PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602026}

Mały Książę

Le Petit Prince
7,6 89 545
ocen
7,6 10 1 89545
6,2 12
ocen krytyków
Mały Książę
powrót do forum filmu Mały Książę

pozostawił po sobie mieszane uczucia. Część z Małym Księciem wygląda fantastycznie. Cudownie. I tak się zapowiada.
Ale część z małą dziewczynką... Hmmm... Wizualnie zdecydowanie mniej interesująca i magiczna, ale nie w tym widzę ewentualny problem. W czym więc? Cóż... Wygląda na to, że teraz widzom zostanie zaserwowana nie tylko piękna, przesycona metaforyką (uniwersalną, prostą, ale ujmującą) historia, ale i jej interpretacja. Czy to naprawdę jest konieczne?
Oceniam TYLKO trailer, ale część z małą dziewczynką trochę trywializuje ten film, który i tak zapowiada się interesująco, przyznaję.
Z drugiej strony można argumentować, że takie dwie historie obok siebie i stopniowe odkrywanie Małego Księcia, uczynią całość ciekawszą. Także dla tych, którzy historię już znają. I może tego trzeba tej opowieści? Odświeżenia i przybliżenia współczesnym dzieciakom?

To wszystko na razie zgadywanki. Po trailerze. Na film się wybiorę i wówczas na pewno pod tym postem dodam kolejny wpis. Zobaczymy. Spodziewam się mimo wszystko czegoś fajnego, bo trailer zdecydowanie to obiecuje.

ms_rosencrantz

Dla mnie te sceny z sąsiadem w trailerze są straszne, zwłaszcza ta w której opada na nich kolorowy spadochron czy inna tam płachta, siedzą tacy zauroczeni, dziadek gapi się z tym creepy uśmiechem... no brakuje jeszcze żeby w nią rzucał cukierkami a w lampce "UWAŻAJ PEDOFIL" przepaliłyby się żarówki :D

Co do niepotrzebnej interpretacji to nie wiem jak to wyjdzie w praniu, może będzie nowy morał? "Nie pozwól żeby zwariowany sąsiad spaprał lata wychowania"? :P

ms_rosencrantz

A według mnie taka koncepcja się sprawdzi :)

ocenił(a) film na 7
ms_rosencrantz

Dzisiejszym dzieciakom wszystko już trzeba podawać na tacy w pięknym opakowaniu? Po prostu ktoś zwęszył łatwy zarobek, bo fanów "Małego Księcia" nie brakuje... Animacja poklatkowa była piękna i gdyby cały film zrobiono w ten sposób, nie byłabym w stanie mu się oprzeć. Ale nowoczesna, komputerowa animacja zabiła całą magię tej historii. Ja jestem trochę zniesmaczona, co zrobiono z opowieścią Exuperego.

ocenił(a) film na 5
Intan

Zgadzam się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones