PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562613}

Muminki w pogoni za kometą

Muumi ja punainen pyrstötähti
6,1 557
ocen
6,1 10 1 557
Muminki w pogoni za kometą
powrót do forum filmu Muminki w pogoni za kometą

Przedstawiam wam pierwszy trailer filmu "Moomins and the Comet Chase".
Przypomnijmy, że dostępny będzie w kinach w wersji 3D.

1. (orginalny) http://www.youtube.com/watch?v=hUnzDpYSlcw&feature=player_embedded
2. (napisy PL) http://www.dailymotion.pl/video/xchlmg_m-a-t-c-c_lifestyle

Jak wam się podoba, kolejny film który został stworzony na bazie odc. z serialu Opowiadania Muminków ?

muminek26

już daję 3/10... Nawet jeśli film fajny... Powinni zrobić np. "lato muminków" czy coś ale w wersji z lat 90-92

fafikozoom

łe... tamta wersja z tymi japońskimi twarzami jest okropna i przesłodzona, wole dobrą robotę Se-Ma-Foru :D

fafikozoom

hej, nie oceniaj, zanim nie obejrzysz, a nuż się mile zaskoczysz ;] do tego filmu pozytywnie mnie nakręcają same postaci z muminków i piosnka Bjork

muminek26

"(...) stworzony na bazie odc. z serialu Opowiadania Muminków ?
Co? Chyba na bazie książki na podstawie której powstał serial?
A na pytanie odpowiem kiedy film obejrzę ;-)

zet_10

Problem z filmowymi trollami jest taki, ze te japońskie faktycznie są przesłodzone, a te z semaforu jednak za brzydzkie.... zawsze lepiej poczytać książkę (po raz 50ty? setny? osobiście straciłem rachubę) i zachwycić się ilustracjami Tove Jansson.

Ja mam jednak sentyment i dużo tolerancji do obu wersji animowanych. Odnowiona "Kometa" jest dużo ładniesza i ma świetny dubbing oryginalny, zresztą wystarczy popatrzeć na nazwiska!

Szem

Masz racje, od tych wszystkich rozmaitych ekranizacji najlepsze są książki. Tam znajdziemy prawdziwy klimat Jansson. Jedak w Opowiadaniach Muminków można go spokojnie znaleźć, serial jest bardzo wierny a sam głos lektora wspaniale dopasowany. Szkoda, że "Lato Muminków" zniszczyli właśnie przez dubbing. W "Szczęśliwych dniach Muminków" czy "Zima w Dolinie Muminków" idealnie dopasowali głosy. Uświadamia mnie to, że obecni reżyserzy dubbingowi nie są dobrzy.

Zapraszam: www.moomin.npx.pl

muminek26

Z tego co się orientuję ten film to ekranizacja książki Kometa nad Doliną Muminków, która w Polsce ukazała się w 1977 roku. To dla mnie lepsze, niż powielanie serialu. Taki powrót do korzeni.

P.S. Film ma polską stronę internetową: muminkifilm.pl

Zapiekanka

No, zresztą piękne są te kukiełki, zajrzałam na stronę filmu i jestem zachwycona :)

stella_polaris

Mi się podobała zarówno animacja muminków jak i jej kukiełkowa poprzedniczka. Dubbing będzie dobrej jakości z tego co widzę (tacy profesjonaliści wśród polskich sław). A na dubbing niestety czekałem bo nie miałem ochoty czytać napisów dziecku przez cały film. Na szczęście aż tak nie urosło przez od czasu premiery na świecie (aktualnie 6 lat:)

Tomatoes

Ja jakoś jednak wolę kukiełki od animacji, chyba bardziej mi się kojarzy z dzieciństwem :) A dubbing zacny, racja racja.

stella_polaris

ciekawa jestem jak sobie aktorzy poradza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones