PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772194}

Mięso

Grave
5,8 21 691
ocen
5,8 10 1 21691
7,0 38
ocen krytyków
Mięso
powrót do forum filmu Mięso

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Szukam czasem dobrego europejskiego horroru, który da mi w głowę tak jak "Martyrs" czy "Frontière(s)". Dlatego oglądam coś takiego. Film jest bardzo pięknie nakręcony - kolory, zdjęcia, muzyka, gra młodziutkiej aktorki. Całościowo jednak jest dnem. Można się doszukiwać przesłania o tym, jakimi zwierzętami jesteśmy, i że wiecznie walczymy z atawizmami, ale fabuła jest tak dramatycznie głupia (nie surrealistyczna, po prostu głupia), że ostatnia minuta to oddech... ulgi, a nie taki, którego nie mogłem złapać po w/w seansach filmowych.
Co było najgłupsze? Siostra, która mdleje, gdy nożyczki obcinają jej palce, po czym bez skrupułów wywołuje wypadek drogowy, żeby sobie podjeść denatów.
Pytanie do jednej sceny - o co chodzi z tym obijaniem bohaterki, gdy chowa się pod kołdrą?

ocenił(a) film na 8
JaCze

Bohaterka wyraźnie walczyła ze swoimi pokusami i te obijanie we śnie było (moim zdaniem) najmocniejszą sceną w filmie. Często we śnie w nocy cierpienie jest największe. Przynajmniej ja to rozumiem w ten sposób. Tak samo jak te drapanie. Czasem w nocy jak człowiek nie może spać to włączają się dziwne instynkty, o których za dnia człowiek nie ma pojęcia i to bardzo dobrze było przedstawione w filmie.

A siostra nie była wrażliwa na cierpienie innych, natomiast na własne a i owszem. Scena dziwna, ale tez jedna z lepszych.
Zwłaszcza te wyczekiwanie przed wypadkiem - zachowuje się jak dzikie zwierze - piękne.

ocenił(a) film na 4
zenek_8

Jasne, i tak sobie bezkarnie polowały na te drodze, tzn. potem siostra samotnie. I jedli sobie ludzi długo i szczęśliwie. Ech, rozumiem poszukiwania w tym głębi, ale mam wrażenie, że to po prostu nieco ekscentryczne kino o niczym.

ocenił(a) film na 8
JaCze

No nie bardzo długo i szczęśliwie, bo siostra wylądowała w zakładzie. Samotnie to było wcześniej. Chyba nie oglądałeś filmu do końca.
Scena z palcem też mi się wydawała trochę naciągana, ale była tak dobra, że przymykam oko. Klimat w tym filmie zabija.

ocenił(a) film na 4
zenek_8

Samotnie chyba po aresztowaniu siostry i pokazaniu przez ojca klaty. Chyba nie oglądałeś od początku. :) Pierwsza scena jest kluczowa.

JaCze

W tej pierwszej scenie jest siostra. Później główna bohaterka widzi miejsce wypadku z okien autobusu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones