PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564186}
5,2 26 263
oceny
5,2 10 1 26263
4,9 17
ocen krytyków
Mordercza opona
powrót do forum filmu Mordercza opona

film jest genialny!
Uczłowieczenie opony. Idealny przykład szarego człowieka, który działa schematycznie, przewidywalnie, życie się toczy a on robi w kółko to samo i w kółko i w kółko... Opona akurat morduje, bo czemu nie? ktoś se akurat pracuje w tesco, łazi do biura, do sądu, bez różnicy. Albo nic nie robi i w kółko nie robi nic. Ale końcowa scena.... PROSZĘ PAŃSTWA!!! Taram....! Jednak nie bez powodu toczyła się historia opony, nie, nie... Miała cel, miała... holiłud!!!! :)
Tak jak każdy szary i kolorowy człowiek ma jakis cel, lub go nie ma, a zdobywa go, gdy się o niego potknie!
Holiłud... :)

Kto pierwszy rzuca kamień??? :DDDD [bez powodu?!]

ocenił(a) film na 9
hapibo

Ciekawa i dobra moim zdaniem interpretacja. Jeśli ktoś będzie z tobą polemizował to zapewne poda argument że film jest stworzony bez powodu i nie trzeba się niczego doszukiwać

hapibo

Plus wątek romantyczny (nieustanna pogoń za "króliczkiem" czyli kobietą) i element oponowej hekatomby na śmietnisku :D

Wiecie, jak tak czytam opinie o filmie, to dzielą się na dwa główne nurty (oczywiście mówię teraz tylko o konstruktywnych opiniach a nie typu: O rany co za *****, tylko dla *****, gniot o niczym, 1/10, po 5 minutach wyłączyłem):
- film nudny, zgodnie z założeniem bez powodu, absurdalny, opowiadający nie dość że historię niedorzecznie dziwną, to jeszcze w sposób trudny do zrozumienia na kilku poziomach, jednym słowem męczący
- film rewelacyjny, wyśmiewający pewne zjawiska w obecnym kinie i społeczeństwie, teoretycznie bez powodu ale jednak wszystko miało jakiś sens, tytułowy bohater sympatyczny na swój sposób i ogólnie głębia interpretacyjna.

Ja się plasuję gdzieś pośrodku. Film mnie zaintrygował z prostej przyczyny swojej inności. Nie bawiłem się przy nim świetnie ale też nie nudziłem. Zastanawia mnie jedna rzecz - o reżyserze nie czytałem, jego dorobku jeszcze nie przeglądałem ale czy on to kręci na serio, skoro w jednej z pierwszych scen bohater wygłasza taki monolog? Z takim założeniem hołdu dla rzeczy bez powodu równie dobrze mogła by nadejść Godzilla, albo stado ewoków skandujących "Lubię placki!" i też nie można by niczego zarzucić twórcy. Może film był tworzony na zasadzie, że ekipa tarzała się ze śmiechu po podłodze podczas gdy każdy co chwilę podrzucał dalszy ciąg -"...Ej.. Haha.. I słuchajcie! I potem... Opona idzie wziąć prysznic! :D :D" a wszystko było starannie zagrane z kamiennymi minami, jak najpoważniej. To tak samo jak z tymi obrazami typu czarny trójkąt na zielonym tle, które wyrażają Bóg wie co, a może artysta po prostu namalował cokolwiek licząc że ludzie zaczną interpretować i doszukiwać się tam czegoś więcej. Bo taka już jest ludzka natura, chcemy rozumieć.

ocenił(a) film na 9
Valdoraptor23

Opona to jak narazie jego najlepszy film ale jeszcze nie wszystko widziałem

ocenił(a) film na 7
Valdoraptor23

Mnie się film podobał, a do żadnej z tych grup bym się nie zaliczył. Ani trochę mnie nie nudził, ale nie doszukiwałem się na siłę jakichś nadinterpretacji czy głębi. Jakieś wyśmiewanie publiczności et cetera... sranie w banie. Po Wrong i Złych glinach doszedłem do wniosku, że ten reżyser po prostu lubi tworzyć takie oderwane od rzeczywistości, pokręcone filmy. I tyle; nie ma co się doszukiwać czegoś więcej.

Film mnie urzekł kuriozalnym, absurdalnym motywem przewodnim. Całość intryguje i bawi, jeśli jest się odpowiednio skrzywionym psychicznie.

ocenił(a) film na 9
KinoManiack

Właśnie co możesz powiedzieć mi przed seansem wrong cops? Widziałem na razie jedynie krótkometrażówke tego

ocenił(a) film na 7
Katharsisss

Że, moim zdaniem, daje dużo mniejsze pole do popisu widzom lubiącym doszukiwać się jakichś nadinterpretacji. Tak czy siak, fani Dupieux raczej się nie zawiodą.

ocenił(a) film na 9
KinoManiack

intryguje i bawi, dokładnie :) śmiało sie podpisuje pod tymi dwoma określeniami!
Ciekawe jaka będzie jego dalsza twórczość, pozostanie przy swoim nurcie czy pójdzie za głosem holiłudu :)

ocenił(a) film na 9
hapibo

No co ty? to on nie pokazał że odcina się od hollywoodu wysyłając tam swoją armię w ostatniej scenie opony?

ocenił(a) film na 9
Katharsisss

hmmm... no.. turlają się zwojować holiłud. Tylko wiesz jak to jest... jak już wszystkich "wybuchną" to co dalej?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones