PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564186}
5,2 26 263
oceny
5,2 10 1 26263
4,9 17
ocen krytyków
Mordercza opona
powrót do forum filmu Mordercza opona

Co autor miał na myśli?

użytkownik usunięty

Na 100% film ma jakiś głęboki przekaz odnoszący się do sensu życia i ludzkiej egzystencji, ale po prostu jestem za
głupi aby to zauważyć. Film na pewno nie powstał, aby widza bawić. Nie ma na świecie takich wariatów :)
Więc, co autor miał na myśli? Że życie jest bez sensu? Że trzeba łapać chwilę zanim zarżnie nas mordercza opona?
Film dla mnie zdecydowanie zbyt skomplikowany :)

jeśli wydaje ci się że jesteś głupi i ten film jest zbyt skomplikowanym obrazem artysty... MASZ RACJĘ. wydaję ci się! ten film nic nie przekazuje. Choć nie oglądałem ale dużo słyszałem i oglądałem zwiastuny, cóż to mam pewną interpretację. Obejrzę i napiszę

użytkownik usunięty
jpytel

Niestety wiem... Po prostu ze świecą szukam w nim sensu :)

ocenił(a) film na 6

wydaje mi się, że film najzwyczajniej w świecie został stworzony ot tak, "bez powodu" XD

ocenił(a) film na 7
jpytel

Nie, nie ma.. Polecam obejrzeć film w całości, a nie a priori uznać, że jest bez sensu. Nie trzeba tutaj geniusza, żeby wiedzieć "co autor miał na myśli". Wystarczy trochę cierpliwości i samozaparcia aby dotrwać do końca i się załapie. Jak już wiele osób napisało w innych tematach, film wyśmiewa przeciętnego odbiorcę. Jest oczywiście pastiszem innych horrorów, ale to właśnie z widzów najbardziej szydzi, którzy łykną wszystko, gdzie są wybuchy.

ocenił(a) film na 8
Serge91

Miałam te same przemyślenia, a ludzie się śmieją. Dobrze, że inni dostrzegli sens tego filmu, bo już myślałam, że nad interpretuję xD

ocenił(a) film na 7
Xandriaquee

Niestety ale większość osób zakłada, że jak film ma taki tytuł, to jest to kino klasy Z. Jak ktoś obejrzy w całości, to powinien dostrzec "dyskretne" sygnały od twórcy, że jednak tak nie jest.

Według mnie wyśmiewa wielkie ekranizacje, nad których sensem ludzie siedzą, dumają i analizują, doszukując się niewiadomo czego, gdy na prawdę tego sensu tam nie ma, szukają go tyle co na siłę. Takie ot - opiewanie "bez powodu" zawartego w większości filmów, byle tylko było ciekawie i sprzedało się. Klasyczna groteska - przynajmniej ja tak to odebrałam.

ocenił(a) film na 7
Doraniqua

Mi się wydaje na odwrót - wyśmiewa współczesną publikę która ogląda filmy tylko dla efektów, co sugerują komentarze widzów w filmie (popcorn, wybuchy itp.). Dobrze to napisał Hrabia_Zuo pod recenzją na filmwebie

pewnie wkrótce będzie w telewizji puls

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones