.....a my czujemy to wszystko na własnej skórze jakbyśmy tam byli. Momentalnie przenosimy się na drugą stronę ekranu i przeżywamy wszystko razem z bohaterami filmu. Świetne aktorstwo, niewymuszona naturalność, klimat. Film wgniata w fotel. Warto wybrać się do kina.
Wnikliwy, prawdziwy, poruszający, wzruszający, irytujący. Wzbudził we mnie całą gamę emocji, a o to w kinie chodzi. Wspaniała gra aktorska głównych bohaterów.
To prawda, naprawdę niezły norweski dramat i chyba kandydat do Oscara za film międzynarodowy. Jednak pomimo dobrze odegranych ról i klimatu, to temat nie jest jakiś oryginalny, powielany wiele razy chociażby w Ordinary Love (2019) z Liamem Neesonem jest bardzo podobny. No i film jest zdecydowanie za długi. Tak czy inaczej 6.5/10 to odpowiednia ocena według mnie.