PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715533}

Marsjanin

The Martian
7,6 286 519
ocen
7,6 10 1 286519
6,6 44
oceny krytyków
Marsjanin
powrót do forum filmu Marsjanin

O ile rottentomatoes, imdb, czy inne strony nie są wyznacznikiem jakości filmu, o tyle w przypadku "The Martian", najnowszego "dziecka" Scotta, nie mam wątpliwości - 94% na rt to nie dzieło przypadku.

Świetny scenariusz (na podstawie dobrej książki), reżyseria (film, mimo że długi i w dużej mierze oparty na koncercie jednego aktora - Damona - nie nudzi), doskonały soundtrack (duża zasługa książki), oraz właśnie aktorzy sprawiają, że otrzymaliśmy jeden z najlepszych filmów sci-fi (więcej sci niż fi) ostatnich lat. "Gravity" czy "Interstellar", wg mnie naturalnie (ale i najwyraźniej krytyków na całym świecie), wypadają zdecydowanie gorzej.

Powiem krótko i na temat: sir Ridley Scott wraca do gry, z przytupem. 8.5-9/10

MarekAntonivsz

Przesada. 0 rozwoju postaci, za dużo słabej komedii (chociaż wiem, że książka też jest utrzymana w takim tonie) i niektóre sceny rodem z komiksu (jak Iron Man... To był po prostu potrójny face-palm). Nie skreślałbym tego filmu całkowicie i jest w nim też kilka pozytywów, ale jak dla mnie - 5/10.

MarekAntonivsz

Bardzo dobry film :)

Purslane

A jak!^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones