PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=278033}

Milczenie

Silence
6,8 38 429
ocen
6,8 10 1 38429
7,0 37
ocen krytyków
Milczenie
powrót do forum filmu Milczenie

Dla mnie ten film to poezja pod wzgledem rezyserskim,aktorskim,zdjeciowym.Jednak to sam scenariusz tego filmu jest prawdziwa perelka i to wlasnie scenariusz sprawia ze czlowiek mysli jeszcze dlugo o tym filmie.

Brakowalo mi jeszcze zapamietywalnej muzki klimatycznej bo widac ze rezyser bardziej postawil na realizm i dialogi.Nie zmienia to faktu ze film napewno zasluguje na mocne 9\10.

Nie ma co Andrew Garfield zagral swoja zyciowa chyba role i az zdzwiony jestem brakiem nominacji do Oscara !.Mowia ze nie pasowal do tej roli a ja odpowiadam ze bardzo pasowal.Ciesze sie ze postawili na tego mlodego aktora.

lavrenzo84

W życiu ten film nie zasługuje na taką ocenę. W gruncie rzeczy jest infantylny, pretensjonalny i naiwny. O ile pierwszą część filmu obejrzałem ze sporym zainteresowaniem o tyle od pewnego momentu niestety musiałem się posiłkować przewijaniem (mimo wyśmienitych zdjęć!). Epilog z kolei to niemal uosobienie kiczu.
Mimo to oceniam na 5/10 za świetnego Garfielda, zdjęcia, dobre dialogi jak i interesującą pierwszą część. Intelektualnie jednak ten film to, posiłkując się metaforą z filmu, bagno. Po chwili zastanowienia stwierdzam, że w istocie jest to film zakamuflowanie rasistowski w tym nowszym znaczeniu tego słowa wykorzystujący w dużej mierze projekcję do przedstawienia własnych poglądów.
Summa summarum spory niesmak po seansie, ale warsztatowo obroni się prawdopodobnie przed każdym zarzutem. Co z tego jeśli intelektualnie stoi na poziomie produkcji marvelowskich z tą różnicą, że tam nie ma aspiracji a tu owszem i to potężne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones