwestii w filmie, jaką wypowiada Michael Madsen, jest zdanie "a bastard's work is never done", które było sloganem na plakacie do filmu "Bękarty wojny".