PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722780}
6,8 71 107
ocen
6,8 10 1 71107
6,5 30
ocen krytyków
Moje córki krowy
powrót do forum filmu Moje córki krowy

Najważniejszym przesłaniem tego filmu jest myśl, że trzeba cieszyć się każdą chwilą. Cóż, mało odkrywcze ale za to jak podane! Skąd widz o tym wie? Wynika to z ciągu fabuły, zdawałoby się, z fabularnych rozwiązań wreszcie z całego klimatu owej opowieści. Skąd! Otóż o tym, że trzeba cieszyć się każdą chwilą, informuje jedna z bohaterek, lekarz. Mówi do niej wprost: "Trzeba cieszyć się każdą chwilą". BRAWO! Pani Kingo, proponuję aby następnym razem zrobiła pani film o tym, że najważniejsza jest miłość. Nic prostszego. Po prostu jeden z z bohaterów Pani filmu powie, że miłość jest najważniejsza i już. No bo jest najważniejsza, nie? Jak nie, jak tak. No, raczej.

Nick_filmweb

wow, no to rzeczywiście.
Już ze zwiastuna zalatywało mi Coelho na ostro.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu lekkiego kopiowania Szumowskiej z jej filmem "33 sceny z życia", którego jeszcze nie widziałam i jeszcze sobie poczekam, prawdopodobnie jest to wyższa półka. W każdym dzięki za opinię, daruję sobie ten film i pójdę 2 raz na Gwiezdne wojny ;))

clavier

No widzisz a ja na Gwiezdnych Wojnach ostatecznie nie byłem. Zastanawia mnie też jedna rzecz. Te całe "krowy", pomimo swojej naprawdę dużej, do masy prawdziwej krowy przeciętności, usilnie były promowane w polskim necie. Dlaczego akurat ten film? Nie wiem.

Nick_filmweb

bo jest dla kobiet, a to one są decydującą siłą nabywczą w polskim kinie.
Ciągną dzieci, koleżanki, mężów. Temat Jest wzruszający, a to zwykle dobry haczyk i spokojnie można dorobić "ideologię". Ludzie mają wymówkę, że nie może być aż tak głupi, skoro jest o poważnych rzeczach. No i jeszcze elementy komediowe.
A na warsztacie typu scenariusz/reżyseria i tak większość widzów się nie zna (chwytają za to wiarygodne aktorstwo), więc chyba wszystko się zgadza. Wynik 345 tys. w dwa tyg. i bardzo mały spadek oglądalności. Czyli sukces.
ps. Idź na Wojny, dobre są. O ile oczywiście lubisz bajki i efekty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones