PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7874}
7,3 124 tys. ocen
7,3 10 1 123811
7,3 30 krytyków
Moulin Rouge
powrót do forum filmu Moulin Rouge!

PRZERAZAJACY KICZ

użytkownik usunięty

Nie rozumiem jak to antyarcydzielo zdobylo nominacje do Oscara?
Niedawno ogladalam stary film pod tym samym tytulem ale o zyciu Toulouse -Loutreca i tam byla jakas wzruszajaca historia i sceny z kabaretu z tancerkami i film byl dobry.
Wersja obecna jest okropna ! Musical ktory sie glownie toczy poza kulisami MR, NAIWNA historia milosci, kazdy utwor jest przerwany powykrzywianymi gebami i durnymi tekstami dziala na nerwy jedynie z calego filmu tango ROXANE bylo przepyszne i lwi glos artysty.
Reszta to ordynarny kicz , nie wysilili sie na zadna nowa interpretacje polamali wszystkie piosenki ktore i tak lepsze byly w oryginale mogli utwory zinterpretowac w rymie reage hip -hop dance czy techno soul czy (costam ) tak jak przerobiono ROXANE na tango. To juz by bylo cos a tak tylko nasluchalam sie glownie piskow Nicole Kidman , ktora jest szara jako aktorka (ladna czy brzydka to nie gra zadnej bo jest po prostu szara i nie ma wyrazu) a juz jako piosenkarka to byl LOL bo normalnie do musicalu wybiera sie piosenkarzy z glosem a to byla parodia musicalu z pania Nicole Kidman na czele .Nie ujmuje jej nic za FAR AND AWAY tam byla swietna ale tylko tam przy boku swojego ex meza. ale MOULIN ROUGE ?
Podobno Mariah Carrey nie sprawdzila sie w jakims filmie jako aktorka moze powinna sie zamienic na MR z Nicole gdzie do piszczenia na lozku nie potrzeba specjalnych zdolnosci ale do spiewania - niestety tak, ale nie sadze zeby jakas renomowana piosenkarka zgodzila sie zagrac w tym gownie.
Nie rozumiem czym sie ludzie zachwycaja ale dla mnie to tak jakby
dac komus obiad z puszki a on zje z zachwytem bo nic innego nie jadl przez miesiac.

użytkownik usunięty

sie nie zgoszę!!!!!!!!
Jeżeli chodzi zdolności wokalne N.Kidman nie mam nic do zrzucenia moim zdaniem ma głos , który tutaj sie doskoanle sprawdził ,może film jest trochę udziwniony , ale ludzie zawsze szli w kierunku by zadziwc widza.Poza ty jeżeli opowiadasz tę samą historię , którys raz z kolei musisz w jakis sposób róznic sie od oryginału.Poza tym odważyć sie w swój sposób zinterpretować piosenkę jest godny podziwu , przy czym trezba zaznaczyć , że nie zawsze jest możliwe przezrobienie do końca np. przróbka Madonny bardzo mi sie podobała poza tym pokazano to co się o "Like a virgin " mówiło , że miała to być ballada , tutaj piosenke trochę "spowolniono"i wyszło.
tak więc zanim wypowiesz sie o jakims filmie przyjrzyj się temu ile w niego pracy włożono to nie jest ot tak sobie!
poza tym sam nie jestem ekspertem w tej dziedzienie , ale docenic film umiem.:O)

ocenił(a) film na 10

bez przesadyzmu!
E, no bez przesady! Mi też się niebardzo podobała ta przeróbka ,,Diamonds are a girl's best friends", bo zmieniono nawet niektóre słowa, ale ogólnie nie mam zastrzeżeń. Nicole Kidman śpiewa bardzo ładnie.