PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 63 tys. ocen
7,6 10 1 62588
7,2 28 krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

Smutny i męczący.

ocenił(a) film na 5

Może zrobić wrażenie, niesie przesłanie, solidne kino. Tylko, że ja takich filmów akurat nie lubię...

B_janek

Najlepiej nakręcony film????!!!!! Odmawiam dyskusji z tego typu "znawcami".

Franio

Nadal nie wymieniłeś tych lepszych filmów albo napiszesz tytuły albo ich nie znasz.

Franio

Nie jestem żadnym znawcą (jakiego ty tu próbujesz udawać) tylko stwierdzam, iż to jest najlepiej zrobiony (w sensie technicznym - rewelacyjny montaż, realistyczne i bardzo sugestywne zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz świetna i ujmująca muzyka - poza tym scenariusz jest świetnie napisany, a gra aktorska powala). Poza tym miałeś wypisać te filmy, więc pytanie - czy dyskusja z tobą ma jakiekolwiek znaczenie? Chyba nie...

użytkownik usunięty
B_janek

Trochę przesadzasz z tym najlepiej nakręconym filmem w historii, uwierz znalazło by się kilka tytułów choćby nawet konkurent Oscarowy , a jeśli chodzi o Janusza Kamińskiego to największym osiągnięciem raczej będzie Lista Schindlera

A czym specjalnym wyróżniają się zdjęcia w Liście ?

użytkownik usunięty
Lecho1523

były efektowne

Jak dla mnie normalne, to nie był akurat film do popisów operatorskich.

ocenił(a) film na 8
Franio

"Spłycona psychologia, bo kto uwierzy, ze człowiek w takiej sytuacji tak szybko i łatwo wyjdzie z depresji?" ogladając film powinieneś zauważyć że film jest nakręcony na podstawie autobiograficznej książki zatem twój zarzut jest absurdalny

ocenił(a) film na 6
czewrony

chętnie przeczytałabym książkę, bo sama sobie wtedy narzuce obraz i wizje treści, a wg mnie ta podana w filmie była niestrawna. Może i film podejmuje jakiś ważny temat ale film to film i ten był poprostu nudny, a nawet momentami śmieszny, co nie byłoby możliwe czytając książkę, Będąc na nim w kinie, ze szkołą, obudziłam się jak zaczęło lecieć U2 i ultraviolet.

ocenił(a) film na 5
ikurczak

Racja, nuda, nuda i jeszcze raz NUDA!

ocenił(a) film na 5
ewunia89_3

A tak w ogóle, mdli mnie od wypowiedzi pseudointeligentów i znawców od siedmiu boleści w tym temacie.

ewunia89_3

A mnie mdli od wypowiedzi dzieci neo, nie umiejących docenić dzieła sztuki, jw.

ocenił(a) film na 5
B_janek

Dzieło sztuki w tym przypadku jest subiektywną opinią i pojęciem względnym :)

ewunia89_3

O nie, złotko, to jest w pełni stwierdzenie obiektywne. Przeczytaj choćby pierwsze zdanie recenzji "Być jak Jean Dominique Bauby":).

ocenił(a) film na 8
ikurczak

piszesz "chętnie przeczytałabym książkę" a pózniej "..momentami śmieszny, co nie byłoby możliwe czytając książkę". Skąd wiesz co byłoby możliwe czytając książkę skoro z twojego komentarza wynika że ksiązki jeszcze nie przeczytałaś?