PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843930}
6,7 19 711
ocen
6,7 10 1 19711
5,0 19
ocen krytyków
Mistrz
powrót do forum filmu Mistrz

Sceptycznie podchodziłam do tego filmu, bo miałam wrażenie, że w tym temacie zostało powiedziane już wszytko! Myliłam się! Ten film, wyreżyserowany przez debiutanta to złoto w czystej postaci. Oprócz ludzkiego dramatu jest tu ukazana nadzieja, praca zespołowa i pomoc na którą mogli liczyć współwięźniowie między sobą.
Głowacki wykonał kawał dobrej roboty, miesiące poświęceń dla roli opłaciły się. Piotr wykazał się niezwykłym kunsztem aktorskim, który wzruszał co dało się słyszeć na sali kinowej. Mam nadzieję, ze za rolę Mistrza, na ręce Piotra Głowackiego posypie się deszcz nagród.

ocenił(a) film na 7
Kacha16

"W tym temacie zostało powiedziane już wszytko" ??? Kacha, prawdopodonie masz 15 lat i interesujesz się sportem, modą i medycyną niekonwencjonalną. Gdybyś choc trochę interesowała się historią, w tym historią II wś, miałabyś świadomośc, że tematyka "obozowa" to kopalnia ciekawych scenariuszy niemal bez dna.
Właśnie niedawno pochłonąłem wspomnienia Żyda, więźnia Auschwitz pracującego w Sonderkomando (zajmowało się "obsługą" komóra gazowych i paleniem zwłok ofiar). Przeżył kilka lat w obozie, przeżył bunt Sonderkomanda, przeżył marsz śmierci i przeżył wojnę. Nie znam żadnego filmu opowiadajacego jego historię. Do tego można dołożyć dziesiątki ucieczek z Auschwitz, z których kilka był wyjątkowo spektakularnych. Można też podejśc do tematu od strony oprawców, ukazać sylwetki choć kilku z nich - temat ryzykowny, ale 80 lat po wojnie łatwiejszy do przyjęcia przez publiczność. Do tego mamy rotmistrza Pileckiego, o którym właściwie nie zrobionego porządnego filmu. Wszyscy teraz wiedzą, że to "nasz" bohater, ale niewielu byłoby w stanie powiedzieć coś więcej o rotmistrzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones